Sıpa(rk)

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
forumu kapatıp kaçın kaçın:p
abi hayırlı olsun gene turnayı gözün den vurdun mü ne yaptın??
kazasız belasız güzel günlerde kullan abi.

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Hoşgelmiş Mr. Spark... :D
Hayırlısı olsun kardeşim. Sayende yeni bir model hakkında da bilgiler edineceğiz. ;)
Bu modellerin bir önceki tipsiz kasalarına göre bu tasarım harikası bence... Umarım Urfa'da parça ve servis sıkıntısı yaşamazsın. Peconun parçaları uyuyor mu buna? :D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Aynen bence de Spark. Hiç tahmin etmemiştim. İsminin tam karşılığı olmuş. Merak ettim acaba bunun da Twingo gibi maharetleri var mı? Hayırlı olsun.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
2.el araç satmakta zor iş, almakta... Allah bu süreçten geçenlere sabır versin.

Şirin Baba'yı satışa çıkardığımdan beri satılırsa yerini dolduracak bir araç arayışına girmiştim.

Satılırsa tek kapı yada küçük motorlu 4*4 bir araç alacaktım. Arama kriterlerine uyanda Daihatsu Terios ve Suzuki Vitara vardı. Vitara takibe aldım ama satılık olanların hepsi pahalı. 32 binden aşağı temiz araç görmedim oda km 250 bin civarı.
Ona bütçe yetmeyince Daihatsu Terios aradım. Konforundan şüphe ediyordum ama yinede kafaya koymuştum alacam diye. Urfa test edecek bir araç buldum 5-6 km sürdüm hiç hoşuma gitmedi. Araç çok bakımsızdı onun için garip sesler geliyor ve konforu ondan dolayı bozuktur diye düşündüm ama kullanıcı yorumlarını takip edince konfor beklenmeyen bir araç olacağını anladım ve vazgeçtim.

Sonra Renault Modüs'ler ilgimi çekti. Bir süre aradım ve parası bana uyan bir araç buldum ve o ara Şirin Baba'yada talip çıkınca aracı opsiyonladım (bu sefer kapora vermedim ama :D domestos ezmocesteri). Kayınço'nun yaşadığı şehirde olduğu için ona baktırdım araç fena değil ama ufak tefek sesler geliyor dedi. Buna rağmen yine talip olacaktım ama Şirin Baba satışında sıkıntı olunca vazgeçmek zorunda kaldım. Sonra da bana uyan bir ilan düşmeyince ve Renault'un felsefesini bildiğim için vazgeçtim Japon aracı bakayım dedim.

Arama kriterlerine bu sefer Nissan Micra ve Suzuki Swift 1.3 4*4 ler girdi. 1-2 hafta boyunca baktım takip ettim ama bana uyan uzaktan da olsa hoşuma giden bütçeme göre araç bulamadım ve bulamayacağımıda anladım.

Biraz daha mantıklı tercih yapayım hemde otomatik olsun diye 2004-2006 civarı otomatik Palio baktım ve özellikle turuncu renk aradım. Çünkü bordo, beyaz, gri olanlar bana hoş gelmiyordu, çok sıradandı. Palio da bulamayınca yine başka arayışlara girdim.

Aradığım araçlarda uygun bişey bulamayınca tekrar Fransıza döndüm. Citroen C1 ve Peugeot 107 :)
Küçük olması çok hoşuma gidiyordu ama temizi çok azdı. Özellikle 1.4 HDI olanlara baktım ama küçücük araçların km'si 200 bin civarıydı, 1.0 benzinli olanlarda performans çok düşük kalır diye ve yine kupon bişey bulamayınca fransızlarda da vazgeçtim.

Sonra tesadüf Spark'ı gördüm. Eski kasalarını biliyordum ama yeni kasları hiç görmemiştim yakın zamana kadar.
Bir süre baktım bir kaç araç ile konuştum. Şansa Urfa'dan bir satılık araç çıktı, iş çıkışı hemen gittim baktım ama klasik Urfa arabası çıktı boya yok denecek kadar az ama leş gibi ve sahibi aracın ne olduğu bilmiyor. Araçla bir tur attım süspansiyon hoşuma gitti tamam benim alacağım araç kesin olarak bu dedim :) satıcı uçuk bir fiyat verdiği için araç 2-3 km bindik borcum ne dedim, helaleştim ve yeni ilanlar için pusuya yattım.

