Son Dakika Haberleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Batman'da 1 polis şehit düştü... :( Ne desek, ne olur ki? Allah sevenlerine sabır selamet versin... Sebep olanlara da kat kat fazlasını yaşatsın...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Allah rahmet eylesin, bunlara direk bomba atacaksın sıcak çatışmaya girmeyeceksin, geberip gidecekler.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilk toplantısını 6 Aralık'ta yapacak.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Biz bu tren işini bırakalım... Geç gidelim ama güç olmasın... En güvenli yolculuk tren ile olur diye düşünüyordum... Pamukova'yı, Eskişehir'i, Çorlu'yu, Diloavası'nı gördükten sonra, dedim bu iş güvenli müvenli değil... :( vefat edenlere, rahmet, kalanlara sabır selamet diliyorum... Allah tekrarını göstermesin. :(

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Asgari ücret 1400 liradan 1600 liraya çıktığında; işçisinin maaş hesabına 1600 yatırıp 100 lirasını elden geri alan işverenlerenler duymuştum umarım benzer durumlar olmaz. Allah işverenede asgari ücretliyede kolaylık versin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu şartlarda, en az 2500 lira olmalı...
Asgari ücret 1400 liradan 1600 liraya çıktığında; işçisinin maaş hesabına 1600 yatırıp 100 lirasını elden geri alan işverenlerenler duymuştum umarım benzer durumlar olmaz. Allah işverenede asgari ücretliyede kolaylık versin
Fazla mesaileri elden verenleri duymuştum ama böyle geri alanları ilk defa duyuyorum ki, doğrudur... "işine gelirse gardaş, yoksa çık git" diyorlardır veya işi oraya götürüyorlardır... İşin kötü tarafı bu tip işverenlerin bir çoğunun kulağı ezanda, alnı secdede oluyor... Borcunu ödedin, farzları yerine getirdin tamam fakat ya kul hakkı??

İman ettiğin Yaradan sana "ne bok yersen ye ben affederim ama kul hakkı ile gelme, yemezler" diyor... :(

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
... "işine gelirse gardaş, yoksa çık git" diyorlardır veya işi oraya götürüyorlardır...
Aynen öyle abi, Urfa'da bir reklam firmasında çalışan bir arkadaştan duymuştum. Çalışan el mahkum kabul etmese onuda bulamayacak...

Bu şartlarda 2500 lira olmalı ama bunu her işyeri kaldırabilir mi? Zaten maliyetleri düşürmek için işçi çıkaran çıkarana! Dedim ya Allah iş verene de asgari ücretliye de yardım etsin.
Ayrıca bu artışın seçim yatırımı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Önümüzde seçim olmasıydı şuan asgari ücret en fazla 200 lira artar 1800 civarı olurdu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Aynen öyle abi, Urfa'da bir reklam firmasında çalışan bir arkadaştan duymuştum. Çalışan el mahkum kabul etmese onuda bulamayacak...

Bu şartlarda 2500 lira olmalı ama bunu her işyeri kaldırabilir mi? Zaten maliyetleri düşürmek için işçi çıkaran çıkarana! Dedim ya Allah iş verene de asgari ücretliye de yardım etsin.
Ayrıca bu artışın seçim yatırımı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Önümüzde seçim olmasıydı şuan asgari ücret en fazla 200 lira artar 1800 civarı olurdu
Bunun çözümü çok basit, saate dayalı, devamlılığı olmayan işler ortaya koymak... Avrupa'da sistemi öyle güzel yapmışlar ki, kaç saat ek iş yapmak istiyorsan bulunuyor, ek olarak iki üç işyerinde çalışanlar var... Saati 6 öyro :)

Sistemini öyle kurman gerekir ki, isteyen fazladan çalışsın, istemeyen karnını doyurunca tamam desin... Ama bu bizde mümkün mü? Değil, çünkü üretime dayalı, ihracata, tarıma, ağır sanayiye dayalı ekonomik yapımız maalesef yok... :(

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Rakam büyük çoğunluğun tahmin ettiği gibi oldu, ama seçim olmasaydı bu rakam asla olmazdı. Ben şimdi emeklileri merak ediyorum :)

Üst Alt