Türkiye'den Futbol Haberleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İş zora girerse Fenerasyon dersin geçersin, #Yersen

Screenshot_20181019-194046__01.jpg

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bir takım nasıl ince ince, bazen de kalın kalın doğranır Gs-Bursa maçını izlesin görsün, ayıp!! Hakem ve beceriksizlik yüzünden Bursa 1 puanla yetindi.

Balık baştan kokalı çok olmuş ama yine de izliyoruz işte..

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bahsetmeyi unuttum, Cüneyt Çakır denen şahsın hangi kişi yada kuruma hizmet ettiği artık araştırılıp soruşturulmalı, bu adama sürekli görev verip bir defa bile sorgulamayan TFF ve MHK dahil.

Sinyor o kadar gereksiz konuşuyor ki, bir gün Cüneyt in hizmet ettiği kurum ya da kişinin emri değişirse kendini savunmasız ve laf söyleyemeyecek hale getiriyor, gerçi yüzsüz olduklarını da unutmamak lazım ya neyse.. Gün gelir hesap döner..

Midem bulanıyor artık..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Nedense hep üç büyükler. Bu sonucunda Beşiktaş'ın kötü oynadığı vs. vs anlatılıp çiziliyor. Göztepe'nin çok iyi takım kurup, iyi oynadığından hiç bahsedilmiyor nedense. Hee, bu her üç büyük takımın rakipleri için geçerli.

Göztepe'nin bir ferdi olsam bu duruma çok içerlerdim.

Beşiktaş kötüymüş :D Acaba? Göztepe oynatmamış olma ihltimali yok mu?

Bu yıl en sonuncu Akhisar'ın bile yenemeyeceği takım yok. Üç büyükler hariç her takım eskisinden çok çok iyi. Büyüklerden biri bir takımla oynadığında 3 puan garanti gibi idi. Çok şey değişti artık.

Bu sonuçlara alışmalıyız.
Şahsen ben bu tarz sonuçlara son derece alışığım abi... Ama, kırk yılda bir başına gelenler hemen mırıldanmaya başlıyor işte orasına alışamıyorum... :D

Misalen; Şenol Güneş veya Fatih Terim'in son maçta şampiyonluk kaybetme lüksü var mı? Yok, oldurtmazlar... Hem de bu iş üç kez olsa... De gidi deee; Yer yarılsa olmaz. :D

Misalen; X takım ile Y takım arasındaki şampiyonluk yarışı o sezon şike ile lekenlenmiş X takımın bütün kaleleri zapt edilmiş, tersanelerine girilmiş, darmadağın edilmiş, Y takıma dokunulmamışken, ertesi sezondan itibaren X takım bu şartlara rağmen şampiyonluğa yine oynamış ve son maçta ikinci olmuşken Y takım bir daha o sezonki istatistiği yakalayamamış... Aklı vicdanı olan herkesin görebileceği olayı nedense 17 takım taraftarı görememiş... :uyku:

Misalen; İki büyük takım otobüsü kurşunlansa, faillerinin ortaya çıkartılmama gibi seçeneği var mı? Zinhaaar...:ckkmk:

Misalen; Büyük bir kulübün eski yöneticisi, şimdiki futbol federasyonu yönetim kurulu üyesi, bire bir transfer pazarlığı yapabilir mi? Mümkün değil. Olamaz böyle bir şey deriz ama oldu...:asik:

Misalen; dönemin Denizlispor başkanı çanta ile paradan bahsetti ama hiç kimse de gel gardaş hele bi soluklan da anlat şu işi diyemedi, çünkü son maçta Denizlispor çok iyi oynadı, zaten sezon boyu hep iyi oynadı da 15.Sırada bitirdi ligi... ;)

Misalen; kulübün başkanı iken 50 milyon lira kulüpten alacağı olan birisi kalkıp futbol federasyonu başkanı seçilir mi bu ülkede, evet seçildi... Onlar yaptı oldu... :koptum:

* * *

Yani bu ülkede her şey mümkün abi... O yüzden, küçük takımların en büyük amacı; ne zaman Fenerbahçe haricinde takımları da yenmek olur ve yenerse Misalen; ben o zaman derim ki; "Göztepe çıktı çatır çatır top oynadı, helal olsun" :)

Hayat bu ülkede, bir kaç kişinin hükümranlığı çerçevesinde akıp giderken, doğruları konuşmak fayda etmiyor, aksine "hayın" diyolla... :cool:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şahsen ben bu tarz sonuçlara son derece alışığım abi... Ama, kırk yılda bir başına gelenler hemen mırıldanmaya başlıyor işte orasına alışamıyorum... :D

Misalen; Şenol Güneş veya Fatih Terim'in son maçta şampiyonluk kaybetme lüksü var mı? Yok, oldurtmazlar... Hem de bu iş üç kez olsa... De gidi deee; Yer yarılsa olmaz. :D

Misalen; X takım ile Y takım arasındaki şampiyonluk yarışı o sezon şike ile lekenlenmiş X takımın bütün kaleleri zapt edilmiş, tersanelerine girilmiş, darmadağın edilmiş, Y takıma dokunulmamışken, ertesi sezondan itibaren X takım bu şartlara rağmen şampiyonluğa yine oynamış ve son maçta ikinci olmuşken Y takım bir daha o sezonki istatistiği yakalayamamış... Aklı vicdanı olan herkesin görebileceği olayı nedense 17 takım taraftarı görememiş... :uyku:

Misalen; İki büyük takım otobüsü kurşunlansa, faillerinin ortaya çıkartılmama gibi seçeneği var mı? Zinhaaar...:ckkmk:

Misalen; Büyük bir kulübün eski yöneticisi, şimdiki futbol federasyonu yönetim kurulu üyesi, bire bir transfer pazarlığı yapabilir mi? Mümkün değil. Olamaz böyle bir şey deriz ama oldu...:asik:

Misalen; dönemin Denizlispor başkanı çanta ile paradan bahsetti ama hiç kimse de gel gardaş hele bi soluklan da anlat şu işi diyemedi, çünkü son maçta Denizlispor çok iyi oynadı, zaten sezon boyu hep iyi oynadı da 15.Sırada bitirdi ligi... ;)

Misalen; kulübün başkanı iken 50 milyon lira kulüpten alacağı olan birisi kalkıp futbol federasyonu başkanı seçilir mi bu ülkede, evet seçildi... Onlar yaptı oldu... :koptum:

* * *

Yani bu ülkede her şey mümkün abi... O yüzden, küçük takımların en büyük amacı; ne zaman Fenerbahçe haricinde takımları da yenmek olur ve yenerse Misalen; ben o zaman derim ki; "Göztepe çıktı çatır çatır top oynadı, helal olsun" :)

Hayat bu ülkede, bir kaç kişinin hükümranlığı çerçevesinde akıp giderken, doğruları konuşmak fayda etmiyor, aksine "hayın" diyolla... :cool:
Doğru konuşana laf yok da eksik konuşan ya unutmuş ve yahut işine gelmemiştir. Mesela kalesine girildiği öne sürüken takımdan puan silme söz konusu olduğu için koca ligin yapısı değiştirilmiş, play-off tarzı bir şampiyonluk uygulaması yapılmıştır. Aman ha takımı şikeyle suçlarsan kötüsün, suçladığın takım için şike yapıp ligi değiştirirsen iyisin. Sonra ne olmuştu o federasyon başkanı. O kulüp için Başkan adaylığı koymuştu sanki.

Keşke yorumlar tarafsız olsa, mağdur edebiyatıyla subjektif bakış açısı temelinde yazılan cümleler konuya genel pencereden bakanlar için ancak komik oluyor. Biraz daha deşsek bu cümlelerin içinden belli takımlara nefret duyanların içindeki nefreti istifra ettiğini bile görebiliriz. :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Doğru konuşana laf yok da eksik konuşan ya unutmuş ve yahut işine gelmemiştir. Mesela kalesine girildiği öne sürüken takımdan puan silme söz konusu olduğu için koca ligin yapısı değiştirilmiş, play-off tarzı bir şampiyonluk uygulaması yapılmıştır. Aman ha takımı şikeyle suçlarsan kötüsün, suçladığın takım için şike yapıp ligi değiştirirsen iyisin. Sonra ne olmuştu o federasyon başkanı. O kulüp için Başkan adaylığı koymuştu sanki.

Keşke yorumlar tarafsız olsa, mağdur edebiyatıyla subjektif bakış açısı temelinde yazılan cümleler konuya genel pencereden bakanlar için ancak komik oluyor. Biraz daha deşsek bu cümlelerin içinden belli takımlara nefret duyanların içindeki nefreti istifra ettiğini bile görebiliriz. :)
Mümkün mertebe şahsım adına objektif olmaya çalışıyorum, o malum şahsın bize başkan adayı olması kadar aptalca bir hareket yoktu, zaten kongre üyeleri cevabı verdiler sandıkta. Sifirtilirinsdiyoruefa diye diye TS yi CL'ye gönderen de kendisidir. Ayrıca o dönemde Fenerbahçe mi ligin formatı değişsin dedi sence? Aksine Fenerbahçe şike yaptığımıza inanılıyorsa düşürsünler bizi ligden diye bağırdı, birilerinin rant yolunu Fenerbahçe ye maaletmeyelim.

