Suçluk - Zeytinli Hobi Bahçem

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Kırık ayaklarla yerde hareketsiz halini hatıra getirdikçe hamd ediyorum ancak o güne kadarki eğitim sürecine başladığımız hatta erkek Yaman'dan daha atik, korumacı halini hatırladıkça üzüntü basıyor...

Sargıyla geçen 23. gün patisinin şişmeye başladığını farkedip veterinere danışarak sargıyı çözdüm. İlk zamanlara göre daha rahat yürüyor ancak yürüdüğündeki dengesiz adımlar rahatlıkla farkedilir durumda.

Sağ ön bileğinde de garip bir hal var (ikinci video 18. sn.), orada da kırık veya doku ezilmesi olabilir. Sağlam basamamaktan mıdır diye düşünerek tekrardan sargıyı düşünmedim, ilerleyen süreçte veterinere danışıp yapılması gerekene karar vereceğim.
Maşallah diyelim, iyi yine koşup oynuyor, keyfi de yerinde. Daha da iyi olur inş.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her sene ben kendimi bildim bileli en az 10kişi toplanıp gidip topluyoruz abi :koptum: fıstıklı da ağaçlar mezarlığa gelmeden Çeşme var yan tarafı bizim

Çok eski ağaçlar abi belki 30 senelik vardır cinslerini ananeme sormam lazım onlar bu işin piri gibi bir şey.. Her şeyin organik olması çok güzel abi yemeğin tadını alabiliyorsun
Birde ekstra olarak bağ dediğimiz yer var bunlar selvi ile karamsar zeytin diye geçiyor. Asıl ağabeyleri var onları çekmeyi unuttum fotoğrafın 2 katı uzunluğunda
Ekli dosyayı görüntüle 48291
Bir sonraki hasatta o 13 ayaklı merdiveni de kap gel, ben 3 ayaklı Bim merdiveni ile çırpınıp duruyorum. :confused: Merdivenle yetişmediğim yere akrobatik hareketlerle çıkmak lazım geliyor ki "zeytin hasatından hastaneye" temalı bir habere başrol olmak işten bile değil :D

Maşallah diyelim, iyi yine koşup oynuyor, keyfi de yerinde. Daha da iyi olur inş.
Evet keyfi yerinde maşaAllah. Genç oluşunun da tedavide oldukça faydası olmuştur, veteriner bile gördüğünde olumlu konuşmamıştı ancak bir ay olmadan ayaklanmayı başarabildi yavrucak.

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
Fiat Brava
Araç Renk ve Tip
Mavi HB
Bir sonraki hasatta o 13 ayaklı merdiveni de kap gel, ben 3 ayaklı Bim merdiveni ile çırpınıp duruyorum. :confused: Merdivenle yetişmediğim yere akrobatik hareketlerle çıkmak lazım geliyor ki "zeytin hasatından hastaneye" temalı bir habere başrol olmak işten bile değil :D

Evet keyfi yerinde maşaAllah. Genç oluşunun da tedavide oldukça faydası olmuştur, veteriner bile gördüğünde olumlu konuşmamıştı ancak bir ay olmadan ayaklanmayı başarabildi yavrucak.
Kapıp geleyim abi haber vermen yeterli :harika:

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Bugün gün içinde Yalova'ya gidince köpekleri besleyememiştim. Akşam olmuştu ancak köpekleri doyurmak için vurdum dağlara kendimi. Yolda karşılaştım bu gariple. Son günlerde binlercesi inip kalkıyor Armutlu'ya. Bir sürü bu vaziyette, kanadı kırık leylek gördüm. Ve akıbetleri çok büyük ihtimalle midelerde hazmedilmek olmuştur. Bu garip de sabaha çıkamayacaktır orman yolunda...
IMG_20200410_202326.jpg

Suçluk da her zamanki gibi... tavuklar, horozlar, gurklar, civcivler, tavşanlar, avcı şahinler, zeytin ağaçları, dereden/kuyudan hortumlu motorlu su çekmeler ve tabiki köpekler :)

Uğraşıyoruz uğraşıyoruz ama daha piyasayı ele geçirip, yumurta satışında lider firma olup köşeyi dönemedim (ayıptır söylemesi hala market yumurtası alıyoruz eve) :p

Şöyle bir resim koyalım kenara..
IMG_20200208_104524.jpg

II. Zeytin'in kırıkları hamdolsun tamamen geçti, travma artık sadece zihinlerimizde. Yaman'la yan yana gelince boy olarak geri kaldığı bariz belli oluyor ama erkek-dişi farklılığı mi yoksa kırıkların iyileşme sürecinin hayvanı geriletmesi mi karar veremedim.

Şöyle bir video ile şimdilik bitirelim.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Üstteki mesaja güncelleme:
Hacı leylek bir daha da görülemedi. Kırık kanadı iyileşmediyse -ki pek ihtimali yoktu- ekosistem içinde döngüsünü tamamladı diyebiliriz.

'Akbaş'ın Tavşanla Dostluğu' diye yeni bir konu mu açsam ne :)
52376

Soru şudur :
2 tane tavşan çifti birer ay arayla yavruluyorlarsa bulunduğumuz mevkiinin adı ne kadar süre sonra Tavşantepe olarak değiştirilir :D

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Üst Alt