Sevgili Günlük !!

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sevgili Günlük !!

Yarından itibaren gerçekleşecek dileğin nedir deseler, sokak aralarında yapılan düğünler ile pazarları kaldırın gitsin derdim... :( Müziğin sesinden ben bir kilometre uzaktayken rahatsız oluyorum, oradakiler nasıl bir zevk alıyor anlamıyorum... Hem de bu saatte... :mad:
11 den sonra yasaklanmamış mıydı Veli abi? Polis olarak bas orayı :D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Sevgili Günlük,
Geçen sene okulumuzdan mezun olan bir öğrencimizle yolda karşılaştık. Başka bir sınıfta okuyordu ama nöbet esnasında felan görünce takılıp şakalaştığım bir çocuktu. Neyse baktım yanımızdan geçerken hiç pas vermiyor, durdurup, "Oğlum mezun oldun unuttun bizi, insan öğretmeninin hatrını sormaz mı?"dedim. Çocuk umursamaz tavırla devam etti,bizimle mesafe açılınca "Hocam o devir okulda kaldı" dedi.

Meslek hayatımda beni en çok kahreden iki olaydan bir tanesi bu oldu. Biz kimin için, ne için çabalayıp duruyoruz? O kadar doluyum, yazsam sayfalar tutacak. Bize ne oldu ya, bize ne oldu?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Sevgili Günlük,
Geçen sene okulumuzdan mezun olan bir öğrencimizle yolda karşılaştık. Başka bir sınıfta okuyordu ama nöbet esnasında felan görünce takılıp şakalaştığım bir çocuktu. Neyse baktım yanımızdan geçerken hiç pas vermiyor, durdurup, "Oğlum mezun oldun unuttun bizi, insan öğretmeninin hatrını sormaz mı?"dedim. Çocuk umursamaz tavırla devam etti,bizimle mesafe açılınca "Hocam o devir okulda kaldı" dedi.

Meslek hayatımda beni en çok kahreden iki olaydan bir tanesi bu oldu. Biz kimin için, ne için çabalayıp duruyoruz? O kadar doluyum, yazsam sayfalar tutacak. Bize ne oldu ya, bize ne oldu?
Takılıp şakalaştığınız değil de, aranızda minik bir problem olan bir öğrenci olsa hadi belki ondan derdim de bu hiç normal değil, kişiliği oluşmamış ya da oturmamış gençlerde bu tip artistlikvari hareketler görülebiliyor maalesef, siz moralinizi bozmadan uğraşmaya devam hocam, bir nesil değişecekse sizler sayesinde değişecek.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
İşin acı tarafı bu olayın toplumun bir özetini yansıtması. Katılıyorum insanlığımızı giderek yitiriyoruz. Bilinçli bir yozlaşmanın tam kucağındayız. O çocuk akademik olarak çok başarılı olacak ama ya diğer yanı?

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Bu arkadaşınki yaradılıştan gelen yavşaklık gibi geldi bana daha çok. Doğuştan geleni de ne yaparsak yapalım değiştiremiyoruz bana göre. Yoksa insan ne kadar çevresel etkiye maruz kalırsa kalsın vefa lobunu bu kadar pişkince köreltemez. Bu tipler olduğu gibi tüm çürümeye rağmen arkadaş gibi davranan faydalı olmak için özel çaba serfeden öğretmenlerini unutmayan çok öğrenci de vardır hocam. :okyrm:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Sevgili Garaj Ahalisi

Uzun zamandır aklımda bir proje var. Bu zamana kadar kimseyle paylaşmadım, çünkü insanlar bu tarz radikal kararlara pek saygılı olamıyor. Aklımdan geçenleri sizlerle de paylaşayım sonra sürpriz olmasın. Yakın zamanda (muhtemelen yılbaşı sonrası) istanbuldan taşınmayı düşünüyorum. İkna olursa annemle, olmazsa tek başıma.

Aklımda öncelikle Antalya var, orada yaşayan bir kaç kişiyle zaman zaman görüşüp bilgi alıyorum. Tamamen plansız, programsız gitmek riskli olduğu için mng ve aras kargo ile acentelik halkında görüşeceğim. Özellikle mng de tanıdığım bir kaç kişi var, onların da yardımıyla fuar sonrasına görüşme için randevu alabildim.

Neden bu karar alındı? Diye soranlar olabilir. İstanbul'da artık yaşanmıyor, insanları insanlıktan çıktı, her şey ateş pahası, bir tek nefes bedava o da sağlıklı değil. Özellikle boğazı ve boğazda içtiğim çayları çok özleyeceğim. Boğazın kokusunu şimdiden depolamaya başladım içime.

Bu gidiş konusunda iş değişimi ihtiyacının da etkisi var. İş yerim benden çok memnun ama ben işimden hiç memnun değilim. Çünkü yöneticilerimiz vizyon sahibi değil, her türlü yeniliğe karşılar ve bu da benim elimi kolumu bağlıyor. İş hayatım aşırı monotonlaştı, bu şekilde çalışmak beni hiç heyecanlandırmıyor. Bu konuyu son bir defa daha görüşeceğim ama pek umudum yok. Yani hazırniş değişikliği yapacakken istanbuldan da kurtulup yeni bir düzen kurmak istiyorum kendime. Şansa ve duaya çok ihtiyacım var...

Not: annemi ikna çok zor olacak bol bol dua edin :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Hakkında hayırlısı olsun abi. 0'dan düzen kurmak hiç kolay değildir.
Yerinde olsam Karadeniz illerinin küçük ilçelerinden bir arsa alıp büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapardım. Küçük ilçelerde arsalar ucuz hatta devren satılık çiftlikler bile var uygun fiyata. Tertemiz hava, sınırsız park yeri, sıfır stres :)

Sen neden yapmıyorsun diyebilirsin. Düşünüyorum ama sen daha özgürsün ;)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Güzel düşün güzel olsun....
Büyükler için yerinden kıpırdamak zor ve agır geliyor. Yerine iyice sıkılmış vida gibi oluyorlar, zamanla onları sökmeyi bırak gevşetmesi bile zor geliyor. Kendi ana-babamı kaç sene kaldıgım Erzincana ayak bastıramadıgım gibi.

Hakkında hayırlısı, bahtın açık olsun.

Sevgili Garaj Ahalisi

Uzun zamandır aklımda bir proje var. Bu zamana kadar kimseyle paylaşmadım, çünkü insanlar bu tarz radikal kararlara pek saygılı olamıyor. Aklımdan geçenleri sizlerle de paylaşayım sonra sürpriz olmasın. Yakın zamanda (muhtemelen yılbaşı sonrası) istanbuldan taşınmayı düşünüyorum. İkna olursa annemle, olmazsa tek başıma.

Aklımda öncelikle Antalya var, orada yaşayan bir kaç kişiyle zaman zaman görüşüp bilgi alıyorum. Tamamen plansız, programsız gitmek riskli olduğu için mng ve aras kargo ile acentelik halkında görüşeceğim. Özellikle mng de tanıdığım bir kaç kişi var, onların da yardımıyla fuar sonrasına görüşme için randevu alabildim.

Neden bu karar alındı? Diye soranlar olabilir. İstanbul'da artık yaşanmıyor, insanları insanlıktan çıktı, her şey ateş pahası, bir tek nefes bedava o da sağlıklı değil. Özellikle boğazı ve boğazda içtiğim çayları çok özleyeceğim. Boğazın kokusunu şimdiden depolamaya başladım içime.

Bu gidiş konusunda iş değişimi ihtiyacının da etkisi var. İş yerim benden çok memnun ama ben işimden hiç memnun değilim. Çünkü yöneticilerimiz vizyon sahibi değil, her türlü yeniliğe karşılar ve bu da benim elimi kolumu bağlıyor. İş hayatım aşırı monotonlaştı, bu şekilde çalışmak beni hiç heyecanlandırmıyor. Bu konuyu son bir defa daha görüşeceğim ama pek umudum yok. Yani hazırniş değişikliği yapacakken istanbuldan da kurtulup yeni bir düzen kurmak istiyorum kendime. Şansa ve duaya çok ihtiyacım var...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Sevgili Garaj Ahalisi

İş ortamını bilmiyorum ama İstanbul gerçekten yaşanacak şehir değil. Hele ki diğer insanlarla aynı saatlerde çalışıyorsan o trafik cinayet sebebidir. Hafta sonu bile seninle üç beş tur atarken araçtan inip bağıra bağıra koşmaya başlayacaktım vallahi. Ben İzmir'den şikayetçiydim ki İstanbul'u tekrar görünce şükrettim halimize.
Bunun yanında kimse yanlış anlamasın ama insanları trafikte çok saygısız. Bizim burada en fazla saygısızlık yapan dolmuşçular ve taksicilerdir, onlar bile kırmızıda geçmezler. İstanbul'da ise herkes taksici gibi davranıyor. Çok gariptir ki arabayı test ederken kırmızı da bekleyen bir tek bendim. :oops: Kimse kimseye yol vermiyor, feribotta gelen geçen aracın burnunu sokmaya çalışıyor. Bunun bile stresini yaşadım dönüş yolunda, inatla... Ben de kaldıramıyorum tabi böyle kendini akıllı sananları, "kul hakkı" denen kavramın sadece haram yememek olarak düşünen tatlı su müslümanlarını; onlara inadına yol vermiyorum.
Kısaca bildiğin yozlaşan bir trafik hayatı gördüm. İzmir'de sokak arasında önünden geçen yayaya yol verilir, herkes şeridinde gider gerekmediği sürece kimse zırt pırt makas atmaz, şoförler birbirine "sen geç" işareti yapar hatta bir süre sen ona, o sana yol verdiği için öyle beklersin bile... Yemin ederim ayrı bir dünya olmuş İstanbul. Herkeste bir acelecilik, bir koşuşturma, bir bencillik, toplumdan soyutlanma... Travmatik bir durum, fazlasıyla üzücü...

İzmir'e gel demem; İzmir'in de böyle giderse, bu yetersiz ve aciz belediyeyle yola devam ederse 5-10 sene sonra trafik konusunda geleceği konum da İstanbul'dan farksızdır. Yine de o trafik sıkışır İzmir'de belki ama sanırım "insana saygı" olgusu İstanbul'daki kadar yitirilmez.

Belki sadece trafik hayatından örnek verdim ama bence bu da bir kıstas. Bir insanın insana/topluma saygısı varsa veya yoksa zaten sosyal yaşantının her bir mecrasında bunu gösterir.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Murat hakkında hayırlısı olsun. Aynı kararı verdim ben de kendi adıma, benim en büyük sıkıntım iş imkânım, sen önce iş imkânını gözden geçir, onu cebe koyduktan sonra mutlu olduğun bir yer olması kâfi, mesela ben deniz olmadan olmaz diyenlerdenim.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Sevgili Garaj Ahalisi

Hakkında hayırlısı olsun. Ben Antalyalıyım, 94-01 arası merkezde ikamet ettik ailemle. Sonrasında merkeze pek uğramadım ama biraz bildiklerimi anlatayım.
Öncelikle insan kalitesi olarak tipik anadolu şehri bekleme. Hatta benim gözümde İstanbul insanından daha düşük karakterlidirler. Çok göç alan karışık bir şehir.
Trafik altyapısı (yollar) düzgün değil. Şehir içi tramvay kurulduğunda şehrin ana arterlerinden biri olan şarampol yolunda ortadan tramvay geçirip trafiği tek şerit gidiş tek şerit dönüş yapmışlardı. Önünde dolmuş durunca sende onunla bekliyordun. Trafik var ve insanı istanbul insanı gibi sabırlı ve kabullenmiş olmadığı için hep kavga gürültü olur.
Antalya Türkiye'nin tarım başkentidir. Gıdan hem taze hem ucuzdur. Ama gıda dışı olarak pahalı bir şehirdir.
Bu madde kişisel; (Benim için önemli başkası için önemli olmayabilir) Maneviyatı düşük bir şehirdir.
En önemli madde; Antalya'da yazın yaşanmaz!. Daha önce deneyimledin mi bilmiyorum ama gerçekten çekilecek çile değil. Yazın gündüzleri hayat durur.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hakkında hayırlısı olsun Murat :)
Anneyi ikna etmek zor ,kendi kayınvalidemden biliyorum :) tatile gittiğimizde 3-4. gün öf pöf ne zaman geri döneceğiz der..
Eş dost akraba hepsini bir kenara koy, sen nerede mutlu olacaksan oraya git. Ben emekliliği ,eşimde 2 yıl sonraki sınavını bekliyor sonrasında kaçarcasına gideceğiz buralardan..

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Murat Abi ben Bursa'dan bıkmışken senin Istanbul'dan bıkman çok doğal geldi bana. Istanbul çok güzel ama bedelini hemen istiyor. Hakkında hayırlısı olsun. Benim de Sivas'a kaçasım var. Babamı razı edemiyorum. Dualarda bizi de araya sıkıştırın.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Murat Abi ben Bursa'dan bıkmışken senin Istanbul'dan bıkman çok doğal geldi bana. Istanbul çok güzel ama bedelini hemen istiyor. Hakkında hayırlısı olsun. Benim de Sivas'a kaçasım var. Babamı razı edemiyorum. Dualarda bizi de araya sıkıştırın.
Kardeş payı dizisinde bütün mahalle divriği'ye gidiyordu. Aklıma geldi :D

Üst Alt