Sevgili Mazda Garaj Ailesi; RX8 Konusunda Yardımınıza İhtiyacım Var

TEZ000

Sessiz
Kolay gelsin iyi günler öncelikle rx8 tecrübesi olan bilgisi olan arkadaşlar lütfen fikir yardım tecrübe çok kararsız kaldım rx8 alıcam ama limitim 60-65 max sahibinde baktığım da 2006 2007 modeller var 100bin altı yok aracı araştırdım motor konusunda ilgi sevgi gösterdiğin de üzmeyen bir motor ama 60 65 limitim olduğunu için bu paralara ya motoru sıfır takılmış yada iyi durumda olmayan vardır diye düşünüyorum ilanlarda da bunu görüyorum arac yakıyor diyorlar hafta sonu kullanmak için alıyorum yakıt konusu sıkıntı degil aile aracı olarak almıyorum zaten şimdi bu paraya bulduğum araca yaklaşmalımıyım ve galariden almaya kalktığım zaman ekspertiz sonuçların da neye dikkat etmem gerekli motorun durumu ne olması lazım ekspertiz de bu motorun sonuçları doğru çıkarmı şimdi mesela motor %80 vb. Çıktığında güvenmelimiyim ve motor oranı kaç olması lazım ekspertiz sonucuna güvenilir mi bana yardımcı olurmusunuz ne yapıcagım şaşırdım almalımıyım sizce ne gibi bir durumla karşılaşabilirim şimdiden teşekkür ederim

RX8 EKREM USTA

Katılımcı
Araç Markası
Rx8 Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı R3
TEZ000 slm kardeşim...ilk önce bu araçlar hakkında herkesin bildiği bir kısım bilgileri aktarayım...araç oldukça oldukça sağlam eşsiz bir süspansiyona ve yol tutuşuna sahip..ağırlık merkezi ortada ve mümkün oldukça yere yakın tutmuşlar bu yüzden güvenli bir sürüş sağlıyor..şanzıman ve deferansiyeli o kadar sağlamki .bir yarım otobüste veya pikap araçlarda rahatlıkla kullanılabilir..kaporta ve kozmetik gayet güzel albenili ve sport hatlara sahip , doğal dodikleri var ve harika bir görünümde.. motor konusuna gelince..bu aracı ben sıfırdan almış olsam tartışmasız en az 600-700 bin km kullanırdım..yüksek devir hızlı ivmelenme ve gücü içinde hissettiren birgücü var..fakat bu kadar güzel olmanın yanında dez avantaj kabul edeceğimiz yanlarıda var..mesela içine bindiğinizde sizi sert kullanmaya teşvik eden bir havası, genç hissettiren ve agresifliğe yönlendiren bir piskolojiye itiyor...kimilerine göre bu iyi kimilerine göre değil :))
dediğim gibi bu araçlar anormal derecede sağlam fakat bunu devam ettirmeninde bir bedeli var,her araçta olduğu gibi..bakımlarını aksatmadan yapmanız gerek,doğru malzeme kullanarak ve vaktini geçirmeden..bu motorlar ağırlıklı sürtünerek çalışıyor,dolaysıyla yıpranma hızı pistonlu motora göre daha fazla diye düşünülebilir,fakat düzenli yağ değişimi yaptığınızda bunu kısmen önlemiş oluyorsunuz..haala şuan yürür durumda olan ve avrupada bir kaç müşterimin aracı var 400bin km nin üzerinde ilk motoru ve kompresörü 6 bar civarlarında..aynı şekilde bakmaya devam ederlerse daha uzun km de yapacaklardır..
üzücü olan tarafta şu..ülkemizde istisnalar hariç bu aracı alanların çoğu ,yanlıyor gazlıyor drift ve rolling yapıyor..aracı kimse nefes aldırmıyor..üstelik bakımlarını doğru dürüst yaptırmıyorlar..fl22 yerine su kullanan orjinal yağının yerine herhangi bir marka kullananmı dersiniz hatta bujilerini bile farklı ucuz marka kullananlar var..artık bu durumdada motorunun iflas etmesi oldukça normal...yani özetleyecek olursak kardeşim..bu araçlara hakkıyla baktığın zaman seni üzmeyecektir..amacının dışında kullanmadığın zaman herhangi bir sorun çıkartmayacaktır..iyi günler dilerim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt