Xiaomi Ürünleri Kullanıcılar Kulübü

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Note 6 pro ile seviyeli ilişkimiz devam ediyor :D farklı bir rom yüklemek için cihazın unlocked olmasını bekliyorum, işlemleri yaptım iki hafta süre verdi. Şarj konusunda sıkıntım yok çok şükür, her gece şarja takarken %40 üstünde oluyor seviye. Ama arayüzüne hala alışamadım. Özellikle galeri, dosya yöneticisi ve ayarlar beni çok zorluyor.

Ofisteyken bildirim sesini ve, zil sesini orta seviyede tutardım, evde ise bildirim sesini biraz daha kısardım telefon sürekli yakınımda olduğu için, dışarıda ise her iki seste zirvede olurdu :) LG bunları benim konumuma göre ayarladığı için gerçekten çok rahat ediyordum. Veya en kötü ihtimalle bildirim ses kısma/açma tuşuna bastığım an ekranda gelen ayar ile bildirim veya zil sesini istediğim seviyeye tek bir dokunuşla getiriyordum. Bu bence miui için çok büyük bir eksiklik.

Cihazı çift hat mecburiyeti yüzünden uzun süre kullanacağım için bu konuda bazı çalışmalar yapacağım. Şu an tek yaptığım ayarlara vs. alışmak.

Rom root vs şeyleri detaylı bilenlere sormak istediğim bir şey var. Başka markalara ait uygulama apksı yükledikten sonra uygulama açılmıyor, bunun sebebi nedir?

Ayrıca LG tabanlı rom içinde tavsiyelere açığım...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ses ayarları konusunda genel olarak şikayet eden çok var, benim için sorun oluşturmadığı için çözümü nasıl olur bilemiyorum, araştırma gereği duymadım... Telefon yeni olduğu için rom seçenekleri çok olmayabilir diye tahmin ediyorum... Belki de çoktur... :rolleyes:

Miui kullanıp, bu telefon ile uğraşıp rom yapanların Lg tarzı, benzeri, tabanlı rom yapacaklarını tahmin etmiyorum... Belki benzer tema bulunabilir, araştırmak gerekir... Tavsiyem, Beta rom yüklememen olur, haftalık güncelleme ile bazen telefonun içine edebiliyorlar, bende beta rom geldi üzerinde ve ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum, tabi cesaretimi toplayabilirsem...

Birde; kilit açmada, telefonun sıfırlandığı söyleniyor, doğru yanlış bilmiyorum buna karşı da önlemini al derim. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
20 dakika sonra ön siparişler durdurulmuş sebebi ise mevcut stok durumunun talebi karşılayamayacağı, stok durumuna göre siparişler tekrar alınmaya başlayacakmış.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ram kapasitesine göre fiyatları 808-970-1132 Tl olan bu telefon Türkiye pazarına hangi fiyattan satışa sunulur ??

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
20 dakika sonra ön siparişler durdurulmuş sebebi ise mevcut stok durumunun talebi karşılayamayacağı, stok durumuna göre siparişler tekrar alınmaya başlayacakmış.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ram kapasitesine göre fiyatları 808-970-1132 Tl olan bu telefon Türkiye pazarına hangi fiyattan satışa sunulur ??
Şahsen, garantisiz 1500 ₺ garantili 2000 ₺ olur diyorum abi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Telefonunuz, durduğu yerde fazla pil tüketiyorsa, pil kullanımı bölümünden bakıldığında; android sistemi'nin pil tüketimi Yüzde 30'dan fazlaysa eğer

42125

Telefonunuzdaki Google uygulamasının güncellemelerini kaldırın, telefonu kapatıp açın yani yeniden başlatın ve Google Uygulamasını tekrar güncelleyin, sonrasında telefonu tekrar kapatıp açın...

42126

Sağlıklı pil tüketimi için, Android Sistemi'nin pil tüketim bölümünde Yüzde 20 ile 30 aralığında olması gerekiyor. Bu yöntemi deneme yanılma ile buldum, bendeki gereksiz pil tüketiminin önüne geçti... Örneğin; Gece 01'de Yüzde 16 şarjı olan telefon sabah saat 10'da Yüzde 15 şarja sahipti...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Xiaomi 5X kullanan varmı?

5X kullanıyorum. Şuan sürüm 9.5.3.0. Yeni sürüm varmı diye kontrol ettiğimde 10.1.3.0 gelmiş görünüyor. İndir dediğimde "zaten güncel" mesajı çıkıyor!

Forumlarda link bulup indirdim. Dosyayı kaydettiğim yeri seçip öyle güncelleme yapayım dedim, cihaz yeniden başladı ama ilerlemedi. Menüler çıkıyor şuan hatırlamıyorum ama sanırım güncelleme dosyasını bulup öyle ilerlenecek. O şekilde de yaptım Error veriyor. Biraz daha karıştırayım derken cihaz format attı ! Allah'tan galeri silinmemiş.

10 güncellemesi yapmaya yardımcı olacak ve ilkokul seviyesinde anlatım yapacak birini arıyorum :)
Hakan hocam kaç senedir sende telefon? Daha önce güncellemeyi nasıl yapıyordun? Benim bildiğim 5x global olmadığı için global romu yok. Bu yüzden zaten romu manuel indirip yüklemek lazım.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan hocam kaç senedir sende telefon? Daha önce güncellemeyi nasıl yapıyordun? Benim bildiğim 5x global olmadığı için global romu yok. Bu yüzden zaten romu manuel indirip yüklemek lazım.
1 yıl önce aldım. İki kez "Ayarlar, Cihazım" menüsünden indirip güncelleme yapmıştım ama şimdi olmuyor
IMG_20190128_011410.jpg

Denetle dedikten sonra yeni sürüm çıkıyor, indir diyorsun ama "Zaten Güncel" diyor ama değil. Mevcut olan 9, denetle deyince çıkan 10
IMG_20190128_011335.jpg
Screenshot_2019-01-28-01-15-09-388_pl.zdunex25.updater.jpg

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Güncel sürümün normal linkini bul ve paketi telefona indir. İndirme işlemi bitince sağ üstte bulunan 3 noktaya tıkla ve paket yükleyi seç.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
1 yıl önce aldım. İki kez "Ayarlar, Cihazım" menüsünden indirip güncelleme yapmıştım ama şimdi olmuyor
Güncelleme dosyasını telefona atmışsınız galiba, telefonu kapatıp ses açma ve power tuşuna birlikte basarak twrp dediğimiz arayüzü açacaksınız. Bu arayüzde install e girip indirdiğin dosyayı seçip yükleme yaptıracaksın. İnstal e girince up to level diye bir klasör çıkar ona girince ordan romu indirdiğin klasöre girip rom dosyasını seçeceksin hocam yani.Sonra yükleme yaptırmak kalıyor.Eğer ki yüklemede hata veriyorsa bence tek nedeni vardır, twrp dosyanız güncel değildir.Onun güncellemesi gerekiyor,onu da miui forumlarına bakarak yapmanız lazım :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Güncel sürümün normal linkini bul ve paketi telefona indir. İndirme işlemi bitince sağ üstte bulunan 3 noktaya tıkla ve paket yükleyi seç.
Denedim Murat abi olmadı bir yerlerde yanlış var...
Güncelleme dosyasını telefona atmışsınız galiba, telefonu kapatıp ses açma ve power tuşuna birlikte basarak twrp dediğimiz arayüzü açacaksınız. Bu arayüzde install e girip indirdiğin dosyayı seçip yükleme yaptıracaksın. İnstal e girince up to level diye bir klasör çıkar ona girince ordan romu indirdiğin klasöre girip rom dosyasını seçeceksin hocam yani.Sonra yükleme yaptırmak kalıyor.Eğer ki yüklemede hata veriyorsa bence tek nedeni vardır, twrp dosyanız güncel değildir.Onun güncellemesi gerekiyor,onu da miui forumlarına bakarak yapmanız lazım :)
Yükleme yaparken hata veriyor daha önce bu şekilde bir güncelleme yapmadığım için pek de anlamıyorum bu işlerden. Dediğiniz gibi benim indirdiğim sürümde sıkıntı da olabilir. Bir ara şarj olmama problemim vardı şuan yok. Telefonun şarjından da, kullanımından da memnunum 10'a geçecem diye yanlış bişey yapıp formatlama riski alınır mı bilemedim :)

Üst Alt