Xedos 9 Solar Sunroof Sistemi Hakkında

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün şanzıman yağına bakan usta motor yağına da baktı. Eksik deyip yarım lt ye yakın ekledi. Zemin düz değil dedim, o o kadar fark etmez dedi. Bugün düz yerde 3 kez baktım yağ fazla, hem de tam eklediği kadar fazla.
Bişey yapılabilir mi kalsın mı böyle...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dün şanzıman yağına bakan usta motor yağına da baktı. Eksik deyip yarım lt ye yakın ekledi. Zemin düz değil dedim, o o kadar fark etmez dedi. Bugün düz yerde 3 kez baktım yağ fazla, hem de tam eklediği kadar fazla.
Bişey yapılabilir mi kalsın mı böyle...
Fazla olması keçelere baskı uygular. Bu motorlarda şırınga ile yağ çekilebilir mi bilmiyorum. Karter takasından da boşaltmak biraz sıkıntı olacaktır liftsiz. Sıcak motorda yağ aşağı süzülmeden hemen önce motor yağ kapağından şırınga ile çekilebilir sanki.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Sana iş çıksın boş durma diye yapmış Mazda, kıymet bilmezsiniz ki siz.
Bunlar küçük işler dostum, o kadar küçük ki daha yapmadım! :D
Bak bu solar sunroof olayını ben Cemşid'e montajlayabilir miyim onu düşündüm şimdi? Bizim sunrooflarda cam yok ama arka pandizotun oraya bir ekşın yapılabilir. İhtiyacımız olan ufak bir güneş paneli, küçük bir akü ve bagajı havalandıracak iki adet PC kasa fanı... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bunlar küçük işler dostum, o kadar küçük ki daha yapmadım! :D
Bak bu solar sunroof olayını ben Cemşid'e montajlayabilir miyim onu düşündüm şimdi? Bizim sunrooflarda cam yok ama arka pandizotun oraya bir ekşın yapılabilir. İhtiyacımız olan ufak bir güneş paneli, küçük bir akü ve bagajı havalandıracak iki adet PC kasa fanı... ;)
Yapılmayacak bir şey degil, malzeme ve mükemmel işçilik gerekli, o da sende var :)

Üst Alt