Xiaomi Ürünleri Kullanıcılar Kulübü

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bu gelen cihaz da farklı model galiba... Cihazın hiç bir yerinde AI yazmıyor...

Özet:
Bir arkadaştan Note 5 AI aldım. İlk gelen cihaz yanlışlıkla 3/32 gb gönderilmiş, ayrıca imeisinde sorun olduğu için aynı gün iade ettim. Arkadaşta aynı gün içinde sağ olsun yeni cihazı kargoya verdi. Fakat bu cihaz AI versiyonumu değil mi emin olamadım :(

Arka kapakta bulunan ufak etikette: MEE7S yazıyor
Ayarlar kısmında, model nuraması: Redmi Note 5 yazıyor

Bu cihaz AI mi, pro mu, yoksa düz note 5 mi nasıl öğrenebilirim?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bu gelen cihaz da farklı model galiba... Cihazın hiç bir yerinde AI yazmıyor...

Özet:
Bir arkadaştan Note 5 AI aldım. İlk gelen cihaz yanlışlıkla 3/32 gb gönderilmiş, ayrıca imeisinde sorun olduğu için aynı gün iade ettim. Arkadaşta aynı gün içinde sağ olsun yeni cihazı kargoya verdi. Fakat bu cihaz AI versiyonumu değil mi emin olamadım :(

Arka kapakta bulunan ufak etikette: MEE7S yazıyor
Ayarlar kısmında, model nuraması: Redmi Note 5 yazıyor

Bu cihaz AI mi, pro mu, yoksa düz note 5 mi nasıl öğrenebilirim?
Murat aşağıdaki sitede Pro diye anladım ama bir incele istersen,
[Device Team][iTechkySpot] All You Want to Know About Redmi Note 5 Variants! - Redmi Note 5/Pro - Xiaomi MIUI Official Forum

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Daha önce yazmıştım telefon konusunda, buraya da ilave edeyim.
Pek karışık değil aslında Note 5 serisi.İşi karıştıran markanın farklı ülkelere(Hindistan) aynı modeli değişik satmasından ileri geliyor.Gerçi şimdi cümlemi okudum da cümlem bile karışık olmuş.Benim bildiğim şu şekilde;
Hint modelinde ki Redmi Note 5 in bizdeki karşılığı Redmi 5 Plustır.SD 625 olduğu için diğer Note 5 ler ile işlemci ile ayırabilirsiniz bu modeli.
Şimdi gelelim olayı esas karıştıran işe.Hindistanda adamlar Note 5 diye SD625 li modeli sattığı için SD636 lı olan Note 5 e Pro eki takmışlar.Yani Hindistandaki Note 5 Pro bizdeki Redmi Note 5 ile işlemci gpu olarak birebir aynı.Lakin Pro modeli Hindistan için üretildiğinden dolayı band 20 yoktur.Çokmu önemli,benim için değil ama bunu isteyen kullanıcılar olabilir.Aldığınız cihaz Pro mu yoksa Note 5 mi anlamanın bir diğer yolu ise ön kamera Pro modelde 20 MP iken Note 5 de 13 MP dir.
Özetele Note 5 deki "pro" eki eğer ki Hindistandaysanız kendini belli ediyor,Türkiyede zaten Note 5 in Pro su yok.

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Xiominin Android Box cihazını kullanan var mı?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Murat gugıl amca note 5 Pro diyor ama ben bu konuda @romulus a itibar ederim. :)
Satıcıyla konuştum abi, pro ve AI yine aynı şeymiş. Aslında tam aynı da değil, bana gelen pro'nun AI olan sürümüymüş. Yani sırf kafa karışıklığı başka bir şey değil. Ayni cihazı adamlar 10 farklı isimle piyasaya sürüyor. Markaya ısınalım alışalım dedikçe daha da nefret ediyoruz :D :D Kamerasını kontrol ettim redmi 5 plus'a göre oldukça iyi geldi bana...

Aslında bu cihazı bizim ofisteki arkadaşa almak için yola çıkmıştık ama ihale bana kaldı, ona da V30+ :D

Bu cihazda uygulamalar alfabetik olarak nasıl sıralanıyor?

mazdaciho

Sessiz
Araç Markası
-
Araç Renk ve Tip
-
Telefonları aşırı hoşuma gidiyor. Arayüz olarak olsun. F/P olarak olsun. Alan arkadaşım yok ki biraz kurcalama şansım olsun :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@romulus note 5'in AI diye bir versiyonu var, buralarda satılan note 5'lere göre kamerası farklı biraz. Biz özellikle o cihazı istemiştik kamerası iyidir diye... Şimdi ben satıcıdan ne kadar fiyat farkı isteyeyim...

şu karşılaştırma da bulunan cihazlar yani;

Compare Xiaomi Redmi Note 5 Pro vs. Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera - GSMArena.com
Hocam satıcı ile ne anlastiniz tam bilemiyorum ancak satıcıyı da bilmiyorum ama satıcılar genelde, Pro kelimesi insanları cezbettigi için Pro diye satıyor. On kameraniz 13 MP ise Note 5, 20 MP ise Note 5 Pronuz var.Ancak Proda ki band 20 eksikliğini saymazsak kameralarda kullanıcı bazında fark olacağını düşünmüyorum. Bence Aı ya bu kadar takilmayin. Gece çekimleri haricinde kamera konusunda başarılı bir cihaz zaten. Fiyat konusunda ise her iki modelde aynı fiyat olmalı diye düşünüyorum.
Murat gugıl amca note 5 Pro diyor ama ben bu konuda @romulus a itibar ederim. :)
Estagfurullah abi. Bizim bildiğimiz yanildigimiza yetmez...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Cihazı pc'ye bağlıyoruz, şarj alıyor ama onun haricinde hiç bir işlem yapılamıyor. Normalde seçenek çıkar ya o seçeneklerde yok... Geliştirici ayarlarını kurcaladım bulamadım, driverları güncelledim olmadı. Muhtemelen tek tıklık işi var ama o tıkı nereye atmamız gerekecek bulamadım :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bu ve benzeri teknik konularda sıfırım maalesef... :( Pc'de Bluetooth ile telefonu eşleştiremedim bile ben :)
Formatın çözemeyeceği sorun yoktur abi :D ben bi format atayım, gerçi 40 küsür uygulama yüklemesi zaman alır ama nasıl olsa vaktimiz var :D
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uygulamaları rootsuz devre dışı bırakmak için;

Uygulama - MIUI Gizli Ayarlar v1.3

Son düzenleme:
Üst Alt