Mazda 3 BK (2003-09) Vites Geçişlerinde Hoplama

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
herkese merhaba!
arkadaşlar mazda 3 2004 model otomatik lpgli aracım 1. vitesten 2. vitese geçerken hoplama yapıyor. ekranda vites 2 olarak göründükten bir süre sonra vites geçişi oluyor. diğer vites geçişlerinde bir problem yok gibi acaba kullanmadan kaynaklı mı yoksa bir sorun mu var ? sanjıman filtrelerini temizletsem sorun çözülür mü acaba ?

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
onu bilmiyorum işte ben alalı 5 ay oldu yağın rengi iyi ama sarı

filtreyle alakalı bir bilgim yok

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
teşekkürler . filtreden olma ihtimali var sanırım inşallah öyledir. sanjıman filtresi şanjımanın içinde mi oluyor yoksa dışında bir yerde mi?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İçinde olur. Yağın tamamen değişmesi için işini bilen bir ustaya gidin. Forumdaki konularda değişim işleminin nasıl yapılması gerektiği yazıyor. Yarısının değişimiyle bir fark olmaz.

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Kartal'da önereceğiniz usta var mıdır?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
kusura bakmayın bilmiyordum. Anadolu yakasında kimse yok mu? birde ne marka yağ kullanmalıyım şanjıman için

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
kusura bakmayın bilmiyordum. Anadolu yakasında kimse yok mu? birde ne marka yağ kullanmalıyım şanjıman için
Usta tavsiyeleri başlığı var linke tıklayarak tavsiye edilen ustalara gidebilirsin

Mazda Usta Tavsiyeleri

Uygun olan şanzıman yağı kitapçıkta yazar, bu değerleri karşılayan her hangi bir marka olur, Liqui Moly tavsiye ediliyor son zamanlarda.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Koskoca İstanbul Anadolu yakasında mutlaka işinin ehli Mazda ustası vardır, ama hiç kimse de tavsiyede bulunmadığı için bir şey diyemiyoruz... Ankara, Eskişehir, Yalova, Trakya gibi yerlerden bile müşterisi olan Adem Ustamı şiddetle tavsiye ediyoruz...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Vites geçişi ilk selenoid tarafından geç yapılıyor. Bu araçlar yaşlı olduğundan belirli bir sürede geçmesi normaldir, fakat çok geç geçiyorsa selenoidin ömrü bitmiş olabilir. Tabi tam bu geçiş esnasında da araç gitmiyor gibi gelir, biraz fazla gaza basılır, bunun sonucunda 2. vitese geçtiğinde de artan gaz nedeniyle bir anda ileri atılma olabilir. Bu yağ kaynaklı da olabilir. O nedenle en iyisi önce yağ ve filtre değişimi, ardından sorun azalmamışsa hala devam ediyorsa selenoidlerin dirençlerine bakılmalıdır. Adem ustadan başka kimseye de elletmeyin, şanzıman bu çünkü, yanlış ellere gelmez.

Orhan5334

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
çok teşekkürler adem ustanın yolunu tutmak lazım o zaman :D

Eyüp Kara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
selamünaleyküm aranıza yeni katıldım 2004 mazda 3 1.6 dynamic aracımı alalı 3 gün oldu benim aracımdada ara ara özellikle motor soğukken sizin bahsettiğiniz gibi bir durum oluyor 1 den 2 ye geçişlerde siz sorunu çözebildinizmi nokta olarak nerden kaynaklı yardımcı olursanız sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
selamünaleyküm aranıza yeni katıldım 2004 mazda 3 1.6 dynamic aracımı alalı 3 gün oldu benim aracımdada ara ara özellikle motor soğukken sizin bahsettiğiniz gibi bir durum oluyor 1 den 2 ye geçişlerde siz sorunu çözebildinizmi nokta olarak nerden kaynaklı yardımcı olursanız sevinirim
Olumlu veya olumsuz dönüş yapılmamış, oysa forum felsefesi bu değil... :(

Şanzıman yağı 60 bin km periyotlarda değişmesi gerekiyor. Bu periyodu biliyorsanız ona göre işlem yapılır.

Eyüp Kara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Aracım şu anda 206000 de yağ kartına göre 181000 de şanzımanda yağı değişmiş yağı kontrol ettirdim rengi seviyesi gazeteyi durumda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracım şu anda 206000 de yağ kartına göre 181000 de şanzımanda yağı değişmiş yağı kontrol ettirdim rengi seviyesi gazeteyi durumda
Akü kutup başını sökerek sistemi sıfırla bir ihtimal düzelebilir... Radyo frekansları saat ve camların otomatiğinin sıfırlanacağını hatırlatırım ama. :)

Eyüp Kara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Camların otomatiğe sıfırlanırsa nasıl bir durum ortaya çıkar radyo frekansı çok önemli değil

Üst Alt