Mazda 323 BG (1989-94) Sürekli Yanan Cam Suyu Işığı

Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar selam. 92 glx sedan aracımda cam suyu deposu dolu olduğu halde washer ışığı yanıyor. Bu kronikmidir?

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Arkadaşlar selam. 92 glx sedan aracımda cam suyu deposu dolu olduğu halde washer ışığı yanıyor. Bu kronikmidir?
Bidonun içinde uzun (bazen renkli) çubuğu olan şamandıra vardır. Suyun kaldırma kuvvetiyle bu şamandıra kalkar ve sistemdeki ışığı kapatır. Bu şamandıra aşağıda takılı kalmış olabilir sizde. Uzun bir çubuk yardımıyla deponun ağız kısmından oynatın, şamandırayı sıkıştığı yerden kurtarın, yüksek ihtimal düzelecektir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Sürekli çeşme suyu kullanılırsa şamandıra kireçten dolayı takılı kalıyor. Bidonu söküp kireç sökücü ile temizlerseniz sorun düzelecektir.

Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bidon boşken soğuk havaya maruz kalıp don gibi bir durum olduysa bir süre kalabiliyor. Bizim kara oğlanda da öyle olmuş, havalar ısınınca kendiliğinden düzelmişti :)

Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Yine mi gol değil be abi?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Yine mi gol değil be abi?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O kadar çok şey yazdım ve sildim... :) Açtığım konuyu takip edip sonuçlandırmadım veya bilgilendirme yapanların emeğine saygı duymadım özür dilerim demek yerine, forum kültürüne uymak "zorunda mıyım?" diyerek kendi kalesine attığı golün faturasını bize çıkartırsa diye sildim... :)

Üst Alt