Tesla 2018'de Türkiye Pazarına Girecek

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın bu sene Türkiye pazarına gireceği bildirildi. Açıklama Tesla CEO'su Elon Musk'tan geldi.

Tesla'nın kurucu ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bu yıl içinde Tesla'yı Türkiye'de piyasaya sürmeyi planlıyoruz." dedi. Amerikalı milyarder, paylaşımında, "Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım." ifadelerini kullandı.

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/elonmusktanturkiye-aciklamasi-teslaninhangi-modelleri-turkiyeye-gelecek,qMJJ4DLRs0u4S-fuiwtvMw?_ref=infinite
 

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Konum
İzmir
Araç Markası
Xedos 9
Tesla`nın Türkiye Mağazasının Yeri Belli Oldu

Tesla CEO`su Elon Musk`ın 2018 içerisinde Türkiye pazarına gireceklerine dair yaptığı duyuru, iş ilanlarının ardından mağazanın yeni lokasyonuyla hayata geçmeye başladı.

Elektrikli otomobil devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın 2018'de Türkiye pazarına girmeyi planladıklarını açıklamasının ardından iş ilanları da açmaya başlayan ABD'li şirketin mağazasını nereye açacağı belli oldu. Tesla'nın kendi websitesi ve Linkedin üzerinden İstanbul için verdiği iş ilanlarına başvurulduğunda satış mağazasının lokasyonu Zorlu Center olarak gözüküyor.

Mağazalarında otomobillerinin konfigürasyon ve sipariş gibi işlemlerini gerçekleştiren Tesla, satışı bu merkezlerde yapmıyor. Diğer otomobil üreticilerinden farklı olarak internetten ön sipariş yöntemiyle çalışıyor. Yani Tesla tutkunları, daha aracın projesi masadayken aylar önceden sipariş veriyor.

Tesla'nın internet sitesinden kayıt olup, bin dolar ödeyerek sıra numarası aldığınız süreçte arabanıza kavuşmak 12 ila 18 ayı bulabilir. Türkiye'den sipariş veren birinin şu anda ancak Avrupa üzerinden ulaşabildiği Tesla'ların fiyatı 110 bin eurodan başlıyor. İkinci elde ise rakamlar 77 ile 100 bin euro aralığında.

Kaynak: Tesla`nın Türkiye masının yeri belli oldu - Uzmanpara Milliyet
 

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Konum
Ankara
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Bahaha! Ya Elon kardeş çok rahat konuşuyordun! La biz burada 3 kuruş yatırım yaparken 10 kere düşünüyoruz, kolay mı bu işler! :koptum:
Adam Emeriga'da fezaya araç gönderiyor ama Türkiye'de galeri işletemiyor. İşte biz böyle zoru seven bir milletiz. Çoh aziz çoh zeki hem de çoh kaliteli bir millet... :cool:
 
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #7
Papaz mevzusundan sonra amerikan otomobilleri için önce %60 sonra %120 arttırılan vergi sonrasında Türkiye de siparişlerin durması ve geçilen siparişlerin gümrükten çekilmemesi nedeniyle Tesla, Türkiye faaliyetlerini durdurdu... Eyyy Tesla sen kimsin yeaahh...

Tesla, Türkiye'ye yatırımı durdurdu
Türkiye'den gelen bu darbe ile Tesla; iflasın eşiğinden döndüğünü açıkladı... :koptum::ssrtcbya:

Tam bizlik bir haber di mi?

Fakat, iflas riskinin olduğu doğru... Elon Musk; 2018 yılında yeterli üretim yapılamadığı için, şirketinin iflasın eşiğinden döndüğünü açıkladı... :hhhhhh:


İşin tuhaf tarafı, üretim hedeflerini tutturamadığı için iflas riski varmış... Yani, talep var araç yok ortada... Satıştan dolayı risk oluşmuyor. ;)
 
Üst Alt