Sohbet, Muhabbet, Konu Dışı Mesajlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben gıda maddelerinin üzerini de çok okurum ama bu kelimeye hiç rast gelmemiştim. Demek ki hepsinde koruyucu madde varmış bir bu hurma doğalmış. :p Şuan kendi ellerimle kendimi şey ettim ya? Dağılalım... :koptum::koptum::koptum:

Ben olsam yine de Türkiye pazarına sunulan bir ürün için bu kelimeyi kullanmazdım. Hele bir de ben gibi tam yerken kutunun üstünü okuyunca adamın iştahı kaçıyor be ya...
İşte ithale mahkum hale gelmemizin bir kötü yanı daha. :D :D :D

Bayraktar

ve Cemşid, bi' de Mavi
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
İşte ithale mahkum hale gelmemizin bir kötü yanı daha. :D:D:D
Neyse en azından bir kelime daha öğrendik. Yarın öbür gün yabancı kaynaklarda "boya korumayla" ilgili bir şeyler araştırırken renkli renkli, çilekli milekli şeyler çıkmayacağını biliyoruz. :koptum::koptum::koptum:
Ohh be... :p

@Domestos abi bu mesajlar buhar olup uçsun bence forumun kalitesini düşürdüm farkındayım. Herkeslerden cahilliğim için özür diliyorum. :utan:

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Neyse en azından bir kelime daha öğrendik. Yarın öbür gün yabancı kaynaklarda "boya korumayla" ilgili bir şeyler araştırırken renkli renkli, çilekli milekli şeyler çıkmayacağını biliyoruz. :koptum::koptum::koptum:
Ohh be... :p

@Domestos abi bu mesajlar buhar olup uçsun bence forumun kalitesini düşürdüm farkındayım. Herkeslerden cahilliğim için özür diliyorum. :utan:
Estağfurullah bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Türkçe ile yabancı dildeki bir kelime farklı anlamlar içerebilmekte. Aynı şekilde Araplardan aldığımız kelimelerin de onların anlamlarından farklılaşması gibi aynı. İlgin yoksa, İngilizce o konuyla alakalı birşeyler okumuyorsan pek de bilinmez. Fakat sözlüğü sürekli kullanmanı öneririm. Tek İngilizce-Türkçe değil, İnglizce-İngilizce sözlük de baya faydalı. Gramerden daha önemli sözcük bilgisi.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bence insanlar hata yapar büyükler affeder eğer hata yaptığının farkında ve pişman ise kesinlikle bir daha tekrarlamamak şartı ile kendisi foruma tekrar alınabilir.belki benimle aynı düşünce de olmayabilirsiniz ama inanın hataya iyilik ile cevap vermek anlayan için en güzel erdemli davranıştır.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bence insanlar hata yapar büyükler affeder eğer hata yaptığının farkında ve pişman ise kesinlikle bir daha tekrarlamamak şartı ile kendisi foruma tekrar alınabilir.belki benimle aynı düşünce de olmayabilirsiniz ama inanın hataya iyilik ile cevap vermek anlayan için en güzel erdemli davranıştır.
Bunun hata olmadığını, huy olduğunu düşünüyorum.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Türkiye için Finansgündem, onun haricinde tüm yabancı basını takip edebilirsin. İngilizce yeterli gelmese de tanslate ile yeterince anlaşılır oluyor.Yerli basında okuduğum her haberi teyit etmekten yorulduğum için "yav he he " diye geçiştirip mümkün olduğunca dış basını takip ediyorum.

New york Times
Washington Post
The Economist

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Haber sitesi tavsiyesi olan var mı?

Artık haber siteleri iyice cıvıdı...

Örnek; cnnturk.com

Ekli dosyayı görüntüle 33830

Ekli dosyayı görüntüle 33831
Bende bununla ilgili konu açmayı düşünüyordum :)

Sosyal medyada olmasa tarafsız haber takip edecek platform yok.

Haberleri tarafsız yapıyor diye memurlar.net den takip ederdim onlar da yavaştan havuz medyasına dahil oluyor. Son zamanlardaki haber kaynaklarının çoğu yeni şafak'tan oluyor...

Tv'leri artık biliyoruz, sosyal medyada tarafsız haber kanalı tavsiyesi olan varsa söylesin

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ülke ikiye bölünmüşken ortada kalan haber sitesi veya başka bir kurum bulmak zor gibi. Kötünün iyisi olarak ntv den göz atıyorum haberlere.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Tamamen aynı görüşteyim. Ancak bu konuda olay hata boyutunu geçti @slymncmgz hocamın bahsettiği gibi huy olayına girdi... İlk tavrını uyarımın üzerine tehdit ederek daha kötü üsluba dönmesi kaçınılmaz son oldu. O yazılanlara ve üsluba göre gereken yapılmasa, hem güzel ortama hemde güzel insanlara haksızlık olurdu.

Edith; genel anlamda hatayı ortaya koymak değil, üzerini örtmek şeklinde moderasyon yapıyoruz, bunu anlamayanları (gerçi sayıca çok olmuyor) usulüne uygun şekilde uyarıyoruz, bu uyarı neticesinde olması gerektiği gibi olay cereyan ediyorsa zaten sorun olmuyor, ama uyarı neticesinde "çeker giderim" "sen kimsin yeaa" "sizin yapacağınız iş bu kadar olur" "özgür ortam değil" türünden modlara girildiğinde istenilmeyen şeyler ortaya çıkabiliyor. İstenmeyen olayların müsebbibi olmadığımız için vicdanımız rahat ona şüphe yok ama durduk yere bu tarz olayların meydana gelmesi üzücü...

Son düzenleme:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Avrupa’nın en işlek otobanlarından biri olan Belçika'daki E17’yi kapatıp 'misket' oynayan Türklere ait düğün konvoyundaki 6 araca el konuldu, 18 kişiye 40 bin Euro para cezası kesildi. Damat Hasan A. 'Gelini almaya 2 saat geç gidildi. Düğünüm mahvoldu' dedi.

De_PB1hWsAABg9b.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt