Trim Sesleri ve Çözümleri

Dinçer

Katılımcı
Malumunuz, en çok şikayetçi olduğumuz noktalardan biri de trim sesleri. Bazen kapı döşemelerinden, bazen göğüsten, bazende kontrol panelinden... Bu başlık altında çözümleri paylaşalım. Konuyu açtığıma göre ilk deneyimi de ben paylaşayım:
Aracımda mucurlu yolda şöför kapısından ve sol ön direk civarından ses geliyordu ama iki ses de ciddi derecede rahatsız edici durumdaydı. İlkin kapı döşemesini söktüm ve cam yatağına silikon sprey sökerek kapı kısmından gelen sesi hallettik. Ama diğeri biraz zor oldu. Sol ön direkteki plastik aksamı söktüm, içine ve birleşim noktalarına sünger ve bant uyguladım. Denedim çözüm yok. Ses aynı. Yine söktüm değişik uygulamalar yaptım; yine çözüm yok. En son sesin farklı bir noktadan geldiğini bir arkadaşım sayesinde bulduk. Sol diz hizasındaki düğmelerden geldiğinden emin olunca düğmeleri tek tek sökerek sünger ve bantla sabitledik. Ayrıca sigorta paneli gerisindeki kabloları düzenledik. Sonunda ses kesildi. Şİmdi rahatsız edici boyutta olmasa da teyp bağlantılarından ses geliyor. Bugün yarın ona da eğileceğim. Nerde foto diyorsunuz tabi bunları okurken; ama malesef bir akıllı telefon alana kadar foto falan yok. Bununla idare edin :D

Üst Alt