Xiaomi Ürünleri Kullanıcılar Kulübü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yılların Samsung fanatiği araştırma yapıyor :)
Adını bile söyleyemediğim markanın ürünleri Mi8 Lite ve Pocophone F1 hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Ne vereyim abime; :p :D

Kamera öncelik ise; Mi8
Batarya iyi olsun dersen de Poco diyoruz abi... :)

Hafızam beni yamultmuyorsa; Mi8'den @infiniteblack Serkan
Poco'dan da @Rcm gayet memnundu...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Xiaomi 5X kullanan varmı?

5X kullanıyorum. Şuan sürüm 9.5.3.0. Yeni sürüm varmı diye kontrol ettiğimde 10.1.3.0 gelmiş görünüyor. İndir dediğimde "zaten güncel" mesajı çıkıyor!

Forumlarda link bulup indirdim. Dosyayı kaydettiğim yeri seçip öyle güncelleme yapayım dedim, cihaz yeniden başladı ama ilerlemedi. Menüler çıkıyor şuan hatırlamıyorum ama sanırım güncelleme dosyasını bulup öyle ilerlenecek. O şekilde de yaptım Error veriyor. Biraz daha karıştırayım derken cihaz format attı ! Allah'tan galeri silinmemiş.

10 güncellemesi yapmaya yardımcı olacak ve ilkokul seviyesinde anlatım yapacak birini arıyorum :)

madmax59

Sessiz
Son düzenleme:

madmax59

Sessiz
dur işler değişti sende zaten custom rom var

telefonu kapat ses açma ve power tuşuna basarak aç
twrp recovery açılacak

install kısmından indirdiğin romu yükle

not bu: iş risklidir (muhtemel mi10 yanında android 8.1 gelmiştir çünkü çin romunda 8.1 var) açılmama ihtimali de var kara senin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Telefon Hakkında kısmı bende yok aradım bulamadım

Böyle bişey var
eğer twrp yüklü ise mi a1 saf android romu bile kurabilirsin ama dediğim gibi risklidir ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmiyorsan iyice araştırıp yapmalısın

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hakan, şu anki halinden memnunsan telefonun MİUİ 10 sana ahım şahım bir şey vermeyecek, sadece şarj performansından biraz daha yiyecek o kadar... Görsel olarak şekil şukul işleri var... Şarj senin için önemliyse, tavsiye etmiyorum...

İllaki yapmayı düşünüyorsan da; Miui Türkiye forumanda Sıkça Sorulan Sorular bölümünde her şey detaylı anlatılıyor... Ben, rom atma işine henüz cesaret edemedim... Elimde ikinci bir telefon olsaydı belki gözümü karartıp yapardım... :)

madmax59

Sessiz
Hakan, şu anki halinden memnunsan telefonun MİUİ 10 sana ahım şahım bir şey vermeyecek, sadece şarj performansından biraz daha yiyecek o kadar... Görsel olarak şekil şukul işleri var... Şarj senin için önemliyse, tavsiye etmiyorum...

İllaki yapmayı düşünüyorsan da; Miui Türkiye forumanda Sıkça Sorulan Sorular bölümünde her şey detaylı anlatılıyor... Ben, rom atma işine henüz cesaret edemedim... Elimde ikinci bir telefon olsaydı belki gözümü karartıp yapardım... :)
hakan cevap vermediğine göre rom işine başladı galiba :p:p

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
dur işler değişti sende zaten custom rom var

telefonu kapat ses açma ve power tuşuna basarak aç
twrp recovery açılacak

install kısmından indirdiğin romu yükle

not bu: iş risklidir (muhtemel mi10 yanında android 8.1 gelmiştir çünkü çin romunda 8.1 var) açılmama ihtimali de var kara senin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

eğer twrp yüklü ise mi a1 saf android romu bile kurabilirsin ama dediğim gibi risklidir ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmiyorsan iyice araştırıp yapmalısın
Sanırım ben roomu daha önce yüklemeye çalıştım. Cihaz reset yaptığında install minstall diye bir menü geldi. Kurcaladım ama yüklerken Error verdi işte. Biraz daha kurcaladım format attı :)

Veli abi şarjdan da kullanıştanda memnunum. Lakin son zamanlarda şarj almama sorunu çıktı. Telefonu yeniden başlıtırsam ancak şarj almaya başlıyor... Yazılım kaynaklı mı kablo kaynaklı mı anlayamadım. Sürüm yükseltince belki düzelir hemde yeni sürüm daha iyidir diye düşündüm.
Ali dayıda kablo siparişi verdim malum Type C şarj kablosu pek bulunmuyor. Alidayıdan gelsin kablodan mı başka bişiyden mi anlıcaz bakalım...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Miui 9 ile Miui 10 sürümü arasındaki görsel farklılıklar... Soldakiler Miui 9 Sağdakiler Miui10'a ait görsellerdir...

Kilit ekranı;
41552

Ana Ekran;
41553

Uygulama Kasası;
41554

Bildirim Çubuğu;
41555

Son Uygulama Tepsisi;
41556

Saat;
41557

Takvim;
41558

Hava Durumu;
41559

Ses Tuşları;
41560

Güncelleyici;
41561

Kaynak; en.miui.com

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bu cihazlarda zil sesi ve bildirim sesini ayrı ayrı ayarlama şansımız yok mu?

Mesela arama geldiği an 5. seviyede çalacak, bildirim geldiği zaman 2. seviyede çalacak...

Üst Alt