Subaru Levorg İlk Temas ve İzlenimler

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Abi teşekkürler. Benim küçük hacim turbolarda en nefret ettiğim şey ilk kalkışlardaki hantallık. Devir 1500-2000'e gelene kadar hele bir de araç yüklü ve yokuşsa arkadaşlar inin kalkamıyoruz noktasına geliyorum. Şanzıman tork konvertörlü ise bu bir nebze hafifliyor. CVT'de durum nasıl? Araç 1500 küsür kilo ve ilk kalkış anında 30-35 beygir gibi bir güç anca var. Bunu test etme imkanın oldu mu?

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İmkanım oldu Özkan. Bu araçta performansla ilgili çok şikayetin olmaz. Özellikle 'S' modunda kullanılırken her devirde çok güzel işler yapıyor. 'I' modunda 4.000 d/d kadar biraz ağır ama öyle şikayet edilecek gibi çok ağır değil. Tork konvertörlüde 1.viteste hidrolik iletim yağı sana yarım debriyaj efektine izin veriyor. Yani gereğinden biraz daha fazla devir çevirip, kalkabiliyorsun. CVT'de o kadar olmasa da, o da bu konuda biraz tolerans sağlıyor. Otomatikleştirilmiş manullerin ise hiç affı yok. Motor o devirde neyse o!

Bence keyif için bir gün test etmelisin. 1.6 turbo motor adapte edilmiş bir RX-8 SW tarzı bir araç. Bence en önemli sıkıntısı sürücü koltuğunun yüksek pozisyonu...

Abi teşekkürler. Benim küçük hacim turbolarda en nefret ettiğim şey ilk kalkışlardaki hantallık. Devir 1500-2000'e gelene kadar hele bir de araç yüklü ve yokuşsa arkadaşlar inin kalkamıyoruz noktasına geliyorum. Şanzıman tork konvertörlü ise bu bir nebze hafifliyor. CVT'de durum nasıl? Araç 1500 küsür kilo ve ilk kalkış anında 30-35 beygir gibi bir güç anca var. Bunu test etme imkanın oldu mu?

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Test edeceğim abi, eski Audi A4 cvt'sini kullanmış ve hiç beğenmemiştim, Subarununkini çok merak ediyorum. Turbo benzinliyle de birleşince bakalım nasıl olmuş.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Eğer Audi'ninkini hiç beğenmediysen, bunu sadece beğenmeyeceksin!

Abi o ilk nesildi, sabit devire bağlayıp hızlanmaktan nefret etmiştim. Ama bunda anlattığın kadarıyla yazılımsal bir manuel hissi var. Bence az beğeneceğim :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 6 nın 240-250 binlik sw fiyatına göre uygun olmuş diyebilirim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
???

Mazda 6 140 bin olduğuna göre, Dünya'nın en pahalı 2 harfi S ve W olmalı! Tanesi 50 bin TL!
Yeni yılda geleceği belirtilen; Mazda 6 SW 2,2 Dizel motorlu dört çekerinin tahmini fiyatı oralarda diye söylendi, kıyaslama biraz abartılı olabilir ama araçların aynı segmentte olması fiyat farkını ortaya koyuyor doğrudan...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Eğer 2.2 motor ile 250 bin TL ise, 2.0 ile vergi farkını düştüm, 195 bin TL yaptı.

2.0 sedandan halen 50 bin yüksek olmuyor mu??? Garip bir durum, demek ki harflerin teki 25 bin!

Motor farkını gözardı etmeyelim ama, vergi çok, 250 bin tl olan galiba 2.2 Skyactiv-D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Güzel, çok güzel araç ama bu fiyata tek tük alan olur. Hatta tek bile değil, tük alan olur!

Yeni yılda geleceği belirtilen; Mazda 6 SW 2,2 Dizel motorlu dört çekerinin tahmini fiyatı oralarda diye söylendi, kıyaslama biraz abartılı olabilir ama araçların aynı segmentte olması fiyat farkını ortaya koyuyor doğrudan...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bayinin önüne plazma yerleştir ve Mazda 6 SW ESP testini ve diğerlerinin testinin videosunu dönüşümlü koy ve izlesin her gelen, bence tük ten teke geçenler çok olacaktır.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Böyle bir şey yaparsan Plazma satışını arttırırsın yine... Yanında da Mazda 6 SW DVD'sini alırlar izlemek için.

Bayinin önüne plazma yerleştir ve Mazda 6 SW ESP testini ve diğerlerinin testinin videosunu dönüşümlü koy ve izlesin her gelen, bence tük ten teke geçenler çok olacaktır.

Üst Alt