Mazda 3 BK (2003-09) Sinyal Kolu Far Sorunu

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar, uzun farlar canı istediğinde çalışıyor, temassızlık diye düşündük, ustaya sorduk sinyal kolu değişmeli dedi.:confused: Muayene 2 hafta sonra, ankarada yedek parçacı - hurdacı var mı:rolleyes:

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar, uzun farlar canı istediğinde çalışıyor, temassızlık diye düşündük, ustaya sorduk sinyal kolu değişmeli dedi.:confused: Muayene 2 hafta sonra, ankarada yedek parçacı - hurdacı var mı:rolleyes:
Mekanizmanın içini açıp bakmalı aslında ama benimde başıma geldi elektrikçiye gittim vakti yoktu 2 gün sonra gel dedi. Gittin söktüm içini güzelce bi temizledim. Taktım kendine geldi. İmkanınız ve elinizden geliyorsa bakın. Yoksa zaten hiç kurcalamadan yenisini alın derim eskisinide atmayın. Bir gün lazım olur ;)

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hasan bey, simdi sizin yaptiginiz gibi kolu açıp bakmak en iyisi, ancak düzelmezse yeni kol her yerde silecek kolu ile birlikte satılıyor, silecek koluna gerek var mı bu durumda? Elektrikci diyorki "direksiyon hava yastigi vs. sökülüp yapilacak" bu kadar sorunlu mu bu mekanizma???

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Hasan bey, simdi sizin yaptiginiz gibi kolu açıp bakmak en iyisi, ancak düzelmezse yeni kol her yerde silecek kolu ile birlikte satılıyor, silecek koluna gerek var mı bu durumda? Elektrikci diyorki "direksiyon hava yastigi vs. sökülüp yapilacak" bu kadar sorunlu mu bu mekanizma???
Sinyal kolu değişimi ya da tamiri için direksiyon veya hava yastığı sökülmesi gerekmiyor. Çok basit bir şekilde yerinden çıkartılıyor. Uzunlar da sıkıntı var ise büyük ihtimalle kol mekanizmasında erime olmuştur. Basit bir kısa devrede olabilir. Söküp bakman gerek. Bir çok video mevcut.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Çok teşekkürler, bugün bir video buldum sıkıntı olmadan sorunu çözerim inşallah...

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar sorun çözüldü :cool: Osmanlı oto yedek parçadan çıkma sinyal kolu aldım (fiyatı sormayın) usta 5dk degistirdi, Ankara'da mazda yedek parça için bir numara:harika: mazda mezarlığı sanki, bununla birlikte 2 tane mazda 2006 yanmış sebebi ise çin malı multimedya ekranlar:rolleyes::rolleyes::rolleyes::oops:

Alone

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arkadaşlar 7 senedir aynı sorunla mücadele ediyorum. Gösterge panelindeki ışıkları bazen yanıyor bazen yanmıyor yanmadığı zamanlar herhangi bir yere tokat veya yumruk atıyorsun yanıyor. Kimse çözemedi. Sigorta kutusuna baktılar sağlam denildi. Hatta bütün sigortaları yenilendi yine çözüm olmadı. Km saati arzalı denildi ona baktırdım oda sağlam. Kol arzalı dediler kolda sağlammış. Bu lanet olasıca gizli arza nedir ? Bu sorunu yapayım derken diğer aksamları bozdular. Kolu çevirince gösterge ışıkları canı isterse yanıyor. Yanmazsa göğüslüğe sert bir tokat atarsan yanıyor. Aracım Mazda 3 2005 model. İzmirde göstermediğim yer kalmadı. Sigortayı değiştirmediğim kaldı. Sorun sigorta değilse boşuna sigorta kutusu almış olucam. Çünkü sigortada kesinlikle sağlam denildi. Bu sorunla karşı karşıya kalan oldumu ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar 7 senedir aynı sorunla mücadele ediyorum. Gösterge panelindeki ışıkları bazen yanıyor bazen yanmıyor yanmadığı zamanlar herhangi bir yere tokat veya yumruk atıyorsun yanıyor. Kimse çözemedi. Sigorta kutusuna baktılar sağlam denildi. Hatta bütün sigortaları yenilendi yine çözüm olmadı. Km saati arzalı denildi ona baktırdım oda sağlam. Kol arzalı dediler kolda sağlammış. Bu lanet olasıca gizli arza nedir ? Bu sorunu yapayım derken diğer aksamları bozdular. Kolu çevirince gösterge ışıkları canı isterse yanıyor. Yanmazsa göğüslüğe sert bir tokat atarsan yanıyor. Aracım Mazda 3 2005 model. İzmirde göstermediğim yer kalmadı. Sigortayı değiştirmediğim kaldı. Sorun sigorta değilse boşuna sigorta kutusu almış olucam. Çünkü sigortada kesinlikle sağlam denildi. Bu sorunla karşı karşıya kalan oldumu ?
Torpido kısmında yanmayan ampül varmı , torpido gözü , küllük vs

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu ilgili bölüme taşınmıştır.
BK kasaların kronik sorununun da bu ve benzeri elektriksel sorunlar olduğunu geçen yıllar ortaya koymuş oluyor maalesef.

Beyin, motorun üzerinde olduğu için muhtemelen lehim çatlamaları meydana geliyor.

Alone

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Torpido kısmında yanmayan ampül varmı , torpido gözü çakmaklık kullanmıyorum çakmaklık olan yerde müzik çalar usb kullanıyorum. Torpidoda ışık yanıyor. Işık yandığı halde ampulü yinede değiştirsemmi acaba

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bu işe yarar mı?

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Merhaba
Sinyal kolunun far bölümü off bölümündeyken aracın park lambası yanıyor 5 sn sonra sönüyor ve sonra tekrar yanıyor. Diğer kademelerde farlar doğru ve olması gerektiği gibi çalışıyor. Sistem sinyal kolunun off bölümünü anlamıyor gibi. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba
Sinyal kolunun far bölümü off bölümündeyken aracın park lambası yanıyor 5 sn sonra sönüyor ve sonra tekrar yanıyor. Diğer kademelerde farlar doğru ve olması gerektiği gibi çalışıyor. Sistem sinyal kolunun off bölümünü anlamıyor gibi. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Açmış olduğun konu, var olan konu ile birleştirilmiştir.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Zamanında otomobilime benden önceki sahibi amerikan park sistemi koydurmuş. Biz onu devre bırakmıştık. Onun bir ünitesi otomobilin sol at tarafında duruyordu. O da sanırım bir modül gibi bir şey. Kablolarını kesmiştim. Sonra o parçayı tekrar geri taktım. Sistem düzeldi.

krm_2516

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaşlar merhaba , 2004 model Mazda3 aracım için , koldan farları yaktığım zaman iç gösterge ışıkları genelde yanmıyor. Nadiren bazen yanıyor . Kafasına göre yani :) Ankara'da aracı gösterebileceğim iyi bir oto elektrikçisi arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Üst Alt