SIPA'yı ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti ama fiyatı yüksek ve satıcı pazarlık payını çok düşük tutuyordu. Satıcının bir süre sonra ilan süresi doldu ve ertesi gün fiyatı 1000 TL daha artırarak yeni bir ilan açmıştı. Gene favoriye aldım. Bir iki gün sonra bir miktar düştü ama yinede bir önceki ilana göre yüksekti. Birkaç gün sonra yine beklemediğim kadar bir düşüş olunca satıcıyı aradım ve uzunca konuştum. Aklımdaki fiyatı teklif ettim olmaz ama araca gel bak orta yol buluruz dedi. Tabi ben ona maximum verebileceğim rakamı söylediğim için 250 daha çık dese yine zorlanacaktım. Ertesi gün tekrar aradım yine fiyat olmaz gel orta yolu bulalım dedi. Peki dedim bir arkadaşı araca bakması için yolladım. Araç iyi durumda ve ilanda anlatıldığı gibiydi. Sonra satıcı Çorum'luydu. Bende Çorum'da okudum, aynı meslek grubundan sayılırız da falanda fişmanda derken en sonunda teklif ettiğim rakama razı ettim :D

Allah pişman etmez inşallah.

Aracın özelliklerinden bir kaç bişey yazayım.
2010 model, LT (dolu) paket
1.2 81 hp LPG'li
86.000 km
Boyasızgillerden :)
Dijital Klima
10 Airbag
Fabrika çıkış spor tamponlar ve tavan barı
Direksiyon teyp kumanda, orjinal usb'li teyp vs gibi segmentinde az bulunan özellikler mevcut.

Gören Allah rızası için Maşallah desin. Allah herkesi kazada beladan nazardan korusun. İyi forumlar.

IMG-20171116-WA0038.jpg

IMG-20171116-WA0034.jpg

IMG-20171116-WA0028.jpg

IMG-20171116-WA0029.jpg

IMG-20171115-WA0028.jpg

IMG-20171115-WA0004.jpg

IMG-20171115-WA0025.jpg

IMG-20171115-WA0007.jpg

IMG-20171115-WA0012.jpg

Henüz Urfa'ya getiremedik ama çiftlikte bağlı olarak beni bekliyor :)
IMG-20171115-WA0008.jpg

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Doktor bu ne, kaç kaç kaç....

Hakan komtanım hayırlı olsun, tekerine taş değmesin, güle güle kullan.
Güzel güzel kaçacak bir durum yok :) sağolasın abi Allah sana daha güzelini nasip etsin
forumu kapatıp kaçın kaçın:p
abi hayırlı olsun gene turnayı gözün den vurdun mü ne yaptın??
kazasız belasız güzel günlerde kullan abi.
Vurduk inşallah Mustafa hocam sağolasın.
Hoşgelmiş Mr. Spark... :D
Hayırlısı olsun kardeşim. Sayende yeni bir model hakkında da bilgiler edineceğiz. ;)
Bu modellerin bir önceki tipsiz kasalarına göre bu tasarım harikası bence... Umarım Urfa'da parça ve servis sıkıntısı yaşamazsın. Peconun parçaları uyuyor mu buna? :D
Hanım bunun adı mistır spark sivri kulak olsun demişti :D
Tecrübeler gelir yakında tabi, eski kasaya göre tasarım çok iyileşmiş abi
Twingo kadar şirin değil ama onu da aratmaz, güle güle kullan abi :)
Şirin Baba gibi küçük durmuyor ama onu aratmaz hocam :)
Aynen bence de Spark. Hiç tahmin etmemiştim. İsminin tam karşılığı olmuş. Merak ettim acaba bunun da Twingo gibi maharetleri var mı? Hayırlı olsun.
Parasına göre epey mahareti var gibi hocam. 10 tane yastık koymuşlar, motorsiklet gibi kadran var :)
Çok şükür Rabbim'e... En azından Fransız değil... :) Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin Hakan.
Direkten döndük abi, sağolasın Allah razı olsun
Hayırlı olsun kardeş, Allah kaza adam beladan korusun...
Sağolasın Allah razı olsun Mustafa abi
Hayırlı olsun :) Allah kaza bela vermesin.
Sağolasın Allah razı olsun Naim abi

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Gerçekten güzel ve temiz bi sıpa bulmuşsun Hakan, kazasız belasız nazarsız koşturmak nasip olsun... Da, fiyatı ne bunun... :)
2. sahibinden abi, benden önceki sigara falan içmiş, çok titiz binmemiş ama Ankara Çorum arası kullandığı için çok yıpranmamış Sıpa. 27.750 ye almak nasip oldu

Üst Alt