Son Dakika Haberleri!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Abi 3008 deyip geçme, dış görünüş açısından fena araba yapmışlar. Malzeme kalitesi dandik yalnız. Ön çamurluklar falan plastik. Kaput kağıt gibi tın tın ediyor. Kapı döşemelerine bastırınca güzel esniyor. Bir de orta konsol bölümündeki tuşlar belediye otobüs tuşu gibi, insanın kenarda durdukça basası geliyor. :D Ben 4'lüye basıyorum durdukça. :p Yalnız gösterge ve ortadaki bilgi ekranı çok iyi. Apple Car Play falan var o derece. En üst modelinde ve 1 alt sport modelinde kablosuz şarj var o da güzel. Kablosuz şarj özelliği olan telefon kullananlar için kablo derdi olmuyor. Cam tavan müthiş bir ferahlık veriyor, aynı şekilde sunroof/cam tavan olmayan modeli de bir o kadar basık geliyor. Şanzıman vites geçişini hissettirmiyor, yokuş yukarı bile gaza basmak değil dokunmak bile yetiyor. Hatta dokunduğunu hissetmiyorsun pedala vs vs.

Bu kadar bahsettik peki fiyatı? En üst paketi 175-195 bin tl arasında. Bayiden bayiye fiyat çok oynak. 175 bin TL'ye alınsa bile o para o araba için bence çok fazla. Ha çok param olsaydı keyfine alır binerdim bir süre. :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Abi 3008 deyip geçme, dış görünüş açısından fena araba yapmışlar. Malzeme kalitesi dandik yalnız. Ön çamurluklar falan plastik. Kaput kağıt gibi tın tın ediyor. Kapı döşemelerine bastırınca güzel esniyor. Bir de orta konsol bölümündeki tuşlar belediye otobüs tuşu gibi, insanın kenarda durdukça basası geliyor. :D Ben 4'lüye basıyorum durdukça. :p Yalnız gösterge ve ortadaki bilgi ekranı çok iyi. Apple Car Play falan var o derece. En üst modelinde ve 1 alt sport modelinde kablosuz şarj var o da güzel. Kablosuz şarj özelliği olan telefon kullananlar için kablo derdi olmuyor. Cam tavan müthiş bir ferahlık veriyor, aynı şekilde sunroof/cam tavan olmayan modeli de bir o kadar basık geliyor. Şanzıman vites geçişini hissettirmiyor, yokuş yukarı bile gaza basmak değil dokunmak bile yetiyor. Hatta dokunduğunu hissetmiyorsun pedala vs vs.

Bu kadar bahsettik peki fiyatı? En üst paketi 175-195 bin tl arasında. Bayiden bayiye fiyat çok oynak. 175 bin TL'ye alınsa bile o para o araba için bence çok fazla. Ha çok param olsaydı keyfine alır binerdim bir süre. :)
İç ve dış tasarım ile fark yaratmaya çalıştılar ki ben ön tasarımı beğenmiyorum ve başardılar da bu konuda haklarını yemiyorum, şanzıman sıkıntısını tork konvertöre geçince aştılar, yalnız sen fiyatları eski haliyle hatırlıyorsun sanırım şuan yanlış hatırlamıyorsam en dolusu 230 bin seviyesinde, keza rakipleri de öyle aşağı yukarı, 200 bin seviyesinde bir rakam Peugeot'ya verilir mi, soru bu?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Özellikle ilk 5 teki markalara saygı duymak gerekir. Adamlar bir şekilde satıyor. Bu markalar sadece bizde çok satıyor diye bilinir ama tüm avrupada çok satıyor...

Reactions: Rcm

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere Elektrikte yüzde 4-5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam bekleniyor. :cool:

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bir açtım haber sitesini dolar 5.45 yazıyor halla halla dedim nasıl olur sabah 5.13 falandı sayfayı yeniledim 5,33e düştü nasıl bu kadar oynak olabiliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir açtım haber sitesini dolar 5.45 yazıyor halla halla dedim nasıl olur sabah 5.13 falandı sayfayı yeniledim 5,33e düştü nasıl bu kadar oynak olabiliyor.
Oynak olabilen, yerinde/sözünde durmayan, sabahtan akşama siyahla beyaz kadar farklı değişim olan bir ülkede o kadar çok absürt şeyler gördük, yaşadık ki, artık kanıksadık, alıştık, tepki veremez olduk... Bu hale nasıl geldik, getirildik yüzlerce kez yazdık, çizdik söyledik, bu hale gelmemesi için elimizden gelen uyarıları örnekleriyle yaptık ama ok yaydan çıktı... Geçmiş olsun.

Vebalimiz yok çok şükür...

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Oynak olabilen, yerinde/sözünde durmayan, sabahtan akşama siyahla beyaz kadar farklı değişim olan bir ülkede o kadar çok absürt şeyler gördük, yaşadık ki, artık kanıksadık, alıştık, tepki veremez olduk... Bu hale nasıl geldik, getirildik yüzlerce kez yazdık, çizdik söyledik, bu hale gelmemesi için elimizden gelen uyarıları örnekleriyle yaptık ama ok yaydan çıktı... Geçmiş olsun.

Kendi bildiğimiz doğruları anlattığımız için de vatan haini olduk.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb

3 olurken de siyasilerin hatasıydı 5 olurken de zaten seçimlerden öncede ekonomistler diyordu bu yönetim böyle giderse dolar 7 ye kadar çıkar diye başka türlü bizim insan zaten akıllanmaz (inşallah) .Olan tabi bu ekonomik kriz de fakire olucak.Allah yardımcıları olsun.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Vadesi 1 günden 6 aya kadar olan TL vadeli mevduat hesaplarının faizleri üzerinden alınan gelir vergisi 3 aylık süreyle %15 orandan %5’e düşürülmüş olup USD ve EURO vadeli hesaplar üzerinden alınan gelir vergisi de %18’den %20’ye çıkarılmıştır. Çok geç kalınmış bir hamle olmakla beraber yabancı para üzerinden alınan verginin daha fazla yükseltilmesi kanaatindeyim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Vadesi 1 günden 6 aya kadar olan TL vadeli mevduat hesaplarının faizleri üzerinden alınan gelir vergisi 3 aylık süreyle %15 orandan %5’e düşürülmüş olup USD ve EURO vadeli hesaplar üzerinden alınan gelir vergisi de %18’den %20’ye çıkarılmıştır. Çok geç kalınmış bir hamle olmakla beraber yabancı para üzerinden alınan verginin daha fazla yükseltilmesi kanaatindeyim.
Doğru veya yanlış bir karar olduğundan ziyade, içinde bulunulan durumdan bu hareket ile kurtulunacağını zannetmek nasıl bir bakış açısıdır acaba?

Bu cümleyi kurduktan sonra jeton düştü, pardon pardon... Biz konuşuruz, onlar yapar !! :p :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt