Mazda 6 GG (2002-08) Triger Zinciri Değişim Periyodu Nedir?

rıza

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Selamlar aranıza Mazda 6 2006 model 2.0 ile yeni katıldım. Aracımın triger zinciri kaç binde değişiyor. Aracım şuan 224bin km' de. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

rıza

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hoş geldiniz Rıza bey, face de de yazmıştım size :) dediğim gibi kullanmış olduğumuz Mazda 6 larda triger zincirdir ve ses yapana kadar (ki bu süre 350-400 bin km diye söylenir) değişim gerektirmez..
tekrardan teşekkür ederim ilginiz için :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ses yapıyorsa gergi değişir , ses geçerse devam , ses geçmezse zincir değişir.

Böyle biliyorum...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Selamlar aranıza Mazda 6 2006 model 2.0 ile yeni katıldım. Aracımın triger zinciri kaç binde değişiyor. Aracım şuan 224bin km' de. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

bu konu tamamen motor yagı ömrü ile alakalıdır yag odasında çalışan tüm ekipmanların ömrü yagın kalitesi ve degişim km resi ile baglantılıdır

sizin aracınız 224 bin lastik turu km resinde motorunuz dakikada 750 devirde dönüyor 224 bin km re boyun ca rolantide dönme saatini km re olarak lastik turu km resinin üstüne koyacak olur isek aracınız 224 bin lastik tur km resi motor km 300 bin de yada kullanıp devir çevir me bandı hesabı kullanıcaya gör degişir 300 binin üzerinde

yani burda yagı 10 bin km re devam eder isek zincir bozulması kaçınılmaz olur... ben 5 km re de bir degişim veririm neden uzun vade sorunsuz kullanım olsun diye erken yag degişimi sizin karlı olur

benim bir sözüm var en güzel katkı erken yag degişimidir diye motor ömrü 2 gün önceki antifiriz kullanımında bahsettigim gibi motor yagıda beraberinde geliyor

kısaca burda anlıcagımız yag degişimi erken oldu takdirde motor yag odasında çlışan bir çok elamanın ömrü uzamış oluyor ...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
bende de 2004 mazda6 var, 70bin, 10bin km dir bende. bende sanirim
ses yapana kadar devam edecegim bu yazilanlara gore...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

benim bir sözüm var en güzel katkı erken yag degişimidir diye motor ömrü 2 gün önceki antifiriz kullanımında bahsettigim gibi motor yagıda beraberinde geliyor

özellikle bu satır kale alınacak olur ise evet yola devam diyoruz ..

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
bende de 2004 mazda6 var, 70bin, 10bin km dir bende. bende sanirim
ses yapana kadar devam edecegim bu yazilanlara gore...

özellikle bu satır kale alınacak olur ise evet yola devam diyoruz ..

tesekkurler ustam, tanismistik zaten ilk gun araci aldigim sizinle. ilk istanbula geldigimde ugrayacagim yine insallah hayirli isleriniz olsun

Üst Alt