Trafik Anıları

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Kim olduğunu bilmediğim ama eşimle beraber inat ve umursamazlığından dolayı takdir ettiğimiz kişidir kendisi..

Yaklaşık 2 yıl önce Adapazarı dönüşü dilovası virajını geçtik rampaya tırmanıyoruz sağ ve orta şeritte kamyon ve otobüsler biz sol şeritte önümüzde Peugeot 407 önünde bmw 320 önünde koltuk naylonları duran Chery 41 plaka.
Rampa ortalarında malum araç gitmez bmw sinirden kudurur tampona yapışır 407 bmw nin tamponunda.
Ben bir ara boşluk bulup orta şeride girdim yandan hepsine bakıyorum ,adam arabayı yeni almış hırs inat ve inanılmaz sabır ile rampa bitimine kadar o iki araç ve arkasında birikenlere yol vermedi...
Ah o an altında bi kawasaki ninja olacakki zın diye aradan gecerken aynasınıda kucağına verip basıp gidicen o korkuda ona yeter...Sol şerit ne için ve kimler için var bilmeyen bilsede inat eden Trafik canavarı bunlar...
Benim verdiğim tepkide insancıl sayılmaz ama içimden geçen bu ne yapmalı bu modellere trafikte çok rastlıyorum....Hayal edince kendimi tutamadım....

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Özellikle Gebze-Sapanca arası tırlar, otobüsler resmen yarış yapıyorlar. Kimse umurlarında değil, araç kamerasıyla yapılan şikayetlerden olumlu sonuç alabilirmiyiz ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Özellikle Gebze-Sapanca arası tırlar, otobüsler resmen yarış yapıyorlar. Kimse umurlarında değil, araç kamerasıyla yapılan şikayetlerden olumlu sonuç alabilirmiyiz ?
Hiç sanmıyorum ki alsan ne olacak aynı tas aynı hamam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
http://www.mazdagaraj.com/konular/766-online-ihbar.html

Denemekte fayda var, bazen trafikteki öküzce park eden araçları fotoğraflayıp gönderesim geliyor ama sonuç alınıp alınmadığından "ben bile" emin olmadığım için yapmıyorum...
Veli abi defalarca mahallede kaçak sigara satanları şikayet ettim online olarak sonuç yok, şu an daha fazla kişi satıyor :) Direkt olarak trafik şubeye başvuru yapılırsa bir ihtimal belki ceza olabilir diye düşünüyorum.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Veli abi defalarca mahallede kaçak sigara satanları şikayet ettim online olarak sonuç yok, şu an daha fazla kişi satıyor :) Direkt olarak trafik şubeye başvuru yapılırsa bir ihtimal belki ceza olabilir diye düşünüyorum.
Murat abi iyiki bizim orda oturmuyorsun

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
İstanbul bu hafta okeye döndü. Geçen hafta akşam 7 den sonra, hafta sonu tüm gün trafik filan olmuyordu. Ama bu hafta gerçekten trafik çok berbat. Şu an saat 01:00 ve köprü trafiği Topkapı'ya kadar uzanmış durumda. Pazar öğleden sonra 15 dk.da gittiğim yolu bu akşam 100 dk.da gittim...

İkinci köprü trafiği ise Mahmutbeyden başlıyor neredeyse...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
İstanbul bu hafta okeye döndü. Geçen hafta akşam 7 den sonra, hafta sonu tüm gün trafik filan olmuyordu. Ama bu hafta gerçekten trafik çok berbat. Şu an saat 01:00 ve köprü trafiği Topkapı'ya kadar uzanmış durumda. Pazar öğleden sonra 15 dk.da gittiğim yolu bu akşam 100 dk.da gittim...

İkinci köprü trafiği ise Mahmutbeyden başlıyor neredeyse...
Murat Kazanasmaz, pardon Yılmaz bildirdi... :p :D :D

.

mazdasever

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Sinyal vermeden dönenlerin arkasına takılıp pürüz pürüz kornaya basıp kaçmak :D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Bi gün trafikteyim yokuşdayız ışıklar var yukarıda araçlar öbek öbek arka arkaya. Öndeki kaldıramadı kaydırdı vurdu bana. İndim arabadan o da indi. İlk cümlesi şu : arabama ne vuruyosun :D Allah'tan arabada bi sıkıntı yok. Abicim saçma sapan konuşma kaydırıp arabama vuruyosun bi de utanmadan ne vuruyosun arabama diyorsun. Arabada birşey yok neyse bin çık git dedim arabaya bindirim adamı yine kaydırıyo vuracaktı çektim el freninin indim kaldıramıyorsan ben kaldırayım dedim o ara kalktı gitti :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bi gün trafikteyim yokuşdayız ışıklar var yukarıda araçlar öbek öbek arka arkaya. Öndeki kaldıramadı kaydırdı vurdu bana. İndim arabadan o da indi. İlk cümlesi şu : arabama ne vuruyosun :D Allah'tan arabada bi sıkıntı yok. Abicim saçma sapan konuşma kaydırıp arabama vuruyosun bi de utanmadan ne vuruyosun arabama diyorsun. Arabada birşey yok neyse bin çık git dedim arabaya bindirim adamı yine kaydırıyo vuracaktı çektim el freninin indim kaldıramıyorsan ben kaldırayım dedim o ara kalktı gitti :D
Son cümle başlı başına kavga sebebi. :p

Reactions: Rcm

mazdatayfun

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Crossover
Acemilik zamanlarında. Tek arabanın sığacağı bir yolda en önde ışıkta olmak. Yaklaşık 4-5 defa stop etmek ve arkadan gelen korna+sövme sesleri. Camı açıp piston aşağı abi demek :D

Üst Alt