Mazda 323 BG (1989-94) Travers Sorunu Olabilir mi?

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar özür dileyerek başımda bi sıkıntı var.araç boşta iken hiç bir sıkıntım yok otomatik şanzıman aracım ve ne zaman vitese alsam aracı ayağım frende beklerken felaket bir titreme oluyor.Şase ci baktı araca motor traversin üzerine binmiş arasını açarsak düzelir dedi uğraştı arasını açtı ancak daha sonra travesti değişmesi gerekiyor olmuyor travers çok şekil değiştirmiş dedi çıkma bitane ayarla bi motorcuya değiştirt düzelir dedi..kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı oluncun..

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eski otomatik araçlarda maalesef bu titreme oluyor. Usta muhakkak doğrusunu bilir, fakat şanzıman kulakları da ömrünü tamamlamış olabilir.

Gelişmeleri bekliyoruz. Kolay gelsin.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki olmayanıma yani titremeyenine denk geldim bundan önce bende honda civic vardı onda viteste olduğunu bile bilmezdim.şunu söyleye bilirim ön motor kulağını değiştirdik ve traveste tam oturtmadı eğer oturtursam vidaları tam sıkarsam dahada kasacak dedi bir ayağının vidası takmadı.çok ama çok iyi bir motor ustası var abimin arkadaşı tatilde p.tesi inşallah dönecek baktıktan sonra gelişmeşeri yazarım tekrar.ilgi alakanız için teşekkür ederim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peki olmayanıma yani titremeyenine denk geldim bundan önce bende honda civic vardı onda viteste olduğunu bile bilmezdim.şunu söyleye bilirim ön motor kulağını değiştirdik ve traveste tam oturtmadı eğer oturtursam vidaları tam sıkarsam dahada kasacak dedi bir ayağının vidası takmadı.çok ama çok iyi bir motor ustası var abimin arkadaşı tatilde p.tesi inşallah dönecek baktıktan sonra gelişmeşeri yazarım tekrar.ilgi alakanız için teşekkür ederim.
Adem Usta'ya uğrayın gerekeni yapsın

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Adem ustaya inşallah gidecem hep duyuyorum burda..nasıl hesaplımıdır peki?tabiri caizse esnafmıdır..

Arabamı çok seviyorum ve nostaljiyi kullanmayı ayrıca severim ama böyle sorunlar çıkınca soğutuyor beni..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Adem ustaya inşallah gidecem hep duyuyorum burda..nasıl hesaplımıdır peki?tabiri caizse esnafmıdır..
Hesap kısmına buradan yorum yapmak doğru olmaz, yaptığı işin ve gösterdiği hassasiyetin yanında aldığı ücretin lafı bile olmaz benim nazarımda, keşke 100 daha fazla alsa da Adem Usta'lar hep var olsa.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Adem ustaya direksiyonum içinde gideceğim Allah nasip ederse.pompayı destekleyen selenoid valfde eksikler falan var omu göstermek için.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eski otomatik araç nitelemesini Mazda özelinde yapmıştım.

Adem Ustam ile bi tanış, derim. Harcadığın paradan çok fazlasını kazanırsın. ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Adem ustaya direksiyonum içinde gideceğim Allah nasip ederse.pompayı destekleyen selenoid valfde eksikler falan var omu göstermek için.
Mustafa Bey, aracınızı Adem Usta'ın şefkatli kollarına bırakın ve bir defa masraf edin, sonra ağız tadıyla uzun süre binin Allah'ın izniyle, farklı yerlerde parça parça işçilik ödemektense tek seferde komple bakım yapıp bir defa para vermeyi tercih ederim.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Evet sürekli met ediliyor o yüzden gidecem inşallah.tabiki el emeği hiç bir zaman ölçülemez sadece çok büyük servis o biraz düşündürdüğü için öyle sordum. :)

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Peki ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim haklısınız parça parça işi bilmeyen ustalara gitmektense hepsi bir arada ve işin ehli bir ustayı tercih etmek en mantıklısı.bu arada sayın domestos özürdilerim dalgınlığıma gelmiş..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Peki ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim haklısınız parça parça işi bilmeyen ustalara gitmektense hepsi bir arada ve işin ehli bir ustayı tercih etmek en mantıklısı.bu arada sayın domestos özürdilerim dalgınlığıma gelmiş..
@Mustafa34 Konuyu sonuçlandırırsanız güzel olur.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Güzel haberleri burada paylaşacam inşallah oğuzhan bey.anladığım kadarıyla bahsettiğiniz mikseri sökmeden benzinde denememin bir anlamı olmayacak öylemi?

Üst Alt