Son Mazda "Atom Karınca"

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ya beyazı genelde sevmem ama m2'ye nasılsa yakışıyor. Çok sempatik namıssız.

Burda mesela sanki oraya parkedilmemiș de "la hava çok sıcak șurda az gendime geleyim hıı hı :hhhhhh:" deyip gölgeye sokulmuş gibi duruyor. Hanımı kafalayıp bi dene alasım var bundan ama önce hanımı almam lazım. :D:D

Atom Karınca için ilk gelişme plaka da oldu. GT'nin kardeşi olduğu için ona da bir 001 serisi taktım. Plakalıklarımız şimdilik @Adem Usta sponsorluğunda takıldı ama yakın zamanda plakalık ta Mazdaspeed değişikliği olacak.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Önce hanımı al gerisi gelir herhalde, bakarsın hanım caz müziği fanatiği çıkar sonra sana M2 yerine Jazz aldırır :koptum:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Önce hanımı al gerisi gelir herhalde, bakarsın hanım caz müziği fanatiği çıkar sonra sana M2 yerine Jazz aldırır :koptum:
Aslında daha önce dediğin şekil bi Jazz aldık; hanıma değil de hatuna. Kadınlar için süper bence, öğretmesi kolay, bi kere bastın mı gitmiyor, pedal karmaşası olursa freni bulmak için zaman tanıyor. :D

Jazz iyi ama bir M2 sempatikliğinden uzak :cool:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip olsun. Güle güle kullan abi :harika:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Evet atom karınca ile 3,5 ayı geride bıraktık, bu süreç içerisinde araca bazı eklemeler ve aşağıda ki işlemleri yaptım. Yapılan tüm çalışmalar tarafımca yapılmıştır

1-) Ekim ayı itibariyle muayeneye girdi (3 hafif kusur ile geçti kusurlar saçma sapan şeyler)

2-)
4 adet Nokian 175/65 R14 82T WR D4 kış lastiği

3-) 4 adet ikinci el 14" çıkma sac jant

4-) 4 ön 4 arka olmak üzere 8 sensörlü ön arka park sensör sistemi taktım. Ayrıca park sensörü montajı ayrı konu başlığı altında anlatacağım.

m1.jpg

m2.jpg

m8.jpg

5-) Yaesu FT8900R telsiz sistemi. Sistemin kurulumunu tamamlayıp ana cihazı bagaja yerleştirdim. Şu anda çalıştırmıyorum çünkü elektrik çıkışı için herhangi bir kesme vb. işlem olmaması için sigorta panelinden elektrik dağıtıcı kablo aldım. Parça geldiği zaman takıp çalıştıracağım.

m9.jpg

6-) Sağ sol ayna yağmur koruyucu. Çok basit bir ürün fakat faydası fazla. Yağmur damlaları aynaya gelmediği için görüşte hiç sıkıntı çıkartmıyor.

m3.jpg

7-) Mazda Speed kapı kilit ve menteşe koruyucuları.

m4.jpg

m5.jpg

8- ) Mazdalarımız için kutsal sayılabilecek aksesuarlardan olan alüminyum kapı eşikleri.

m6.jpg

m7.jpg

9-) Araç sınıfının sport modeli olduğu için bana da bunu Mazda 2 "Sports" yazısı ile belirtmek düştü. Bu yazı yabancı forumlarda bir çok Mazda 2'de de var.

m10.jpg

10-) Eken H9R aksiyon kamera araca güvenlik kamerası olarak takıldı.

Şimdilik yaptıklarımdan aklıma gelen bunlar var.

Allah nasip ederse ve sonbahar/kış kampanyasıda olursa araç için alacağım bir kaç aksesuar ve parçalar var.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ayna rüzgarlığı bende kullanıyorum cidden faydalı bir ürün.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Ellerinize sağlık tatlı dokunuşlar olmuş. Kapı menteşe ve kilitlerine yapılan uygulama benim de hoşuma gidiyor. Favorim kapı eşikleri oldu.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Harika... ;)
Katologları karıştırırken en çok aksesuara dayalı parçası olan modellerden biri Mazda 2 olduğunu gördüm. Yap-boz gibi bir şeyler ekletilip çıkarılabiliyor ve araç kişiselleştirilebiliyor kolayca.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Teşekkürler arkadaşlar, iyiki sport modelini almışım diyorum.

Panjur, ön tampon, marşpiyel, jant, spoiler gibi bir sürü kafamı kurcalayacak aksesuarlar standart pakette olduğu için insana pekte uğraşacak birşey kalmıyor böyle ufak defek şeyler hariç.

Artık orjinal aksesuar ve donanım listesinde olupta araç üzerinde standart pakette olmayan ürünlerin listesini hazırladım.

%30 indirimi gördüğüm an sipariş vereceğim.

ezmocesteri

__nefertiti__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Güle güle kullan Yakup, maşallah.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ekleme: @yakup abi bantı salarse eğer şeffaf çift taraflı bant kullan.
Salma olmadı da yazın kavurucu sıcağında sağ taraftaki biraz eğildi :eek:

1.30 $ lık ürün içinde normal, bakalım eğer salma olursa söylediğin banttan kullanırım.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Salma olmadı da yazın kavurucu sıcağında sağ taraftaki biraz eğildi :eek:

1.30 $ lık ürün içinde normal, bakalım eğer salma olursa söylediğin banttan kullanırım.
Bende bant kendini bıraktı şeffat bant attım sorun kalmadı ma rengi tuhaf beyaz oldu yenisini aldım.

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Maşaallah hocam, Allah kaza bela vermesin. Kapı kenarlarına yapıştırdığınız şeyler nedir?

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Üst Alt