Mazda 323 BA (1994-98) Triger Seti ve Devirdaim Değişimi Hakkında

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Merhaba
Aracim 323 1.8 97 triger ve devidaim degismesi gerek orjinal olarak nereden temin edebilirim veya nerede degistirebilirim hangi marka kullanilmasini tavsiye edersiniz simdiden tesekkurler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
www.mazdaekinci.com

@Adem Usta ile görüşürsen, parça ve işçilik konusunda yardımcı olur ve kafan da rahat eder. ;) Orijinal parçayı, yetkili servislerden temin edebilirsin...

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
www.mazdaekinci.com

@Adem Usta ile görüşürsen, parça ve işçilik konusunda yardımcı olur ve kafan da rahat eder. ;) Orijinal parçayı, yetkili servislerden temin edebilirsin...
Cevap için tesekkurler :) aslinda komple bir bakimda yapilmasi gerekiyor kobularda bu ustaya hep denk geldim randevu sistemi ilemi calisiyor acaba ? En iyisi araci ona goturup komple bir bakim yaptirmak :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cevap için tesekkurler :) aslinda komple bir bakimda yapilmasi gerekiyor kobularda bu ustaya hep denk geldim randevu sistemi ilemi calisiyor acaba ? En iyisi araci ona goturup komple bir bakim yaptirmak :)
En doğrusu da bu olur, Adem Usta; İstanbul ve çevresi için ilk tercih edilecek özel servistir. ;)

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
En doğrusu da bu olur, Adem Usta; İstanbul ve çevresi için ilk tercih edilecek özel servistir. ;)
Anladim :) peki tahmini komple bir motor bakimi sizce ne tutar ?hazirlikli gideyim. Triger devirdaim filtreler vs aracta arada rolanti dusmeleri var performansta sikinti yok fakat rahatsiz eden bazi ufak seyler var. Baski balata aldim gecenlerde daikin orjinal. Fakat bu motor bakimi genel olarak ne tutar tahmini bi rakam bilginiz varsa ustayida arayip yalandan mesgul etmiyim :) hazirlikli gideyim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anladim :) peki tahmini komple bir motor bakimi sizce ne tutar ?hazirlikli gideyim. Triger devirdaim filtreler vs aracta arada rolanti dusmeleri var performansta sikinti yok fakat rahatsiz eden bazi ufak seyler var. Baski balata aldim gecenlerde daikin orjinal. Fakat bu motor bakimi genel olarak ne tutar tahmini bi rakam bilginiz varsa ustayida arayip yalandan mesgul etmiyim :) hazirlikli gideyim
Sen ne kadar hazırlıklı olsan da; genel bir bakımda usta gözüyle bakıldığında senin benim görmediğim bir çok ekstra çıkacaktır. Ayrıca; görmeden, araca bakmadan da ne çıkacağını tahmin etmek zor. Yani özetle, buradan rakam vermek yanlış olur, Adem Ustama guzuyu emanet edersin, gerekli ne varsa söyler zaten.

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Sen ne kadar hazırlıklı olsan da; genel bir bakımda usta gözüyle bakıldığında senin benim görmediğim bir çok ekstra çıkacaktır. Ayrıca; görmeden, araca bakmadan da ne çıkacağını tahmin etmek zor. Yani özetle, buradan rakam vermek yanlış olur, Adem Ustama guzuyu emanet edersin, gerekli ne varsa söyler zaten.
Eyvallah tesekkur ederim haklisiniz, en iyisi araci birakip olacaklari gormek :)

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Evet adem ustaya gelmis bulunmaktayiz motor agir bakimlarimiz yapiliyor

Ekli dosyalar

• IMG-20190527-WA0001.jpeg
    IMG-20190527-WA0001.jpeg
    524.8 KB · Görüntüleme: 30

Viper90

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Herkese selam arkadaslar yardima ihtiyacim var gecen gun adem ustaya ugrayip bakimlarimizi yaptirdik.
Triger seti
Devirdaim
V kayisi
Buji
Buji kablosu
Termostat
Keceler
Kulburutor kapagi
Conta
Yag
Yag filtresi
Bi kac bisey daha degisti
Fakat sorun su aldim araci ciktim ve eve geldim hic yormadan araci. Bakim yapildigi gunden beridir de aracla hic sıkmadım.

Bugun durduk yere triger veya v kayisinin oldugu bolgeden emin degilim ciddi titreme demirin demirw vurma sesi gibi tam tarif edemiyorum birde hem calistirmada hem devir yukselince beraberinde yukselen kayis sesi geliyor neden olur? Normalde bakim yapilinca var olan seslerin dahada azalmasi gerekmiyormu ? Ne yapmam gerekiyor bayram yaklasiyor kafam rahat olsun diye yaptirdim fakat aractan korkutucu sekilde sesler geliyor. Ne yapmaliyim ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Akşam gidip bırak, diğer bir akşam al bence. Zaman yakınken problem çözülsün.

Üst Alt