Türkiye'den Futbol Haberleri

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ünal Karaman'ın bi konuşması var bi maçtan sonra hakemlerle ilgili baya agresif bi konuşma onu izleyen Trabzonsporlular gaza gelmiş durumda. O ara izleyen Adana Demir taraftarı da şampiyon olduk biz diye bakıyormuş ama sonuçlar ortada :D:D

Hah buldum videoyu da :D

Şehirdeki belli başlı "kelle avcısı" yerel medya ile abileri üzerine gelmeye başladığında da aynı yumrukları masaya vurup aynı tavrı sergilerse; ben işte o zaman Ünal Karaman'ın ellerini öper, önünde ceketimi düğmeler ve saygı ile eğilirim... ;) Yapamazsa, da beni yanıltmadı derim... İnsanlık onuru adına inşallah yanılırım... :D

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Teknik direktör Ümit Kayıhan 64 yaşında hayatını kaybetti. Türk futbolunun başı sağ olsun.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Kasımpaşa U13 Futbol Takım otobüsü, Beşiktaş Fulya tesislerinde yapılan maçtan sonra bir grup kendini bilmez gafil tarafından taşlandı. 13 Yaş altı çocuklara saldıracak kadar gözü dönmüş, vicdanı kararmış, aklını yitirmiş insan görünümündeki bu gafilleri kınıyoruz. :(

702fa0425fd845989ea9ce85fd5a241a.jpg

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Futbolu bu hale getirenler utansın. Spor mafyanın elinde olursa, cemaatte böyle affedersiniz şey eder yani...
Ülkemizde başta futbol olmak üzere tüm branşların temeline aile olgusunu, centilmenliği, rekabet felsefesinin özünü koyamadıktan sonra ne yapılsa boş... Spor bir kültürdür ve bizde bu kültür çok eksik ve bozuk maalesef. Gerçi küfürü bağlaç olarak kullanan bir toplumdan çok fazla bir şey beklememek gerekiyor ama bizimkisi umut işte. Sokakta görse elini ayağını öpmeye çalışacağı sporcunun, tribünde küfür edilmedik yerini bırakmıyor dallamalar. :(

Bazen spor kanallarında Avrupa şehirlerinde oynanan spor müsabakaları denk geliyor, şehri gugıl amcadan araştırıyorum, atıyorum 30 bin nüfuslu kasabada oynanan müsabakada yine atıyorum 15 bin kişilik salon ful dolu, seyircileri gösterdiğinde bakıyorum, herkesin yüzünde pozitif bir şekil var, çoğu gülüyor, eğleniyor. Tribünde büyük oranda aileler var... Bu insanlar nasıl bu noktaya gelmiş diye hayret ediyorum, gerçi çocukluğumun bir bölümü Avrupa'da geçtiği için az çok anlayabiliyorum ama biz neden bu kadar çukurdayız onu bilemiyorum. :(

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Geçmiş zaman olur ki;

1 Ekim 2014
Rize ve Balıkesir düşme potansiyeli olan takımlar, toparlayabilirler mi evet...
Geçen yıl lig başladı, Elazığ tozu dumanı attırıyor, işyerinde de fanatik gakkoş var, olm siz bu sezon düştünüz dedim... Suratıma mal mal baktı, sezonun son maçlarında da o bakışı hep ben ona yaptım... Sen böyle bakmıştın dediğimde hep "haklıymışsın abi" dedi...
20 Eylül 2015
Bu sezon sonu ligden düşecek ilk takım benim tahminime göre Mersin İdman Yurdu olacak... Sezon öncesi verilen transfer yasağı ve bu yasağa göre takımı şekillendirmek isteyen Rıza Çalımbay'ın görüşleri önemsenmeyip yolların ayrılması ve ilk haftalarda alınan kötü sonuçlar neticesinde takım teknik direktörü Mesut Bakkal'ın görevi bırakması...

Üstüne üstlük de; yeni teknik direktör adaylarının bu takıma hiç bir şey veremeyecek derecede olması.
4 Ekim 2015
Ligden düşecek ikinci takım adayım ise; Eskişehirspor... Fakat bu durumun istisnası da var bence; yakın zamanda Skibbe bırakırsa kurtarabilirler... :D
Bazen böyle tahminler yapıyorum ve genel olarak tutuyor... Bu yıl daha sezon başlamadı ama sezon sonu yolculuk için iki adayım var Antalya ve Göztepe... Sebebi de, teknik direktör seçimleri...

5 Ocak 2015
İNANMAK GÜÇ AMA YABANCI FUTBOLCU SINIRI 14 OLDU...

TFF'nin yabancı kuralı kararı belli oldu!

Karar; 2015/2016 Futbol sezonundan itibaren uygulanacak... Zaman neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verecek ama inşallah o zaman iş işten geçmiş olmasın...

Bizde bu yabancı hayranlığı varken, ülke kalitesiz yabancı cenneti olur... Ülkede kaliteli yerli oyuncu yetişmezken bu karar ile her şey bitmiş olmasın...
Aradan üç yıl geçmiş ve yabancı sayısının bu kadar çok olmasının olumlu bir katkısı olmadığı ayan beyan ortada...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Antalya düşebilir belki, Göztepe düşmez ı, İzmir takımı olsun ligde.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Antalya düşebilir belki, Göztepe düşmez ı, İzmir takımı olsun ligde.
Bülent Korkmaz'ın ele gelir bir başarısı yok, tecrübesi ise Mersin İdman Yurdu'nda yönetime atar yapması. :) Göztepe ise, oturmuş ve başarılı olmuş kadroyu tarumar ederek, lig için çok tecrübesiz bir teknik adamı getirmesi beni bu tahminlere yöneltiyor. Ayrıca; lige yeni çıkan takımların izleyeceği yol da önemli.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bence katkısı oldu abi :) atılan gol sayısı bile arttı :)
Yetişen ve oynayan Türk oyuncu eskisine göre çok az ama... Üç büyük takımın kadrosunda oynayan kaç Türk oyuncu var? 6 tanesi kadroda olmak üzere toplam 10 yabancıyı geçmemeli bence. :)

Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring Plus
Yetişen ve oynayan Türk oyuncu eskisine göre çok az ama... Üç büyük takımın kadrosunda oynayan kaç Türk oyuncu var? 6 tanesi kadroda olmak üzere toplam 10 yabancıyı geçmemeli bence. :)
Abi kadroda Türk olsa bile kaç tanesinin faydası oluyor ki :) mesela yabancı sınırı olsa ozan, alper her maç ilk 11 de olsa kafayı yeriz :D

Yabancı sınırının aslında kaliteli yerlilere faydası var, diğer sıradan yerliler içinde kaybolup gitmiyorlar... Mesela Emre Akbaba, Deniz Kadah, Deniz Türüç vs. Diğerlerinden iyi olan bi şekilde sıyrılıyor.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Gs özellikle bu yıl ilk 11'i tamamen yabancıdan oluşan kadroyla sahaya çıktı bir kaç defa

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Türkiye Futbol Federasyonu, statüleri gereği uzatma devrelerinin uygulanacağı müsabakalarda dördüncü oyuncu değişikliği yapılmasına izin verdi.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
4. hafta Trabzonspor-Galatasaray
6. hafta Fenerbahçe- Beşiktaş
11. hafta Galatasaray- Fenerbahçe
13. hafta Trabzonspor-Fenerbahçe