Son Dakika Haberleri!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kendi vatandaşı sefalet içinde yaşayıp vatandaşı için bir şeyler düşünmezken, Suriye'lilere refah içinde yaşaması için çaba sarf etmek niye?

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Hakkım varsa helal etmiyorum... :( Sebep olanları Türk Tarihi ileride iyi şekilde anmayacaktır...
Etmiyorum bende abi.
Benim rızkımı yiyorlar. Dükkan açmak için o kadar uğraştım devletten cevap bekledim 3-4ay dönüş yapmadılar.
Elin suriyelisi geldi burda dükkan açtı araba aldı ev almak istiyor şimdi. Benim günahım ne?
Ben niye ev vergisi, araba vergisi, konuştuğum hatta vergi veriyorum? Aldığım kıyafete, benzine neden vergi veriyorum? Ama elin suriyelisi sattığı maldan vergi vermez üstüne vergili gibi satar, çocuk Doğum hastaneleri ağzına kadar Suriyeli dolu. Yok gerçekten çok konuşulacak konu var ama duvara konuşmaktan farkı Yok devletimiz görmüyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kendi vatandaşı sefalet içinde yaşayıp vatandaşı için bir şeyler düşünmezken, Suriye'lilere refah içinde yaşaması için çaba sarf etmek niye?
Türk vatandaşı yapıp oy alabilmek abi çok basit değil mi? Suriyelilerin hepsi Erdoğan diyor başka ne diyorlar? Türk vatandaşı olan Suriyeliler(Bir il kadar 120bin) oy attığını düşünün. Daha da anlatmaya gerek Yok görüşümce :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
10 dk önce işten eve gelirken arabada A haber radyo dinliyordum. Muhabirin biri Kilis'i anlatıyor, nüfusunu falan söylüyor. 95 bin yerli 120 bin Suriyeli falan var dedi ve sonuna Kilis ne güzel şehir, tam bir ensar muhacir şehri demez mi! Benzetmenin de bu kadarı!!!

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
10 dk önce işten eve gelirken arabada A haber radyo dinliyordum. Muhabirin biri Kilis'i anlatıyor, nüfusunu falan söylüyor. 95 bin yerli 120 bin Suriyeli falan var dedi ve sonuna Kilis ne güzel şehir, tam bir ensar muhacir şehri demez mi! Benzetmenin de bu kadarı!!!
O teybi kır at :D daha hayır gelmez o teypten :D

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Muhacir mi? Biz Yugoslavya’dan gelmeyiz(dedemler Türkçe konuşuyor) Dil bilmeyene muhacir denir. Bunlar muhacir değil Ensar mülteci Ama pardon A Haber! Unutmamak lazım bazı şeyleri!
Benim ailem Türkiye’ye gelirken cebinden ki 1 kuruşu bile almışlar yine ses etmemişler. Suriyelilere daha çok “Para” Veren bir sistem var ona rağmen hala sitem eden bir topluluk var(Suriyeliler)
Benzetmenin bu kadarı dediğin gibi abi.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Bu ülkeye gittikçe yabancılaşan biziz galiba, aslında oy hakkımızın da elimizden alınması gerekiyor :) Mevcut yönetimin Ortadoğu 'da akan kanda payı var. Fakat bunu göçmenler bilmiyor olacak ki, reis için parendeler atıyorlar. Bursa bu konuda gerçekten acınacak bir halde. Okullar, hastaneler, mesire alanları vs. artık bizim değil gibi. Anlatacak çok şey var ama ...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Muhacir mi? Biz Yugoslavya’dan gelmeyiz(dedemler Türkçe konuşuyor) Dil bilmeyene muhacir denir. Bunlar muhacir değil Ensar mülteci Ama pardon A Haber! Unutmamak lazım bazı şeyleri!
Benim ailem Türkiye’ye gelirken cebinden ki 1 kuruşu bile almışlar yine ses etmemişler. Suriyelilere daha çok “Para” Veren bir sistem var ona rağmen hala sitem eden bir topluluk var(Suriyeliler)
Benzetmenin bu kadarı dediğin gibi abi.
Bunlar peygamber dönemindeki ensar ve muhacire benzetiyorlar olayı kardeş, oysaki fuhuş yapan Suriyelerden falan hiç haberleri yok...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bunlar peygamber dönemindeki ensar ve muhacire benzetiyorlar olayı kardeş, oysaki fuhuş yapan Suriyelerden falan hiç haberleri yok...
Her bir şeyin çok iyi farkındalar, her şeyden haberleri var... Bu toplumun demografik yapısını kim bozacak? Gelecekte bu ülkede arap kültürü nasıl yayılacak? Müslümanlığı mezheplere nasıl ayırıp yönetecekler?

* * *

Madem ki, yolundan gittikleri peygamberi örnek alıyorlar, sedir üstünde yaşadığını, yer döşeğinde yattığını, günlük yiyeceğinin kendisine kıt kanaat yettiğini, fazlasını her zaman dağıttığını neden şiar edinmiyorlar?

Hz.Peygamber; "benim için her gün bir deve kesin, bana ve aileme ancak yeter, ben her gün deve eti yemek istiyorum" dese, hayır diyen mi olacaktı? İstese bir eli yağda bir eli balda hayat süremez miydi?

Allah, elçisine; "dile ki, seni melik peygamber yapayım, mekke vadisi altın ile dolsun" dediğinde, bunu kabul etmeyecek ve "Ya Rabbi; üç gün aç kalır senden isterim, dördüncü gün karnım doyar, sana şükrederim" diyecektir...

* * *

Şimdiki müslümanlık nerede? Ensar'lı Mühacir'li müslümanlık nerede? Hey yavrum heeey...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt