Mazda 3 BK (2003-09) Ustalık ve Servis Çok Önemli

Alpi

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aslında gruptayim genelde okurum ve yorumları takip ederim ve Mazda Garaj'da aracım ile birçok şey öğrendim ( diğer araçlar da dahil ) bir çok bilgi alisverişim oldu aslında sizinle paylaşmak istediğim konu şu, aracimizi güvenilir gerçekten arızadan anliyan eee tabi birde maddi boyutu konusunda bizi üzmeyecek ustalar ve servisler sayfamızda reklamida bulunan REM Mazda servisi benim uzun süredir gidip bakımlarını arızalarını ve yakınlarımida tavsiye ettiğim bir yer.

Konuyu uzatmadan anlatayım aslında 2 ay öncesine ait aracım 2004 Mazda 3 aracımda cekisinde inanılmaz bı düşüs ve gidişinde sanki aracimi arkadan çekiyormuş gibi zorlanmaya başladı bende o sıralar şehir dışında olduğum için ve bakımı da geldiği için bulunduğum şehirde ( Antalya ) bir kaç ustaya sordum bana saçma sapan arızalar tespitleri yapmaya başladı saçma sapan diyorum çünkü araç beyni gibi veya aracımda ne kadar pahalı parçalar varsa kafadan direk onları söylemeye başladı bende merakdan fiyat sorduk bana 4-5 bin TL arası fiyat söylemeye başladılar.

Bende sinirlenip ve güvenmeyip "ülen bu arabaya neler yaptim beni yarı yolda bırakmaz " deyip bastım Ankara'ya gerçi 100 km hızı geçmedim ama olsun neyse ertesi gün REM oto ya götürdüm Cem bey her zamanki gibi ağırladı Ekrem usta araçlardan kafasını kaldiramiyor. Aracım ile ilgili sıkıntıları anlattım ve bakımında gecirdigimi söyledim sağ olsunlar bakımını yaptılar arıza için Ekrem usta sağ olsun ilk önce arıza tespiti yaptı bana baktı ve güldü motorumun enjeksiyonlarin pislenmis ve pislikten ( şuan hatirliyamadim 2 ay geçtiği işin kusura bakmayın ) bir kaç parça çıkardı "değiştirecek misin " dedim Ekrem usta " gerek yok temizlerim 1 tanesini değiştireceğim "dedi ve aracı toplayıp test edip bana verdi ve ben ne kadar mı ödedim sadece servis ücreti ve bir kez daha anladım ki bizim Mazda larimizi bilmediğimiz güvenmediğimiz kisilere teslim etmemeliyiz ve bu Mazda garaj da öğrendiğim bilgiler olmasa belki Antalya da beni keriz yerine koyup 4 -5 bin TL alacaklardı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaşadığın; başı tedirginlik sonu ferahlık veren olayı aktardığın için teşekkürler... :harika:

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Böyle durumlar içinizden geçtir acaba REM ne kadar ister diye sonuç ufak bi rakam olunca yüzünüzdeki rahatlamayı ben yazınızın sonunda yaşadım.
Geçmiş olsun.

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bu konunun altına bunu yazmadan geçemeyeceğim gerçekten USTALIK önemli ; 1 senedir kasislere girdiğimde aracın önünden taaak diye arada bir sert ses geliyordu amortisörler yeni değişti ön takım geneli yeni, alt plastik koruma aksamları birleşim yerleri vs vida atmalar sünger sıkıştırmalar aman yarabbi herşey denendi direksiyon kutusu değişecek diyen de oldu :) o kadar bunalmıştım ki ne deseler he diyeceğim nerdeyse yeter ki sesi kesin … v kayış ve bilye değişimim için Adem ustamızı tercih ettim servislerin çektiği astronomik rakamların çooook altında bize kaliteli malzeme temin ederek ve kaliteli hizmet sağlayarak bizi mutlu etti. Asıl ustalık burda başlıyor o ses konusu Adem bey atla dedi arabaya bindik tahmini 1 km yol yaptık ve kaputu açıp komple göz gezdirip 2 nokta atışı yaparak (2 somun sıkma 10cm elektrik bandı sarma işlemi )sorunu çözdü inanılmaz mutlu oldum stabilize yolda aracımı sürmekten keyif alıyorum artık. Allah işlerini rast getirsin Teşekkürler @Adem Usta

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu konunun altına bunu yazmadan geçemeyeceğim gerçekten USTALIK önemli ; 1 senedir kasislere girdiğimde aracın önünden taaak diye arada bir sert ses geliyordu amortisörler yeni değişti ön takım geneli yeni, alt plastik koruma aksamları birleşim yerleri vs vida atmalar sünger sıkıştırmalar aman yarabbi herşey denendi direksiyon kutusu değişecek diyen de oldu :) o kadar bunalmıştım ki ne deseler he diyeceğim nerdeyse yeter ki sesi kesin … v kayış ve bilye değişimim için Adem ustamızı tercih ettim servislerin çektiği astronomik rakamların çooook altında bize kaliteli malzeme temin ederek ve kaliteli hizmet sağlayarak bizi mutlu etti. Asıl ustalık burda başlıyor o ses konusu Adem bey atla dedi arabaya bindik tahmini 1 km yol yaptık ve kaputu açıp komple göz gezdirip 2 nokta atışı yaparak (2 somun sıkma 10cm elektrik bandı sarma işlemi )sorunu çözdü inanılmaz mutlu oldum stabilize yolda aracımı sürmekten keyif alıyorum artık. Allah işlerini rast getirsin Teşekkürler @Adem Usta
Demiştim ya adem usta olmasa içimizden geçecekler :)

Üst Alt