Alınık Temiz Masrafsız Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa_01

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu yaşta bu modelde ve donanımda temiz, bakım istemeyen (nasıl bir tabirse artık) ve masrafsız araç bulmak, çölde vaha bulmak gibidir artık... Ülkemizin genel şartları, insanların araçlarına verdiği önem ve bakım periyotları ortadayken, 20 yaşını Türkiye'de devirmiş araçların masrafsız olması, bakımlı olması, temiz olması çok çok zor... İnşallah bulursun...

Burada önemli olan, karşımıza çıkan veya çıkması muhtemel sorunların çözülebilir olmasıdır... ;)

Ustam elbette kusurları olacak ama dediğiniz gibi çözülebilir kusurlar. Örnek verim ben yine bugün bi 93 model 626 GE araca baktım baktırdım. Olumlu ve olumsuz yönleri aşağıda siz bakın fiyat ve araca yorumu siz yapın.

Aracı bugün yakından gördüm ustaya gösterdim. Satan kişinin bilgisi " Usta ben masraf etmedim benden öncesini de bilmiyorum " oldu.

1- Aracın kaportası düzgün boyanmış herhangi büyük kazası yok kasa olarak diri duruyor araç.
2- Araç koltuk döşemeleri çok temiz sahibi orjinal döşemelere zarar görmesin diye komple kılıf yaptırmış . ( kılıfların altlarına baktım orjinal döşemeler sorunsuz. )
3- Km ye göre aracın motorunda herhangi bir problem yok.
4- Aracın bardaklık kısmına varıncaya kadar plastik aksamı sağlam ve çalışıyor.

Aracın gördüğüm masraf isteyen yerleri

1- Aracın evveliyatı hakkında bilgi sahibi olmadığımız için usta triger değişmesi lazım dedi.
2- Aracın baskı balatası değişmesi gerekiyor.
3- Aracın sol ön farı içine su alıyor.
4- Aracın hava akışmetresinin kablosu sökülmüş nedeni bilinmiyor.
5- Klima araç rölantide iken aracı titretiyor giderken herhangi bir sıkıntı yok.

Şimdi araç sahibi 17.500 TL demişti. Bunları kendisi de duyduktan sonra son 17.000 olur dedi.​

Not: Siz zaten görüp yorum yapmışsınız ama ne demek istediğimi az biraz anlarsınız belki bu yorumdan.

Sonrası yok ustam aracı almadım. Bu araç üstüne konuşmaya da gerek yok o yüzden. :) Yokmu @bayraktar @domestos aracını satan. Sağolun beni düşünüp parama göre en iyi aracı almam için uğraşıyorsunuz. Kötü bir araba alıp uğraşmamı istemiyorsunuz. Bu arada Adana da mazda dan iyi anlıyan yanında satıcı ve alıcı var diye satıcıya kötü görünmeyeyim diye yalan söylemeyecek bir usta ?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ustam içime sinmedi neden sinmediğini de söyleyeyim fiyatı sinmedi. Bu masrafları duyduktan sonra araç sahibine en son ne sayarsın dediğimde 17.000 dedi ve düşünecek birşey kalmadı. 15.000-16.000 arası bir fiyat söylese idi almıştım aracı.

Not: Siz zaten görüp yorum yapmışsınız ama ne demek istediğimi az biraz anlarsınız belki bu yorumdan.

Hocam biz sizin mantığınızı çok iyi anlıyoruz ama ne yazık ki siz bizi anlamıyorsunuz. Bu kadar şeye rağmen fiyatına bakıp 15000 liraya alıp bu araca böyle binecekseniz çok samimi söylüyorum Mazda almayın bence, bu şekilde araca binecekseniz de Mazda'ya bindiğinizi düşünmeyin... Hurdalıklarda parça niyetine 626 araçlar satılıyor, araca baksan hiç bir şeyi yok. Bu araç sahipleri düünememiş olamaz değil mi araçlarını yeniden toplamayı? Tofaş olsa havada kapılır o hurdalar ama maalesef bunlar Japon araçları. Bazı şeyleri düzeltmek/toplamak düşündüğünüz gibi çok kolay/ucuz olmuyor, astarı yüzünü kurtarmıyor.

Bizler "sırf ucuz diye" dökük araç alıp bir o kadar da masraf yapmamanız için yorum yapıyoruz. Bundan sonrası sizin tercihiniz tabi, atalarımıza saygı göstermek gerek; ne demişler bir musibet bin nasihatten yeğdir. ;)

Sonrası yok ustam aracı almadım. Bu araç üstüne konuşmaya da gerek yok o yüzden. :) Yokmu @bayraktar @domestos aracını satan. Sağolun beni düşünüp parama göre en iyi aracı almam için uğraşıyorsunuz. Kötü bir araba alıp uğraşmamı istemiyorsunuz. Bu arada Adana da mazda dan iyi anlıyan yanında satıcı ve alıcı var diye satıcıya kötü görünmeyeyim diye yalan söylemeyecek bir usta ?

"Sonra?" derken sizin aracı aldıktan sonraki problem çözmekle uğraşacağınız 1-2 aylık sürecinizi buraya yazardım aslında da biraz da diğer konulara bakmam gerektiğinden fazla uzatmamaya çalışacağım. Özetle bu araç üzerine konuşup, genel bir fikir beyan ediyoruz aslında...

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@mustafa_01 hocam 323 1.8 17 bin bütçeyle temizini bulmak zor. Boş modelleri bir nevi diye düşünüyorum. Bütçeyi biraz çıkarmanız gerekecek sanırım. Uyguna araç alayım derken üstüne 6-7 bin masraf yapmazsınız. İnş istediğiniz aracı bulursunuz.

mustafa_01

Sessiz
@mustafa_01 hocam 323 1.8 17 bin bütçeyle temizini bulmak zor. Boş modelleri bir nevi diye düşünüyorum. Bütçeyi biraz çıkarmanız gerekecek sanırım. Uyguna araç alayım derken üstüne 6-7 bin masraf yapmazsınız. İnş istediğiniz aracı bulursunuz.
İnşallah ustam tek temennim bu.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
@mustafa_01 bey. Ben geçen yıl kasım ayında 15-16 bin civarı araç arıyordum. Ve pololar hoşuma gidiyordu küçük kibar ve birazda konforlu olsun diye. Kendi memleketimde 2000 model highline bi polo Buldum üstün körü alel acele baktirip sırf araç full diye ve kosmetik olarak bi çok eksiği olmasına rağmen zamanla eksikleri yaptırırım diye mekanik aksamın problem çıkaracağı hiç aklıma gelmeden borç harç bulup aracı aldım. Aracın yağ lambası yanmaya başladı sorunu bulmak 1 ay sürdü. Sonrası uzun hikaye 5 ay daha sanayi macerası yaşadım. 5-6 bin para harcadım araç düzeldi ama beni de düzeltti nerdeyse sagligimdan da olacaktım. Aman deyim anlamadiginiz bilmediğiniz araclara sakın bulaşmayın tecrübeli forumdaşlar ne diyorsa harfiyen dikkate alın inanın dedikleri aynen çıkıyor bi arabaya sahibi hiç bakmadıysa en basiti iç mekanın temizliği bile en iyi fikri veriyor dışım böyle ise içimi var sen düşün der gibi. Allah kolaylık versin geç olsun temizi olsun..

mustafa_01

Sessiz
@mustafa_01 bey. Ben geçen yıl kasım ayında 15-16 bin civarı araç arıyordum. Ve pololar hoşuma gidiyordu küçük kibar ve birazda konforlu olsun diye. Kendi memleketimde 2000 model highline bi polo Buldum üstün körü alel acele baktirip sırf araç full diye ve kosmetik olarak bi çok eksiği olmasına rağmen zamanla eksikleri yaptırırım diye mekanik aksamın problem çıkaracağı hiç aklıma gelmeden borç harç bulup aracı aldım. Aracın yağ lambası yanmaya başladı sorunu bulmak 1 ay sürdü. Sonrası uzun hikaye 5 ay daha sanayi macerası yaşadım. 5-6 bin para harcadım araç düzeldi ama beni de düzeltti nerdeyse sagligimdan da olacaktım. Aman deyim anlamadiginiz bilmediğiniz araclara sakın bulaşmayın tecrübeli forumdaşlar ne diyorsa harfiyen dikkate alın inanın dedikleri aynen çıkıyor bi arabaya sahibi hiç bakmadıysa en basiti iç mekanın temizliği bile en iyi fikri veriyor dışım böyle ise içimi var sen düşün der gibi. Allah kolaylık versin geç olsun temizi olsun..
Hocam dediklerinize katılıyorum ama şu var ki böyle full donanım oluması insanı cezbediyor. Ama temizini bulana kadar yılmak yok aramaya devam.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Araba alma sürecinde en çok lazım olacak şey sabır olacaktır. Arkadaşlar harika tavsiyeler vermiş. Yaşlı bir araba her açıdan risktir. E tabi paramız olsa zaten bunlara bakmayız. Lakin arkadaşların bahsettiği tipteki araçlar cebimizde olan parayı bırakın, olmayan paramıza da göz dikiyor. Risk bizim gibi orta direk için bu kadar büyükken, tek çare alırken kazanmak oluyor.
Umarım en uygun, en sıkıntısız ve en hayırlı aracı bir an önce bulursunuz. Bakımsız bir Mazda almaktansa, Mazda almama fikrine katılıyorum. İç huzurunuzu sanayide kaybetmeyin.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de desem nerelere kayboldun, demek incir ağacı hediyeli fosurgen almışsın, hayırlı olsun, uygun bir başlıkta başından geçenleri ve yaptığın masrafları dinlenmek isterim.

Son düzenleme:

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Ben de desem nerelere kayboldun, demek incir ağacı hediyeli fosurgen almışsın, hayırlı olsun, uygun bir başlıkta başından geçenleri ve yaptığın masrafları dinlenmek isterim.
Yok hocam yeni araç almadım. Geçen yıl aldığım araçtı polo foruma üye olmadan önceydi.araç alma konusunda iyice arastırmadan yaptığım ilk acı tecrübeydi. Eksikleri ve arızalarını giderip hemen sattım 6 ay önce. vw den sonra japon hayranligim tekrar depreşti ve mazdaları ve videolarini arastirırken garajı buldum. İnşallah önceki toyotam gibi temiz bi mazda bulurum da aracımı herkese ballandıra ballandıra anlatarak gözüm kapalı herkese alıp kullanması için tavsiye ederim. Polo beni benden etmişti memleketteki ustalardan ve tecrubesizligimden dolayı yazsam sayfalar dolusu ibretlik hikaye olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt