Telefon Tutucu Tavsiyesi

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Merhabalar,
Eski aracımda kullandığım havalandırma ızgaralılarına monte edilen telefon tutucumu mazda cx5'imde kullanamadım, mazgalların aralığı dar geldi. Tavsiye edeceğiniz ürün varmıdır? Vakumlu olanlar konsol üzerinde düzgün tutunabiliyormu, sorun çıkarıyorlarmı?

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Farklı bir konu olacak ama; mıknatısta bulunan manyetik alanın, bataryaya zarar verme ihtimali var mı? Konu hakkında teknik bilgiye sahip arkadaşlar varsa sevinirim. :)

Çocukken, elimizdeki mıknatısı, tüplü televizyona yaklaştırdığımızda, görüntü bozulurdu bizimde hoşumuza gider oynadık... Oradan çağrışım yaptı da !

:)
Bir kaç farklı cihazda kullandım şimdilik sıkıntı yok abi :)

sgokturk

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri - Sedan
Farklı bir konu olacak ama; mıknatısta bulunan manyetik alanın, bataryaya zarar verme ihtimali var mı? Konu hakkında teknik bilgiye sahip arkadaşlar varsa sevinirim. :)

Çocukken, elimizdeki mıknatısı, tüplü televizyona yaklaştırdığımızda, görüntü bozulurdu bizimde hoşumuza gider oynadık... Oradan çağrışım yaptı da !

Aynı konu benimde zihnimde sürekli :) Az da olsa manyetik alan oluşturarak bataryaya ek olarak telefon içi elektronik devrelerde uzun vadeli hasarlara neden olabilir. Sürekli kullanıma uygun olmayacağı kanaatindeyim. En azından okulda böyle öğretmişlerdi hocalarımız :D

süleyman46

Aktif
Araç Markası
Mazda 6 2010
Ben bunun benzerini tableti tutturmak için kullanıyorum. Hatta tabletin konusunda da bahsetmiştim. Henüz bir sorun veya sıkıntı görmedim fakat uzun vadede etkisini bilimsel olarak araştırmak lazım. Bunlarda kullanılan neodyum mıknatıs bizim tüplü televizyonlarda eğlence aradığımızdan biraz faklı :) ürün bu:
Fonemax Manyetik Mıknatıslı Araç İçi Telefon Tutucu - Fiyatı

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Ya bende bunlardan bi tane var. Ama ızgara tutunan kıskaç yeri istediğim gibi sert değil. Telefonu alırken arkasındaki o ızgara takılan mıknatıs da geliyor :)

Bugün bi arabada gördüm. 6 köşeli güzel markalı bir şeydi. Adam telefonu alıyor koyuyor ama mıknatısta gram kıpırdama yok. Tam stabil. Egea’ya takmış. Var mı böyle bildiğiniz ürün?

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

Evet iPad’i sehpaya koydum, yanına da bir tırnak makası vardı. Bir süre sonra birbirlerine yapışık olduğunu görünce şaşırdım. Biraz inceledim, İpad’in içinde mıknatıs var. Telefonların da vardır diye mıknatıslı ürünler kullanmıyorum. Vantuzlu Anker markasını önerebilirim. Anker’in ürünleri kaliteli ve sağlam, Hepsiburada.com ana distribütörlüğünü almış, bilginize.

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Ya bende bunlardan bi tane var. Ama ızgara tutunan kıskaç yeri istediğim gibi sert değil. Telefonu alırken arkasındaki o ızgara takılan mıknatıs da geliyor :)

Bugün bi arabada gördüm. 6 köşeli güzel markalı bir şeydi. Adam telefonu alıyor koyuyor ama mıknatısta gram kıpırdama yok. Tam stabil. Egea
Yapışıyo bu. Sonra çıkarınca yapışkanı çıkmayacak?

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan

Bugün bi arabada gördüm. 6 köşeli güzel markalı bir şeydi. Adam telefonu alıyor koyuyor ama mıknatısta gram kıpırdama yok. Tam stabil. Egea

Yapışıyo bu. Sonra çıkarınca yapışkanı çıkmayacak?
Mıknatısın tutma konusunda gayet başarılı, yapışma konusunda ise yanlış hatırlamıyorsam kutusunun içinden 2 ya da 3 tane çift taraflı bant çıkmıştı. Ama araçtan sökünce bandın araçta kalacak tarafı çıkar mı çıkarsa nasıl çıkar bilemem, o konuyu da çok da dert etmiyorum açıkcası, nitekim araba satılmadan o alet olduğu yerden sökülmez zaten :)

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mıknatısın telefonda GPS'e zarar verdiğini duymuştum.

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Kullanan yok mu ya hu :) telefonu alınca kıskacı ızgaradan çıkmayan tutucu lazım ama 2 tane kullandım ikisi de telefonla beraber geliyor :) mazda ızgarasında mı sıkıntı var acaba :)

Üst Alt