Mazda 323 BA (1994-98) Uzun Farların Yanık Kalması Sorunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Hayırlı günler abiler arabamın silecek kolu kırıldı yenisini aldım. Az önce taktım selektör attığım zaman uzunlar yanık kalıyor sinyal verince sönüyor. Ne alaka bilmiyorum ama çok sinirimi bozdu bu olay. Başına daha önce bu olay gelen var mı? Akünün + - kutup başını çektim sıfırlamaya bıraktım. Soketleri ters takma ihtimalim yok farklı yerlere girmiyor. En acilinden fikir ve önerilerinizi bekliyorum :(

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Kol içindeki mekanik bir arıza gibi. Selektör yaptığınızda çalışan tetik ya da buton gibi bir mekanizma var ise, o takılı kalıyor olabilir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kol içindeki mekanik bir arıza gibi. Selektör yaptığınızda çalışan tetik ya da buton gibi bir mekanizma var ise, o takılı kalıyor olabilir.
Abi eski kırılan kolum da aynısı far kolu çalışıyor ama aynı şekilde selektör attığımda uzun uzunları açıp kapattığımda selektör yapıyordu. Bu seferki selektör atınca uzun yakıyor kapatmak içinde sinyal vermem gerekiyor. İade için adamı arıcam yine umarım arabada arıza yoktur :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen aldığın sinyal kolu arızalı Ümit
Umarım abi :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rolede sorun var gibi abiler. Sisleri açıp sinyal verdiğimde sapıtıyor role açıp kapatıyor kendini sürekli

Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
44277

Evet abiler olayı çözdüm. Tamirci far kolun bozuk dedi tamam dedim çıktım başka bir çıkmacıyı aradım 350lira dediler. Lambalarda durdum arka beyin kısmı olan yerlere baktım sökülmücek yerler var mı diye bir kablo dışında başka şey göremedim giriştim işe.
44278

Eski beyin(veya soket girişleri) 2 vida 1 kabloyu sökerek yeni aldığım far koluna monte ettim. Tekrar taktım her şeyi sorunsuz çalışıyor.
44279

Hazır sökmüşken kontak aydınlatmasına bakayım dedim ama olayı anlayamadım. Eski lambası patlamış yeni taktığın lamba sürekli yanıyor 1dk sürekli yanmasıyla alev gibi oldu nasıl sökeceğimi şaşırdım. Lambasını söktüm hafta sonu kapılara bağlıcam.
Sorunları bu şekilde halletmiş oldum, belki bir arkadaşın daha başına gelir bu konuda böyle bilgi olsun :)

Üst Alt