Satılık Xenon Balast ve H11 Ampuller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba arkadaşlar.

Forza H11 4300K balast+ampül komple kit var elimde 2 ay kullanıldı, herhangi bir sorunu yok ... 125,00 TL

Aliexpresten Yeaky H11 5500K ampül 2 li takım...... 50,00 TL
Sisler için düşündüm, sonradan vazgeçtim kullanılmadı.

Aliexpresten BaoBao balast 35Watt... 2 li takım...... 110 TL
Balastlar çok hızlı ve kaliteli seri olarak almıştım.
2-3 ay kullanıldı. Tepki ve ısınma süresi çok iyi.

Aliexpresten Cnlight Ball Bulb H11 4300K ampul 2 li takım.... 55,00 TL
Baobao balastlarla birlikte kullanıldı 2-3 ay.

Aliexpresten Cnlight H11 5000K ampul 2 li takım.... 50,00 TL @bilalkip e hayırlı olsun

Ürünlerin herhangi bir sıkıntısı yok. Ön arka komple led e geçtiğim için boşta duruyor. İlanı sahibinden veya başka bir yere koymadım. Bizden birileri alıp kullanırsa daha memnun olurum.
Fiyatları uygun yazdığımı düşünüyorum, geneli aldığım fiyatın yarısıdır.

Ürünlerin linklerini incelemek isteyenler için;
Baobao balast; (Komple kit olarak değiştirmişler linki)
Tahmini Teslimat Zamanı

Yeaky Ampul;
Tahmini Teslimat Zamanı

Cnlight Ballbulb
Tahmini Teslimat Zamanı

Forza ince balastlı dip değil, balastı ışıklı H.I.D. yazan 12-24 Volt olan modeli.

Ürünlerin fotoğraflarını da ekleyeyim. Güncel olsun ;)

Balastlar.
Balast.jpg

Cnlight H11 Ampüller;
Cnlight.jpg

Forza Balast +H11 Ampül takım;
Forza Balast.jpg
Forza Takım.jpg

Yeaky H11 Ampüller;
Yeaky.jpg

Yeaky2.jpg

Kendi yaptığım özel soketler;
Özel soket.jpg

Son düzenleme:

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Ürünlerin fotoğraflarını ekledim günceli :)
İyi satışlar olsun. 4300K ile 5500K arasında nasıl bir fark var acaba. En yüksek lümen'e 4300K sahip olduğu için en iyi aydınlatma bunda. Fakat biraz sarıya çalan bir tonu var. 6000K rengi güzel ama aydınlatma az. 5500 rengini merak ettim de :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İyi satışlar olsun. 4300K ile 5500K arasında nasıl bir fark var acaba. En yüksek lümen'e 4300K sahip olduğu için en iyi aydınlatma bunda. Fakat biraz sarıya çalan bir tonu var. 6000K rengi güzel ama aydınlatma az. 5500 rengini merak ettim de :)
5500 ikisinin tam ortası gibi aslında.. Aydınlatma olarak bana daha iyi geldi. 4300 ün sarılığı da yok.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
4300 azcık sarımtırak, daha iyi bir görüş, 5500 sarılıktan kurtulmuş güzel bir beyaz, görsel olarak daha güzel, görüş olarak hissedemezsiniz belki ama 4300 den bir tık kötüdür.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Şeytan dürtüklüyor beni ama kararsız kaldım :)

:)
Bir alternatif daha var :komik:
Cnlight standart, 5000 Kelvin. Ballbulb serisi değil, standart tip. O da var aslında. 10 gün denedim. Ondan sonra karar veremedim, arkadaş led diye diretince lede döndük. Aydınlatma xenon kadar değil, bir hafta alışamadım. Sonra halajenleri takınca iki gün dayanamadım, led iyi geldi :-D
İstanbul da olsan ikisini de tak dene derdim ama sanırım İzmir desin.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
:)
Bir alternatif daha var :komik:
Cnlight standart, 5000 Kelvin. Ballbulb serisi değil, standart tip. O da var aslında. 10 gün denedim. Ondan sonra karar veremedim, arkadaş led diye diretince lede döndük. Aydınlatma xenon kadar değil, bir hafta alışamadım. Sonra halajenleri takınca iki gün dayanamadım, led iyi geldi :-D
İstanbul da olsan ikisini de tak dene derdim ama sanırım İzmir desin.
Evet izmir deyim. Şimdi 5000 daha iyi gibidir ama şu ballbulb olayını Kadir dün anlattı daha iyimiş. Bendekilerine bakacaktım bugün de unuttum. :) Peki 5000 ile 5500 arasında fark hisettin mi. Yaw alacağımız bir ampul amma soru sordum bende:bsmagryr::bsmagryr:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Evet izmir deyim. Şimdi 5000 daha iyi gibidir ama şu ballbulb olayını Kadir dün anlattı daha iyimiş. Bendekilerine bakacaktım bugün de unuttum. :) Peki 5000 ile 5500 arasında fark hisettin mi. Yaw alacağımız bir ampul amma soru sordum bende:bsmagryr::bsmagryr:

Xenonda ampül kadar balastta önemli. Beni arada bırakan da o oldu biraz. En son her gün bu nasıl, bu nasıl diye sormaktan arkadaş isyan etti. Lede döndük.

Şöyle ki; aynı ampül farklı balastlarda farklı tonlamada yanıyor. Buna itiraz edecekler olabilir ama elimde bu kadar ampül ve üç çeşit balastla deneme sonucu gördüğüm bu. Mesela forza kendi 4300k ampülü ile 5300k gibi yanıyor. Tam ısınma süresi de farklı tabi. Diğer sarı balastla forzanın ampülü 4300k gibi yanıyor.
Yeaky 5500k sarı balastla çok az yeşillik var gibi, ama forza da 6000k gibi daha soğuk yanıyor.
Ben en son 5000k ballbulb olmayanı denedim. Çok fark görmedim ballbulp ile. Ama lüxmetre ile de ölçüm yapmadım. Daha iyi geldi bana. Arkadaşımın isyanı orada patladı zaten. Yeter len, ledlere çevirmezsen her gün atölye önüne vida dökerim yanlışlıkla bu nasıl bu nasıl diye ben sorarım bu sefer dedi. İlk takım ledi hediye alınca da xenon sevdasından vazgeçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamen zevk meselesi. 3000k takıp dolmuşçu gibi gezenlere göre en iyisi o. 8000k mavi mavi gezenlerde onu beğenip takıyor. 6000k bile görüşü daha az diye yanaşamadım ben. Sarımsı da olmasın diye 5000-5500 leri denedim ama her halikarda 4300 bile halojen kadar sarı değil ki.. :)

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Xenonda ampül kadar balastta önemli. Beni arada bırakan da o oldu biraz. En son her gün bu nasıl, bu nasıl diye sormaktan arkadaş isyan etti. Lede döndük.

Şöyle ki; aynı ampül farklı balastlarda farklı tonlamada yanıyor. Buna itiraz edecekler olabilir ama elimde bu kadar ampül ve üç çeşit balastla deneme sonucu gördüğüm bu. Mesela forza kendi 4300k ampülü ile 5300k gibi yanıyor. Tam ısınma süresi de farklı tabi. Diğer sarı balastla forzanın ampülü 4300k gibi yanıyor.
Yeaky 5500k sarı balastla çok az yeşillik var gibi, ama forza da 6000k gibi daha soğuk yanıyor.
Ben en son 5000k ballbulb olmayanı denedim. Çok fark görmedim ballbulp ile. Ama lüxmetre ile de ölçüm yapmadım. Daha iyi geldi bana. Arkadaşımın isyanı orada patladı zaten. Yeter len, ledlere çevirmezsen her gün atölye önüne vida dökerim yanlışlıkla bu nasıl bu nasıl diye ben sorarım bu sefer dedi. İlk takım ledi hediye alınca da xenon sevdasından vazgeçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamen zevk meselesi. 3000k takıp dolmuşçu gibi gezenlere göre en iyisi o. 8000k mavi mavi gezenlerde onu beğenip takıyor. 6000k bile görüşü daha az diye yanaşamadım ben. Sarımsı da olmasın diye 5000-5500 leri denedim ama her halikarda 4300 bile halojen kadar sarı değil ki.. :)
Üşenmeyip bu kadar cevap yazdığın için teşekkür ederim :) ben ozaman 5000 olanı istiyorum varsın ballbulp olmasın :) en azından 4300 den daha beyazdır. Bende xenon sevdasından vazgeçemiyorum. Uzunlarda Led var ona rağmen güzel gelmiyor gözüme. :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
5000K ları @bilalkip teslim almış.
Umarım memnun kalmışsındır. Kazasız, belasız güzel günlerde kullanırsın inşallah. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı günlerde, güle güle kullanmak nasip olsun inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt