Mazda 626 GE (1991-97) Teknik Bilgiler, Donanım ve Güvenlik Özellikleri Tablosu

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba,

Mazda 626 GE kasa'ya ait teknik bilgiler internet ortamında olmasına rağmen; hiç bir yerde bulamadığımız kendi içinde karmaşık ve yıla-yere göre değişiklik gösteren donanım özellikleri tablosunu oluşturmaya çalıştım.

Günümüze kadar gelmiş herhangi bir katalog olmamasından dolayı bu çalışmanın da resmi bir özellik tablosu olmadığını; çeşitli analizler ve forumdaki kullanıcı yorumlarından birleştirilerek oluşturulduğunu ve ayrıca küçük hatalar barındırabileceğini şimdiden belirtmek isterim. Kütüphane kısmında yorum olayı daha kısıtlı olduğu için buradan düzeltmeleri belirtmenizi rica ederim.

Bağlantımız buradadır:
Mazda 626 (1991-1997) Teknik ve Donanım Özellikleri

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ellerine sağlık. Yalnız "special edition, özel üretim, özel sipariş" gibi 3-4 tane daha opsiyonel paketleri varmış bunun. :p:p:p Öyle diyolla. :koptum:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ellerine sağlık. Yalnız "special edition, özel üretim, özel sipariş" gibi 3-4 tane daha opsiyonel paketleri varmış bunun. :p:p:p Öyle diyolla. :koptum:
Olabilir tabi ama Türkiye'de olduğunu sanmıyorum. Hangi donanımları içeriyormuş mesela o paketler?
Bir de bunlar satış taktiği de olabilir. ;)

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hamdi ellerine emeklerine sağlık, tebrikler, muhteşem bir çalışma yapmışsın.

Hb 25 kg dağa ağır olmasına rağmen menzili daha fazla sedandan, yanlışlık var mı, yoksa sebebi ney acaba

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hamdi ellerine emeklerine sağlık, tebrikler, muhteşem bir çalışma yapmışsın.

Hb 25 kg dağa ağır olmasına rağmen menzili daha fazla sedandan, yanlışlık var mı, yoksa sebebi ney acaba
Doğrudur HB daha ağır. Buna rağmen elektronik sistemi sedanlardan farklı, distribütör gibi mesela. Bu gibi durumlar kılcal farklılıklar yaratıyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
güzel bilgiler eline sağlık hamdi :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eline sağlık abi. Bu modelin özellikleri hakkında açık vardı sayende kapanmış oldu :harika:

sedat-dmrcn

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
şu tabloyu incelemiştim de anlamadığım bi yer var,hız limiti uyarı sinyali opsiyon denmiş ama yol bilgisayarı hiç bi yılda yok olarak görünüyor,yol bilg.olmadan nasıl uyarı yapacağı hız ayarlanabilir ki?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
şu tabloyu incelemiştim de anlamadığım bi yer var,hız limiti uyarı sinyali opsiyon denmiş ama yol bilgisayarı hiç bi yılda yok olarak görünüyor,yol bilg.olmadan nasıl uyarı yapacağı hız ayarlanabilir ki?

Gösterge ekranının arkasındaki devre tamamlayıcı bir parça söküldüğünde hız uyarısı iptal edilmiş oluyor. Yani aslında bu bir sonradan yapılan bir seçenek, paket seçimi gibi bir unsur değil. Bu günümüzdeki bazı GE'lerde hala aktif.
Yol bilgisayarı gibi çok dijital düşünmeyin, ibre 120'ye geldiği zaman aktif olan bir swich gibi. ;)

sedat-dmrcn

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Gösterge ekranının arkasındaki devre tamamlayıcı bir parça söküldüğünde hız uyarısı iptal edilmiş oluyor. Yani aslında bu bir sonradan yapılan bir seçenek, paket seçimi gibi bir unsur değil. Bu günümüzdeki bazı GE'lerde hala aktif.
Yol bilgisayarı gibi çok dijital düşünmeyin, ibre 120'ye geldiği zaman aktif olan bir swich gibi. ;)
anladım peki hangi hızda otomatik uyarı veriyor?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Yeni kaynaklar doğrultusunda teknik ve donanım bilgileri güncellenmiştir. Yanlış veya eksik olduğunu düşündüğünüz kısımları bu konu altında paylaşabilirsiniz... ;)

ahmet01adana

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Yeşil - HB
Merhaba arkadaşlar ismim Ahmet 29 yaşındayım askeri personelim Adana dan aranıza katıldım, 1 hafta önce çok fazla bilgi sahibi olmadan 1993 model Hb Mazda 626 aldım, ruhsatta araç 1.6 olarak görünüyor ancak internette biraz araştırdım 1993 model Mazda 626 da 1.6 motor seçeneği göremedim, bu konuda bilgi verebilecek arkadaş varmı, motor 1.8 yada 2.0 olupta ruhsata 1.6 olarak işlenmiş olabilir mi?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar ismim Ahmet 29 yaşındayım askeri personelim Adana dan aranıza katıldım, 1 hafta önce çok fazla bilgi sahibi olmadan 1993 model Hb Mazda 626 aldım, ruhsatta araç 1.6 olarak görünüyor ancak internette biraz araştırdım 1993 model Mazda 626 da 1.6 motor seçeneği göremedim, bu konuda bilgi verebilecek arkadaş varmı, motor 1.8 yada 2.0 olupta ruhsata 1.6 olarak işlenmiş olabilir mi?
Mesajının taşındığı bu konudan da anlaşılacağı üzere 1.6 motor Ge kasa ve GF kasa 626 motoru yoktur.

Ruhsatta 1.6 yazıyorsa, vergiden kaçmak için ilk tescilinde o şekilde yazılmış olması muhtemeldir.

ahmet01adana

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Yeşil - HB
Mesajının taşındığı bu konudan da anlaşılacağı üzere 1.6 motor Ge kasa ve GF kasa 626 motoru yoktur.

Ruhsatta 1.6 yazıyorsa, vergiden kaçmak için ilk tescilinde o şekilde yazılmış olması muhtemeldir.
Verdiğin bilgi için teşekkürler bende öyle tahmin ettim ama emin olamadığım için bilgi almak istedim, motorun 1.8 mi 2.0 mı oldugunu nasıl anlayabiliriz peki?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Verdiğin bilgi için teşekkürler bende öyle tahmin ettim ama emin olamadığım için bilgi almak istedim, motorun 1.8 mi 2.0 mı oldugunu nasıl anlayabiliriz peki?
Motorun 1.8 olması için gümrük girişli olması gerekir ki, bu fark kozmetik ve ufak tefek değişiklikleri de içerir, aracının 1.8 motorlu olması çok düşük bir ihtimal.

Üst Alt