Üyelerimizin Kasko/Trafik Sigorta Poliçe Rakamları Nelerdir?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Geleneksel "Acaba kaskoyu yaptırmasam mı ?" diye düşündüğüm 5. Yılı da geride bıraktım. Doğa sigortayla 4.yıla girdik 841 lira.

Aklıma takılan konu güncel fiyatlarda sorumluluk teminatları ne kadar olmalı? Örneğin Imm diye geçiyor sanırım( Karşı tarafın hasarı sigortanın karşıladığını miktarın üzerinde olduğunda devreye giren) ne kadar olmalı? Allah göstermesin günümüzde ortalsma sayılabilecek karşı tarafın 150 bin liralık bir aracını yüzde yüz kusurlu olarak pert ettik diyelim 36 bin liraya kadar sigorta karşılıyor ımm teminatını 100 bin sectim düz mantık 14 bini mi cebimizden ödüyoruz?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Geleneksel "Acaba kaskoyu yaptırmasam mı ?" diye düşündüğüm 5. Yılı da geride bıraktım. Doğa sigortayla 4.yıla girdik 841 lira.

Aklıma takılan konu güncel fiyatlarda sorumluluk teminatları ne kadar olmalı? Örneğin Imm diye geçiyor sanırım( Karşı tarafın hasarı sigortanın karşıladığını miktarın üzerinde olduğunda devreye giren) ne kadar olmalı? Allah göstermesin günümüzde ortalsma sayılabilecek karşı tarafın 150 bin liralık bir aracını yüzde yüz kusurlu olarak pert ettik diyelim 36 bin liraya kadar sigorta karşılıyor ımm teminatını 100 bin sectim düz mantık 14 bini mi cebimizden ödüyoruz?
Kusurlu olduğun hiç bir kazada ödeme yapmaz, kasko kusur aramaz alkol ve ehliyetsizlik söz konusu değilse.

45018

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Temmuz 17'de bitecek olan Trafik sigortası için netten teklif aldım, en uygun fiyatı 490 lira ile Quick Sigorta diye bi şirket verdi, ilk defa duyuyorum, araştırdım, yerli sermaye ile kurulan sigorta şirketi olduğunu öğrenince, zaten Trafik sigortasının karşı tarafa verilen hasar (Allah Korusun) ile ilgili olduğu için düşünmeden internetten 4 taksit ile satın aldım.

Bu işlem bu kadar basite indirgendiyse eğer, sigorta acentelerinin işleri biraz daha zorlaşmıştır diye düşündüm.

Herkeslere, kazasız belasız, sigortaya ihtiyaç olmayan sürüşler temenni ediyorum.
Temmuz 17'de bitecek sigortamız için netten teklif aldım, en uygun teklifi geçen yıl olduğu gibi Quick Sigorta verdi... Teklif sitesinde 570 lira olan teklifi, kendi sitelerinden 580 liraya 4 taksit yaptırdım. Bir yılda 90 lira yani oransal olarak Yüzde 20 artmış. Maaşıma aynı oranda zam verene kadar; Sebep olanları Allah'a havale ediyorum. :huhuu:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Ben 3 yılın ardından ekonomik nedenlerle Anadolu Sigorta'yı bıraktım, Sampo Japan'a geçtim.
Kasko için Anadolu 2200TL teklif vermişti, Sampo dan 1380TL ye yaptırdım.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
geçen sene 580 tl'ye yaptırdıgım trafik sigortası bu sene en uygun 570tl ile ethica, 630tl ile sompoJapan cıktı. Ayın 11'inde poliçe süresi bitiyor.
Sanırım en uygun olanı tercih edecegim yine.
Bu arada forumda sigortacı arkadaşlar varmıydı göremedim.
ekleme: Ayrıca sigortam.net 20Tl A101 hediye çeki ve ögretmenler günü ve saglıkçı şeysinden 50 TL puan verecekmiş.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
geçen sene 580 tl'ye yaptırdıgım trafik sigortası bu sene en uygun 570tl ile ethica, 630tl ile sompoJapan cıktı. Ayın 11'inde poliçe süresi bitiyor.
ekleme: Ayrıca sigortam.net 20Tl A101 hediye çeki ve ögretmenler günü ve saglıkçı şeysinden 50 TL puan verecekmiş.
Bilgilerini verirsen arkadaşım var sorgular uygun bulursan yaptırırız poliçeyi.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bülent abinin arkadaşına alternatif olarak benimde Ankara'da çok ilgili bir sigortacı arkadaşım var, aklınızda bulunsun
trafik sigortası 812,44 TL
kasko 950 TL
Bu fiyata çıkan kasko tam kasko ise çok iyi fiyat "dar kasko" ise fiyat normal...

drkahvecioglu

Sessiz
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Mazda Cx-5 2019 ilk kasko 1800₺ (%60 hasarsızlık, 30 gün ikame araç, sınırsız karşı hasar, Axa sigorta) trafik sigortası 580₺ (09 plaka, HDI sigorta)

Üst Alt