Hangi kulüp olursa olsun, hiç birinin yaptığı aykırı duruma alkış tutmam, geçmişte ya da günümüzde bir şekilde güç kimdeyse O'nun borusu ötüyor hep bunu da biliyoruz, o güç Fenerbahçe'den yana olduğunu ben hiç hatırlamıyorum, eskileri bilmem.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Nacizane küçük bir tavsiyem. Futbol ile bu kadar haşır neşir olmayın derim. Bir zamanlar bayağı bir meraklı idim. Birkaç yıla kadar maç sonuçlarından bile haberim olmuyordu. Bu yıl biraz boşluk mu oldu nedir bilmem, yorumları bile izliyorum.

Galatasaraylıyım sözde. Takımın ilk onbirini tam olarak sayamam. 2-3 ay öncesine kadar Muslera ve Selçuk'tan başkasını tanımıyordum. Doğru yoldaymışım :D

Bazı pozisyonları izleyince "Valla ben bile bunu gol yaparım" diyorsanız ve o futbolcular çuval dolusu paralarla transfer edilmişse, insana bir soğukluk geliyor. İşin içinde siyasetin olması da tuzu biberi.

Aşırı bağlanmayın, gülün geçin derim. Herkes kendince işini yapıyor. 4-5 spor kanalı var, onlarca yorumcu. Hepsi etli kaymaklı maaşlar alıyor. Bunu da bizim gibi sporseverler sağlıyor. Sonuçta rayting alıyorlar.

Hele bir Beyaz TV de bir spor pragramı yapılıyor. İşte Türkiye'nin tam bir özeti. İzlemeyen olduysa, bir kerelik izlesin, nolur. :D

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Kasımpaşa Antalyaspor maçında trezeguet duran toptan yaklaşık 45 metreden harika bir gol atmış. Ama çift vuruştan doğrudan kaleye gittiği için geçersiz sayılmış.

Bu arada Antalyaspor beni çok fena şaşırttı. Eksi averajla da olsa Galatasaray ile aynı puanda üçüncüler.

Bülent korkmaz'ı neden aldıklarını anlayan var mı acaba? Başka teknik direktör mü kalmadı.
Antalyaspor bu sene bence düşmenin en büyük adaylarından.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Kasımpaşa Antalyaspor maçında trezeguet duran toptan yaklaşık 45 metreden harika bir gol atmış. Ama çift vuruştan doğrudan kaleye gittiği için geçersiz sayılmış.

Bu arada Antalyaspor beni çok fena şaşırttı. Eksi averajla da olsa Galatasaray ile aynı puanda üçüncüler.
Antalya ve teknik direktörü beni de yanılttı... Düşme adayımdan bir tanesi bu kulüptü. Gerçi lig uzun maraton. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Denizli Süper Amatör ligde mücadele eden Yeşilköyspor ve Sarayköyspor’un karşılaşmasında Sarayköyspor 1926’lı sporcu Nijeryalı Ekundayo Ebenezer Nawoyeka maçta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 35. Dakika da meydana gelen üzücü olaydan sonra karşılama iptal edildi.

:( :(

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Her gelen iki ay sözde efendilik yapıyor, sonra özüne dönüp camiayı kin ve nefrete davet ediyor. Koca camianın başkanının lafına bak, sonra da saygı bekle. Hazmedemiyorsan istifa edeceksin o zaman, Fenerbahçe düşmanlığında boğulun inşallah.

Mustafa Cengiz: "Derbideki haksızlıkları kimse unutmasın ama kinlerini saklı tutsunlar. Schalke maçımız çok önemli. Nefretlerini unutmasınlar ama saklasınlar."

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Her gelen iki ay sözde efendilik yapıyor, sonra özüne dönüp camiayı kin ve nefrete davet ediyor. Koca camianın başkanının lafına bak, sonra da saygı bekle. Hazmedemiyorsan istifa edeceksin o zaman, Fenerbahçe düşmanlığında boğulun inşallah.

