Türk Havacılığının Gururu Vecihi Hürkuş

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Benim yakın tarihte Vecihi Hürkuş kadar üzüldüğüm başka konu yoktur. Adam tam bir girişimci, mühendis edasıyla çalışmış ama emekleri sistemli bi şekilde heba edilen bir cesur yürekli bir adam benim için.

Yaşadığı bir dramdan kesit: ülkenin ilk uçağını yapıyor, uçuyor da sonra kendisinine, uçağın ruhsatı yok diye ceza kesiliyor. Vecihi, ruhsat alayım diye ülkenin kurumlarına başvuruyor. Cevap: ülkede uçağa ruhsat verecek kurum yok!

Dahası da var. Ama bu genel özeti. Dönemim idarecilerinin basiretsizliği mi desem, kasıtlı davranışı mı desem bilemedim:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Benim yakın tarihte Vecihi Hürkuş kadar üzüldüğüm başka konu yoktur. Adam tam bir girişimci, mühendis edasıyla çalışmış ama emekleri sistemli bi şekilde heba edilen bir cesur yürekli bir adam benim için.

Yaşadığı bir dramdan kesit: ülkenin ilk uçağını yapıyor, uçuyor da sonra kendisinine, uçağın ruhsatı yok diye ceza kesiliyor. Vecihi, ruhsat alayım diye ülkenin kurumlarına başvuruyor. Cevap: ülkede uçağa ruhsat verecek kurum yok!

Dahası da var. Ama bu genel özeti. Dönemim idarecilerinin basiretsizliği mi desem, kasıtlı davranışı mı desem bilemedim:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynen öyle maalesef... Bunun için özdeyişlerimiz de var mesela.

*Meyve veren ağaç taşlanır.
*Her güzel, yararlı hareket, cezasız kalmaz.
*İyilikten maraz doğar.

:(

Yakın tarihteki örneği de, Dr. Ziya Özel'dir benim için. :(

Zakkum mucizeye gidiyor ama ‘Zakkumcu Dr.’ hâlâ küskün!

Zakkum Tedavisi

Üst Alt