Son Dakika Haberleri!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Antalya'da büyük şiddetli deprem olmaz inşallah.
Antalya merkezin zemini çok sıkıntılı. Antalya Türkiye'nin en büyük travertenidir. Zemini çürük kayalıktır ve tanımını nasıl yapayım bilemedim ama delik deşiktir (Bol mağaralıdır). 20 sene önceye kadar kanalizasyon şebekesi yoktu. Doğrudan zemine gidiyordu.

Şakayla karışık şöyle derler. Antalya'da deprem olsa Şarampol (Takribi 5 km içeride) deniz kenarı olacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Antalya merkezin zemini çok sıkıntılı. Antalya Türkiye'nin en büyük travertenidir. Zemini çürük kayalıktır ve tanımını nasıl yapayım bilemedim ama delik deşiktir (Bol mağaralıdır). 20 sene önceye kadar kanalizasyon şebekesi yoktu. Doğrudan zemine gidiyordu.

Şakayla karışık şöyle derler. Antalya'da deprem olsa Şarampol (Takribi 5 km içeride) deniz kenarı olacak.
Bu demek oluyor ki; şarampolden itibaren denizden (ç)almış insanoğlu... Allah korusun...

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV

Dogrudur, denizden bakinca cok guzel gorunuyor bu manzara, baya baya sunger gibi.. Bu arda Antalya'nin rakimi sanilani aksine 0 degil 39'dur.

Bu oyuklu yapiyi aciklamak icin ortaokulda bir ogretmenimizin anlattigi hikaye vardi. Konya ovasinda olusan bir obruğa giren insanlardan biri kaybolur ve cesedi 2 hafta sonra Antalya'da sahile vurur..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yok Veli abi, oyle istanbul Anadolu yakasi sahil yolu gibi doldurma degil, dogal bir yapi bu ama yine de uzerine 16 katli bina dikmeseler daha iyi olurdu
Doğal bir yapıysa, deniz geri alamaz, fakat insanoğlu doldurma yaptıysa, mutlaka deniz geri alır... Ancak; deprem gibi bir felaketin zararları ne olur bilemeyiz, Allah korusun.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Bizim konyaaltında evimiz var zamanında zemin kazılırken özel bir makina gelmişti kayalıklar yüzünden normal taş kırıcılar ile kırılamadığı için, hem Antalya 2.derece deprem bölgesinde aklınızdan kötü senaryoları çıkartın arkadaşlar. Lakin Bataklık olan bölgeler var Altınyaka semti özellikle...

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Bizim konyaaltında evimiz var zamanında zemin kazılırken özel bir makina gelmişti kayalıklar yüzünden normal taş kırıcılar ile kırılamadığı için, hem Antalya 2.derece deprem bölgesinde aklınızdan kötü senaryoları çıkartın arkadaşlar. Lakin Bataklık olan bölgeler var Altınyaka semti özellikle...
Kundu ve Konyaaltinin sonlari, liman tarafi dibi bataklik hep, sondajla tonlarca su bosaltilir temel atilmadan once... Antalya'da deprem hic hissetmemis, huc duymamistim acikcasi ben de, Golcuk depreminden sonra noolur noolmaz diye tum Turkiye'nin deprem bolgelerini guncellemislerdi, Antalya da o ara yukseldi.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Kundu ve Konyaaltinin sonlari, liman tarafi dibi bataklik hep, sondajla tonlarca su bosaltilir temel atilmadan once... Antalya'da deprem hic hissetmemis, huc duymamistim acikcasi ben de, Golcuk depreminden sonra noolur noolmaz diye tum Turkiye'nin deprem bolgelerini guncellemislerdi, Antalya da o ara yukseldi.
Aynen şimdi küçük bir araştırma yaptım 1914 yılında 7 üstünde deprem olmuş. Allah korusun Liman (Altınyaka) ve Kundu tarafı cidden çok sıkıntı....

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Merkez Bankasından yeni döviz hamlesi

Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 7'den yüzde 13'e yükseltti. Karar zorunlu karşılıkları TL olarak tutulmasını teşvik edilmesini amaçlıyor

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Merkez Bankasından yeni döviz hamlesi

Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 7'den yüzde 13'e yükseltti. Karar zorunlu karşılıkları TL olarak tutulmasını teşvik edilmesini amaçlıyor
Yani bu vadeli mevduat faizlerinin artacağınımı gösteriyor. Bizim anlayabileceğimiz dilden çevirme imkanınız varmı. İyi bişeydir belkide :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Zorunlu karşılık, zorunlu karşılık oranı ya da munzam karşılık; mevduat kabul eden bankaların bu mevduatlara karşılık olarak Merkez Bankası'nda bulundurmak zorunda oldukları mevduatların oranıdır.

Zorunlu karşılık oranı arttığında bankalar nakit olarak sıkışır ve haliyle kredi faiz oranlarını yukarılara çeker. Daha az kredi vermeye çalışır ve haliyle mevduat toplamak için de faiz oranlarını daha da arttırabilir. Bu tarz durumlarda taksitli olarak verdiği krediyi toplu olarak geri bile çağırabilir bankalar gerçek anlamda sıkışırsa. Ekonomik kriz kapıda.
@ReDD

Son düzenleme:

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Zorunlu karşılık, zorunlu karşılık oranı ya da munzam karşılık; mevduat kabul eden bankaların bu mevduatlara karşılık olarak Merkez Bankası'nda bulundurmak zorunda oldukları mevduatların oranıdır.

Zorunlu karşılık oranı arttığında bankalar nakit olarak sıkışır ve haliyle kredi faiz oranlarını yukarılara çeker. Daha az kredi vermeye çalışır ve haliyle mevduat toplamak için de faiz oranlarını daha da arttırabilir. Bu tarz durumlarda taksitli olarak verdiği krediyi toplu olarak geri bile çağırabilir bankalar gerçek anlamda sıkışırsa. Ekonomik kriz kapıda.
@ReDD
Az önce gelen mesajda bunu destekler nitelikte.

Bilgilendirme: 18 Eylül 2018 itibariyla Kredili Mevduat Hesabi faizi aylik %2,02 yerine %2,25; gecikme faizi aylik %2,52 yerine %2,75 olarak uygulanacaktir.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
u tarz durumlarda taksitli olarak verdiği krediyi toplu olarak geri bile çağırabilir bankalar gerçek anlamda sıkışırsa. Ekonomik kriz kapıda.
Böyle bir hakları var mı? Okumadan imzaladığımız sayfalarda yazıyor mu?
Bir de kriz kapıdan girdi bence.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Böyle bir hakları var mı? Okumadan imzaladığımız sayfalarda yazıyor mu?
Bir de kriz kapıdan girdi bence.
Evet maalesef var, zaten krizlerdeki en büyük batışlar bu noktalarda oluyor.
Şirket aldığı kredi ile yatırım yapıyor ama bir anda banka isteyince elinde nakit olmadığı için ödeyemeyip batıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Batman'da askeri aracın geçişi esnasında düzenlenen saldırıda; 7 askerimiz şehit, 3 askerimiz ağır yaralı... :( Allah'ım sebep olanları aynı acılarla imtihan eylesin. Yakınlarına sabır selamet diliyorum.

Kaynak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt