Mazda 3 BK (2003-09) Sis Farı Sorunu

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
İyi akşamlar arkadaşlar ,aracımın sağ ön ve sag arka sis farları durduk yere yanmamaya başladı , kontrol panelinde yanıyor gözüküyor ama sağ taraftaki sis farları yanmıyor ,sorun ne olabilir ve nasıl hallederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağ ön tarafın ampulü patlamış olabilir veya kablosunda bir temassızlık vardır bu yüzden yanmıyor olabilir, ama sağ arkada zaten sis farı yok... :eek::eek: Sağ arkada, geri vites lambası, sol arkada sis lambası bulunur.;)

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende 1 yıldır biniyorum var diye biliyordum demek arakada sadece bir tane var ? Emin misin kardeş , araç 2009 touring BK kasa

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bildiğim kadarıyla Avrupa bilmen nesine göre arkalarda tek sis lambası oluyor. Bizlerin araçlarında da arkada tek sis lambası var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende 1 yıldır biniyorum var diye biliyordum demek arakada sadece bir tane var ? Emin misin kardeş , araç 2009 touring BK kasa

Aynı aracı 2 yıldan fazla kullandım ve ismimden emin olduğum kadar eminim. :)

For example;

DSCF6442 (1000 x 750).jpg

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah kardeş sağ olasın

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkada sis farı solda tek olur. Çift olanlar genelde sonradan kullanıcı tarafından yapılıyor.

Hasan AKGÜL

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar selam ,2004 Mazda 3 sedan sis farlarının iç akşamları tek olarak satılıyor mu ,

Bilgi verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar merhaba,
Geçtiğimiz günlerde ufak bir kaza yaptım. Sağ ön sis farı ve çerçevesi kırıldı. Malesef parçayı bir türlü bulamıyorum. Makyajlı kasa olduğu için sanırım üretim sorunu var, bulamadım. Her yerde 2004-2007 kasa sis farı ve çerçevesi mevcut. Fiyatıda keza daha uygun. Gerçi makyajlı kasa için serviste buldum fakat 1925 TL dediler. Diğer bir başka yerde de 1475 TL. Bir sis farı için bu kadar abes bir fiyat vermek çok fazla geliyor bana.
Bununla ilgili bir çözüm önerisi olan varmıdır, nasıl bir yol izleyebilirim, daha uygun fiyata bulabilirmiyim yoksa sis farlarını komple iptal mi etsem. Muayenede sorun olur mu acaba ?

Önerilerinizi bekler, iyi günler dilerim.

57466
57466
57467
57467

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba,
Geçtiğimiz günlerde ufak bir kaza yaptım. Sağ ön sis farı ve çerçevesi kırıldı. Malesef parçayı bir türlü bulamıyorum. Makyajlı kasa olduğu için sanırım üretim sorunu var, bulamadım. Her yerde 2004-2007 kasa sis farı ve çerçevesi mevcut. Fiyatıda keza daha uygun. Gerçi makyajlı kasa için serviste buldum fakat 1925 TL dediler. Diğer bir başka yerde de 1475 TL. Bir sis farı için bu kadar abes bir fiyat vermek çok fazla geliyor bana.
Bununla ilgili bir çözüm önerisi olan varmıdır, nasıl bir yol izleyebilirim, daha uygun fiyata bulabilirmiyim yoksa sis farlarını komple iptal mi etsem. Muayenede sorun olur mu acaba ?

Ekli dosyayı görüntüle 57466Ekli dosyayı görüntüle 57466Ekli dosyayı görüntüle 57467Ekli dosyayı görüntüle 57467
Makyaj ile arada kalan kasaların ülkemizde genel sorunu bu maalesef... Ya parça bulunmuyor ya da ocağımıza dikmek için incir fidanı ile birlikte satılıyor... :(

Bir ihtimal Çıkmacılardan araştırın ama fiyatı yine uçuk kalabilir. Parça koduyla veya model bazında yurt dışından araştırın derim.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 57466Ekli dosyayı görüntüle 57466Ekli dosyayı görüntüle 57467Ekli dosyayı görüntüle 57467
Çıkmacılarda herşey var ama senin durum çok özel, büyük geçmiş olsun, yurtdışı geç geliyor diye biliyorum. Ankara'da Osmanlı Mazda (mazda mezarlığı diyorum oraya) var (murat usta), muayene öncesi sinyal kolu buldum, fiyat yüksek ama işim olmuştu.

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Çıkmacılarda herşey var ama senin durum çok özel, büyük geçmiş olsun, yurtdışı geç geliyor diye biliyorum. Ankara'da Osmanlı Mazda (mazda mezarlığı diyorum oraya) var (murat usta), muayene öncesi sinyal kolu buldum, fiyat yüksek ama işim olmuştu.

Evet Murat hamurcu ile görüştüm, yokmuş ellerinde.

Malesef dediğiniz gibi durum kötü. Bacanak benim arabayı çok seviyordu, bende alacağım senin kasadan diyordu. Şimdi sanayide o uğraşıyor benim araçla, bu nasıl bir arabaymış amma pahalı parçaları var diyor. Mazda'dan soğudu adam :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet Murat hamurcu ile görüştüm, yokmuş ellerinde.

Malesef dediğiniz gibi durum kötü. Bacanak benim arabayı çok seviyordu, bende alacağım senin kasadan diyordu. Şimdi sanayide o uğraşıyor benim araçla, bu nasıl bir arabaymış amma pahalı parçaları var diyor. Mazda'dan soğudu adam :)
Parçalar bizde pahalı maalesef... Yani, alım gücümüz yerlerde sürünüyor... :(

Sebep olanların Allah her iki cihanda da yüzünü güldürmesin inşallah. Amin. :mad:

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar merhaba,

Konuyla ilgili muadil olabilecek başka bir marka aracın farını tavsiye edecek varmı arkadaşlar. Mesela aşağıdaki resimde başka bir mazdasever farklı takmış.

57476

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Konuyla ilgili muadil olabilecek başka bir marka aracın farını tavsiye edecek varmı arkadaşlar. Mesela aşağıdaki resimde başka bir mazdasever farklı takmış.

Ekli dosyayı görüntüle 57476
Benzin pompası, radyatör su deposu gibi bazı parçalar Ford modelleriyle uyumlu ama bu far olayı ayrı bir uzmanlık gerektirir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Benzin pompası, radyatör su deposu gibi bazı parçalar Ford modelleriyle uyumlu ama bu far olayı ayrı bir uzmanlık gerektirir.
Evet motorla ilgili parçalarda uyumu duymuştum, keza daha önce yedek su deposunu ford parçacısından almıştım ve çok şükür sıkıntımda yok ama plastik aksam, tasarım konusunda tamamen farklı malesef. Ne yapacağız bilmiyorum tıkandım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu fiyatlarla, Yuvaya uyup, gözü tırmalamadıktan sonra her türlü çözüm kabul görmek durumunda bence.

Gerçekten dediğiniz gibi, herkes şaşkın. Nasıl sis farı bu, arabayıda yıkıyormuymuş diyorlar (:)

İyi bir fiberci bulun, durumu anlatın o gerisini halleder ;) hatta beğendiğiniz sis farını da alın, direkt ona göre yuva yapsın tampona.

Onuda araştıracağım fakat sanki pahalı yaparlar gibi geliyor. Ankara'da bildiğiniz tanıdığınız var mı bu konuda.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet motorla ilgili parçalarda uyumu duymuştum, keza daha önce yedek su deposunu ford parçacısından almıştım ve çok şükür sıkıntımda yok ama plastik aksam, tasarım konusunda tamamen farklı malesef. Ne yapacağız bilmiyorum tıkandım.
Çıkma ve yurtdışı seçenekleri olumsuz ise uygun bir markanınınki Murat'ın dediği yöntemle yapılabilir.

Üst Alt