Mazda 626 GF (1997-02) Stop Etme Sorunu

Ramazan K.

Ramo
Araç Markası
2005 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Merhaba Arkadaşlar ismim Ramazan 40 yaşındayım ve İstanbulda yaşıyorum 97 yılından beri Mazda sahibiyim, biri 2000 Mazda 626 SW, diğeri Mazda 6 olmak üzere 2 adet mazda araca sahibim. Forumu biraz inceledim ve gerçekten çok faydalı bu zamana kadar niye üye olmamışım pişmanlığını yaşadım. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.
Hazır konu açılmışken bende bir sorunumdan bahsetmek istiyorum 2000 Model Sw olan aracıma sürekli seyahat yaptığı için yaklaşık 8-10 yıl önce gaz taktırdık. Ondan sonra araçtan eski randımanı hiçbir zaman alamadık. Şu anda da sürekli stop ediyor, özellikle ışıklara virajlara v.s geldiğinizde rölanti düşüp biranda stop ediyor. Bununla ilgili bir sürü bir işlem yapıldı fakat sonuç alamadık. Kendiliğinden düzelip tekrarlıyor bende kendi haline bıraktım. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hoşgeldiniz, ilk aldığım 1999 1.8 Mazda 323 aracımda Tartarini marka LPG kit mevcuttu. Uzun süre kullanmıştım ve hiçbir sorun yoktu lakin 1 yıl sonra Şubat ayında İstanbul'a gittiğimde sizin başınıza gelen aynı sorun 3-4 defa başıma gelince korkmaya başladım ve hemen Tartarini servisine gidip sorunu anlatıp sisteme baktırdım.

Sonuç olarak hiçbirşey çıkmadığı için servis birşey yapmadı ve İstanbul'dan memlekete dönünce de bu sorunla bir daha karşılaşmadım.

Bende kendi kendime yüksek rakımdan deniz seviyesine gidince aracın dengesi bozuldu diye teşhis koymuştum:D

Karşılaştığım sorun sizinki ile birebir aynı.

Şunu sorayım peki benzinde de aynı sorun oluyor mu?

Ramazan K.

Ramo
Araç Markası
2005 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benzin de de aynı sorun var ama gazdaki kadar değil. Belkide onda biri kadar

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Acaba tahrik basınç sensörü ile ilgili bir sorun olabilir mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benzin de de aynı sorun var ama gazdaki kadar değil. Belkide onda biri kadar
Yapılan işlemler tam olarak nedir?

Bu sorunun bir sürü ihtimali var.

Bujiler kontrol edildi mi? Standart buji ise 20-30 bin km de değişmekte fayda var. Buji kodu forumda vardır

Ateşleme bobini kontrol edilmeli

Buji kabloları kontrol edilmeli

Çekiş problemi de varsa subaplarında kontrol edilmesi lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramazan K.

Ramo
Araç Markası
2005 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bujiler buji kabloları değişti, kelebek bozağı sökülüp temizlendi, hava akış metre vs. bir kaç parça daha değişti ama bir türlü düzelmedi. daha önce bir kaç yerde bu araçlarda kronik bir sorun diye bir şey de okumuştum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bujiler buji kabloları değişti, kelebek bozağı sökülüp temizlendi, hava akış metre vs. bir kaç parça daha değişti ama bir türlü düzelmedi. daha önce bir kaç yerde bu araçlarda kronik bir sorun diye bir şey de okumuştum
Evet boğaz kelebeği ve hava akış metrede ihtimal dahilinde
İstanbulda Ekinci Oto Adem usta yada ikiler Mazda servis Taner usta var bu ustalara göstermekte de fayda var.

İlgili yere konu açın burada uzamasın mevzu ;)

Üst Alt