Mustafa Cengiz: "Derbideki haksızlıkları kimse unutmasın ama kinlerini saklı tutsunlar. Schalke maçımız çok önemli. Nefretlerini unutmasınlar ama saklasınlar."
Ülke futbolunun temel sorunu Aziz Yıldırım ve tayfası gösteriliyordu... 4 aydır yok bu şahsiyet ama boğazın karşısında da değişen bir şey yok maalesef...

Ali Koç'un, ne olursa olsun bu söylemlere cevap vermesini istemiyorum, aynı seviyede olmak doğru değil... Aziz Yıldırım 20 yıl aynı seviyedeydi tek bir kazanımı olmadı... Bıraksınlar, içlerinde sakladıkları kin ve nefretleri kendilerini zehirlesin...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ülke futbolunun temel sorunu Aziz Yıldırım ve tayfası gösteriliyordu... 4 aydır yok bu şahsiyet ama boğazın karşısında da değişen bir şey yok maalesef...

Ali Koç'un, ne olursa olsun bu söylemlere cevap vermesini istemiyorum, aynı seviyede olmak doğru değil... Aziz Yıldırım 20 yıl aynı seviyedeydi tek bir kazanımı olmadı... Bıraksınlar, içlerinde sakladıkları kin ve nefretleri kendilerini zehirlesin...
Aynı düşüncedeyim. Zaten Fenerbahçe bölümünde paylaştığım kulüp açıklaması da son derece güzel bir üslupla ifade edilmiş, ama anlayan yok karşı tarafta o ayrı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Aynı düşüncedeyim. Zaten Fenerbahçe bölümünde paylaştığım kulüp açıklaması da son derece güzel bir üslupla ifade edilmiş, ama anlayan yok karşı tarafta o ayrı.
Seçildiği günden itibaren, Türk Futbolundaki pisliğin, Ali Koç'un vizyonunu ve bakış açısını değiştirmemesini istiyorum, diliyorum... Pes etmemesini temenni ediyorum... Şunu diyebilir herkes, Ali Koç çok mu temiz, çok mu iyi? Evet tertemiz olmayabilir, çok iyi olmayabilir ama en azından Türk Futbolundaki habis urlardan, asalaklardan, gözü dönmüş fanatiklerden, menfaatçilerden, koltuk-makam-mevki için yapmayacağı pislik olmayanlardan, kat kat iyi... ;)

Hep söylüyorum, ülkedeki seviye çıtası yerlerde sürünüyor, bu yüzden Ali Koç'un işi yerine göre; biraz daha zor, biraz daha kolay... :hhhhhh:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ali Koç'a en büyük zarar maalesef yine Fenerbahçe taraftarıdan geliyor, taraftarın haklılık payı var ama bu tepki zarar verecek şekilde olmamalı maalesef, çizgiyi bilmek lazım.

Ali Koç gerçekten Türk futbolu için bir fırsat kişilikte, bu kişiliği yıllardır kaos ortamından beslenip işini götürenler doğal olarak istemiyorlar ve medya yoluyla sürekli spekülasyonla saldırı yapıyorlar, yıpratmaya çalışıyorlar.

Gördüğüm, dinlediğim ve anlattığı kadarıyla Koç kolay kolay vazgeçen bir insan değil, şu dört aylık dönemde O'nu en çok yıpratan futbol takımının haddinden fazla başarısız olmasıdır, yoksa bu ortamı çok daha sağlam adımlarla bertaraf edecekti.

Bir kere Ali Koç; paraya ya da reklama ihtiyacı olmayan nadir başkanlardan. O bakımdan niyeti tamamen futbola ve Fenerbahçe'ye bir şeyler katabilmek olduğundan kimsenin şüphesi yok, olmamalı. Bu çok önemli detaydır bir başkan için.

Şimdiye kadar taraftarıyla olan ilişkisi, rakiplerine karşı olan seviyeli beyanatları, taraftarı rant değil kulübün bir parçası olarak görmesi, dün, vefat eden taraftarın defin işlemine kadar olan süreçte bilfiil bulunup kulübün değerlerine sahip çıkması ve taraflı tarafsız herkesin takdirini alması O'nu diğerlerinden farklı kılıyor.

Bu demek değildir ki yeri geldiğinde kulübün haksızlıklara karşı sesi çıkmayacak. Bir takım rakip taraftar, Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan ve üslubu son derece temiz olan bir yazıya bile; "eee ne oldu Ali Koç saygıya felan" gibi saçma salak cümleler kurup meydan hep bizim olsun modunda takılıyor ama öğrenecekler inşallah.

Umarım tarzı değişmeden savaşacak gücü kendisinde hep bulur.

Üst Alt