Mazda 2 DE (2007-13) Süspansiyon Çok Sert

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Arkadaşlar sizlere bir soru sorayım, Mazda 2'nin arka süspansiyonları acayip sert. Özellikle plastik hız tümseklerinden durup geçmediğim sürece arkada oturanlar koltukta zıplıyor. 50 yanak lastikler mevcut. Bu süspansiyonun sertliği muhtemelen aracın yüksek olması ve yol tutuşunun iyi olmasını sağlamak içindir diye düşünüyorum fakat bu kadar sert olması gerçekten çok rahatsız ediyor. Bunu yumuşatmanın ekonomik yolları var mı diye bir sormak istedim sizlere.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracın karakteri sert olduğunda onu pısır pısır yapmak sadece lastik yanağını değiştirerek çok zor, maliyeti düşük olarak yanak büyütmek bir seçenek ama çok fark yaşayacağını sanmıyorum, amortisör ve yaylar üzerinde çalışma/değişim yapmak lazım o da maliyet olarak gereksiz masraf gibi olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal yanak 50 değildir. Uygun ebatlara dönüş fark ettirir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kapı içerisinde orijinal lastik ebatları yazar bir göz atın isterseniz. Arkada oturanları zıplatacak kadar sert olmamalı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hamza'nın araç 2009 model miydi 2010 model miydi neydi. 1.3 motor. Kapı eşiğinde de 185-55-15 yazıyor. Söylemiştim kendisine 60 ya da 65 yanak al hem daha konforlu diye ama orjinal ebadından almıştı. :D Yanak ince geldiğinden bir de üstüne b segment araç olduğundan bu durum çok normal.

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu sertlik lastik yanağı ile aşılacak gibi gelmiyor bana açıkcası. Ön lastiklerim yeni fakat arkaları değiştirmek için lastiklerin ömrünün bitmesini bekliyorum. Sanki hiç süspansiyon yokmuş gibi hissediyorum arka tarafta. Ön tarafta herhangi bir sıkıntı yok, güzelce telafi ediyor süspansiyon.

Üst Alt