Trabzonspor

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sorun herkesin sütten çıkmış ak kaşık olması... CAS'da kanıtlanmış şikenin cezası neden verilmedi? Aziz Yıldırım, üstü kapalı olarak "konuşurum bak" deyince neden 17 kulüp birden Fenerbahçe'ye sahip çıktı? Fenerbahçe şike yaptıysa, kendi başına mı yaptı? Şike varsa bizi ligden düşürün talebi neden karşılık bulmadı? Kurşunlamanın hemen akabinde, hangi kulübün başkanı apar topar polise koştu? Neden?

Bunlar yakın tarihteki cevapları belli ama kimsenin yanıtını vermeye cesaret edemediği sorular... Kaldı ki; çok eskilere gidince ortaya dökülen ilişkileri saymıyorum bile... Sadece konu mankeni olarak bir kulüp seçilip üzerine gidilirse bu işin içinden kimse çıkamaz, çıkamıyorlar da... Ben şahsen, Fenerbahçe şike yaptı veya yapmadı olayında değilim, olabilmek için ispat gerekmez mi? Şike yaptığını iddia edenler, kimlerle yaptığını ortaya koymalı ki, kamuoyunda sakız olmasın... O sezon Fenerbahçe sadece Bursa ile berabere kaldı, geri kalan 16 takımı yendi... Hangi maçta kimi satın aldılar? Şike tek taraflı bir suç değildir... Kim şerefini namusunu sattı da, Fenerbahçe aldı? Ayrıca; 3 Temmuz süreci ile her iki takımın yaşadıkları ve sportif başarıları ortada, bu tabloya göre kimin malum sezonda şike yaptığına dair ipucu vermiyor mu?

Herkes bir çok şeyi yazıp çizebilir ama netice alınması zor... Çünkü, balık baştan kokmuş.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sorun herkesin sütten çıkmış ak kaşık olması... CAS'da kanıtlanmış şikenin cezası neden verilmedi? Aziz Yıldırım, üstü kapalı olarak "konuşurum bak" deyince neden 17 kulüp birden Fenerbahçe'ye sahip çıktı? Fenerbahçe şike yaptıysa, kendi başına mı yaptı? Şike varsa bizi ligden düşürün talebi neden karşılık bulmadı? Kurşunlamanın hemen akabinde, hangi kulübün başkanı apar topar polise koştu? Neden?

Bunlar yakın tarihteki cevapları belli ama kimsenin yanıtını vermeye cesaret edemediği sorular... Kaldı ki; çok eskilere gidince ortaya dökülen ilişkileri saymıyorum bile... Sadece konu mankeni olarak bir kulüp seçilip üzerine gidilirse bu işin içinden kimse çıkamaz, çıkamıyorlar da... Ben şahsen, Fenerbahçe şike yaptı veya yapmadı olayında değilim, olabilmek için ispat gerekmez mi? Şike yaptığını iddia edenler, kimlerle yaptığını ortaya koymalı ki, kamuoyunda sakız olmasın... O sezon Fenerbahçe sadece Bursa ile berabere kaldı, geri kalan 16 takımı yendi... Hangi maçta kimi satın aldılar? Şike tek taraflı bir suç değildir... Kim şerefini namusunu sattı da, Fenerbahçe aldı? Ayrıca; 3 Temmuz süreci ile her iki takımın yaşadıkları ve sportif başarıları ortada, bu tabloya göre kimin malum sezonda şike yaptığına dair ipucu vermiyor mu?

Herkes bir çok şeyi yazıp çizebilir ama netice alınması zor... Çünkü, balık baştan kokmuş.
Teşekkür ederim beni yazma zahmetinden kurtardığın için, böyle güzel ifade edemezdim de.
Aslında Fenerbahçe çıkıp Bursaspor dışındaki bütün takımlarla şike yaptım diyecekti :) :) :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Teşekkür ederim beni yazma zahmetinden kurtardığın için, böyle güzel ifade edemezdim de.
Aslında Fenerbahçe çıkıp Bursaspor dışındaki bütün takımlarla şike yaptım diyecekti :):):)
Olayın bu dereceye geleceği bilinseydi denilebilirdi... Ama o zaman diğer kulüplerden farkı ortaya çıkmazdı... Hatta ve hatta Bursa ile beraberliğe anlaştık denilebilirdi... :p :p

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Buraya kadar aynı fikirdeyim. Belki aynı dönem Trabzonspor da dibine kadar bu işe bulaştı ama malum terör örgütünün ilk hedefi Fenerbahçe olduğu için buna yönelik hareket etti. Belki ?

Bu konuda yeterince ispat var. Ancak garip bir şekilde sadece yüce Türk adaleti İbrahim Akın’a ceza verdi. Neden ? Bu adam kendi kendine mi şike yaptı ?
Samimiyetle soruyorum; tarla sürüldü mü sorusuna mahkemede “o şey yani biz her hafta camii de kurban kesiyoruz onu kast ediyorum” dedi malum zat. Buna gerçekten inanıyor musun ?
Sportif başarı kısmına ayrıca bir virgül koymak gerek. Trabzonspor’un çekirdek kadrosunun sözleşmeleri bitti ve hepsi ellerini kollarını sallaya sallaya İstanbul’a Galatasaray’a transfer oldu. Sonraki sezonlar kimlerin ligi domine ettiği de ortada ?
Kaldı ki Trabzonspor garip bir şekilde o sezon CLde 8 puan aldı ve bugün Beşiktaş forması giyen Love o sezon 89. Dakika da deplasmanda İnter’e attığı golle İnter’i yenip son anda Trabzonspor’un üzerine çıktı. Eğer adilsek, basın, taraftar, şehir gibi her konuda kendisinden en az on kat büyük kulüplerle bu ölçekte sürekli mücadele etmesi zaten beklenemez Trabzonspor’un.
Mafya bozuntusu İHO’ya gelecek olursak. Kendisi Trabzonspor’a hükümet tarafından atanmış ve şike sürecini özellikle sulandıracağı önceden ya ön görülmüş ya da (ve büyük olasılıkla) bu konuda kendisine “talimat” verilmiştir. Kendisi TS başkanlığı yerine mitinglerde boy göstermiştir. Bugün ki başkanda aynı kontenjandan geliyor tek farkı usul biliyor olması.

Tam bu nokta da Trabzon şehri Fenerbahçe camiasının CAS tarafından şike suçu sabit görünmüş başkanı arkasında örgütlenirken kendi pozisyonunu hükümetten yana ayarladı. Bence olay zaten orda bitti, yani benim adıma.
Peki gerçekten namus meselesi olan bu itiraz davası neden başbakanın platini ile yaptığı görüşmeden sonra geri çekildi.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sorular türlü çeşitli... ;) Ama herkesin cevapları kendine doğru yontuyor işi... Dananın kuyruğu da orada kopuyor işte... En basiti, malum terör örgütünün hazırladığı iddianamelerin savcısı olanlar şimdi tamamen başka bir dünya görüşüyle yine aynı yerde duruyor... Bu noktada hangisi doğruydu veya hangisi yanlıştı??

Benim tek dile getirdiğim nokta, durulması gereken noktanın omurgalı bir şekil almış olmasıdır. Yoksa, Fenerbahçe veya başka bir kurum ya da gelinen noktada beni ilgilendiren bir durum yok. Menfaat desen hiç işim olmaz çok şükür.

Fakat, gelinen noktada rol alan karakterlerin, bir gün öyle bir gün böyle davranması insanın midesini bulandırıyor olmasıdır tek derdim...

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
İflas kaçınılmaz. Trabzonspor yıllar sonra çok çok iyi bir nesil getiriyor alttan. Ancak muhtemelen yararlanamayacak yani sportif anlamda. Ersun’u sevmem ama ınu kovup yerine Rıza geldiğinde tüm ümidim bitmişti. Türkiyeden sırf değişiklik için değişiklik yapılıyor bu nedenle sonuçta bir değişim olmuyor.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bizden kaynaklı değil diğer kulüp FIFA'ya bildirmemiş diyor, eğer öyleyse bu daha vahim bir durum, koca kulüpsün işin sonunda böyle bir risk varken nasıl takip etmezsin işini, bakkal dükkânı gibi kulüp yönetilir mi!
Bence, ödeme yapılmadı bu ceza gelince apar topar ödendi ve böyle bir kılıf bulundu... Fifa nın işi gücü yok da, alacaklının parası gelmiş mi gelmemiş mi takip edecek?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Biraz önce, TRT Spor Muhabiri Trabzon temsilcisi Barış Yurduseven Mazda Garaj'a canlı bağlanarak :p olayın iç yüzünü anlattı... 3 ay önce kulübe bu borç ile ilgili ihtar çekilmiş, başkan dikkate almamış, bir ay önce tekrar ihtar çekilmiş ve transfer yasağının gelebileceği uyarısı yapılmış yine başkan dikkate almamış, dün de kulüp için önümüzdeki transfer döneminde yasak cezasının verildiği tebliği edilmiş, başkan bu sefer "ceza verildiyse neden ödeyelim" demiş ve yönetimi toplamış, yönetim kurulu toplantı halinde iken olayı duyan taraftarlar tesislere gelerek "yönetim istifa" sloganları atmaya başlamış, başkan da; bu böyle gitmeyecek diyerek kongre kararı almış... :)

Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring Plus
Haberi okumadım ama mevcut başkan, önceki başkanları suçlamıştır muhtemelen. Hepsi birbirini suçlar olan trabzona olur. Ama benim umurumda mı? Tabisi değil, ptt liginde maçlar nasıl olsa şifresiz, bütün maçlarını izleyeceğim bunların :D

Üst Alt