Sevgili Günlük !!

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Abi zaten Karsiyakada Mavisehir-Bostanlı bölgesi icin dedim. Bornova buca konak goztepe icin yazmadim. Oralarda korna ve apacilik serbest :D
Başımızdaki "köyün ağası" sadece Karşıyaka/Mavişehir/Bostanlı'da oturan para babalarına değil de Buca/Konak gibi daha varoş yerlerde yaşayan insanlara da eşit hizmet etseydi o korna sesleri burada da olmazdı. Kaldı ki ben Alsancak'ta çalışıyorum; günün her dakikası trafik var. Kendi yaşadıkları ortamları cımbızla alıp genelleme yapmakla, İzmir'i oralardan ibaret saymakla, her iki ayda bir eskilerini söküp yeni çiçek/böcek dikmekle olmuyor bu işler.

Bir cadde üzerinde çift yön üç şeritli yol var iken; hem metro, hem vapur iskelesi yakınlarındayken hem de kenarından köşesinden tramvay hattını da koydukları o elit (!) bölgelerde yaşayanlar, gelsinler bir de Buca'nın köstebek yuvası dolu, her yağmurda sel akan yollarında kornaya basmasınlar; trafikte terlemesinler de göreyim gözlerini! ;)

Daha çok dökerim de içimi burası yeri değil.

Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Başımızdaki "köyün ağası" sadece Karşıyaka/Mavişehir/Bostanlı'da oturan para babalarına değil de Buca/Konak gibi daha varoş yerlerde yaşayan insanlara da eşit hizmet etseydi o korna sesleri burada da olmazdı. Kaldı ki ben Alsancak'ta çalışıyorum; günün her dakikası trafik var. Kendi yaşadıkları ortamları cımbızla alıp genelleme yapmakla, İzmir'i oralardan ibaret saymakla, her iki ayda bir eskilerini söküp yeni çiçek/böcek dikmekle olmuyor bu işler.

Bir cadde üzerinde çift yön üç şeritli yol var iken; hem metro, hem vapur iskelesi yakınlarındayken hem de kenarından köşesinden tramvay hattını da koydukları o elit (!) bölgelerde yaşayanlar, gelsinler bir de Buca'nın köstebek yuvası dolu, her yağmurda sel akan yollarında kornaya basmasınlar; trafikte terlemesinler de göreyim gözlerini! ;)

Daha çok dökerim de içimi burası yeri değil.
:D
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hersey toz pembe burda abi Hayat güzel yaşamak güzel

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hırsız 2018..

Seyirci önceki bölümleri izlemiş ve mahkeme durumunu merak ediyordur, uzun bir aralıktan sonra dizi mahkeme günü ile yeni sezona başlar.

- Mağdurlar mahkeme günü gelip çatınca hem geçmişte yaşananlar hem bugün için karışık duygular içerisindedir. Bisimillah diyerek evden erken çıkarlar ve duruşmanın görüleceği mahkemeye giderler.
Zaman gelir içeri alınırlar ve o an gerçek anlamda hırsız ile karşılaştıklarında bir kez daha sarsılırlar çünkü az önce koridordaki bankta üç sıra ötelerinde oturan kişidir.
- Hakim sorular sorar tekrar anlattırır.
- Hırsız abisinin içeride olduğunu anne babasının olmadığını ve kardeşlerine bakmak için zorunlu kaldığını vs vs söyler, yüzünde üzgün bir ifade ile mağdurların mağdurudur..
- Hırsız aslında hiç içeride kalmadığı gibi bir de işe girmiş çalışıyor görünmektedir.
- Asıl mağdurların yaşadıkları maddi manevi anlatırılır teyit edilir.
- Hırsıza mağdurların görmüş olduğu zararı ödetileceği söylenerek belirtilen tarihe mahkeme ertelenir.
- Çıkışta mağdurlar ve hırsızın birbirlerine telefon bilgileri ve paranın ödeneceği iban numarası verilmesi istenir.
- Mağdur olan bey hırsıza sinirden ağzına geleni söylese de yapacak bir şey yoktur.
- Herkes yoluna gidecekken koridorda mübaşirin sesi duyulur..
- M..... senin öğleden sonra da mahkemen var bir yere gitme..
- Abi tamam unutmuşum bi çay tost yapayım buralardayım.
- Mağdurlar söylene söylene eve gelir..
- Abi aranır, dinler...Abi bilir , o esnada karşılaşmış olsalar yapacakları sınırlıdır... şiddetin dozu artsa karşı taraf beni dövdü diye Mağdurum diye dava açacaktır...ikinci tansiyon hapını içer...sakinleşir çünki bilmektedir ki Hukuk ülkesinde yaşamaktadır ..mazallah hani hep bahsedilen o muz cumhuriyetlerinde yaşasa ne olurdu ....Allah muhafaza...
- Reklam arasına gidilir...

Konuşma esnasında MNG kargonun inanılmaz hızı ile paketi yerine ulaştırdığını ve alınanların tam ölçülerde olduğunu beğenildiğini öğrenmek ayrı bir güzel oldu...

Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Şöyle gözlerimi kapatıyorum bazen ilkokul 2.sınıf yaz tatili olmuş ve heyecanla yaylaya gidiyorum çünkü orda en samimi arkadaşım beni bekliyor ve oraya gittiğimde ki tek derdim tek düşüncem oyun oynamak, bolca oyun oynamak. Kafa rahat kuş gibi...
Geçmişi özlemle anıyor ve geleceğin daha iyi olacağını umuyorum inş :)

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Şöyle gözlerimi kapatıyorum bazen ilkokul 2.sınıf yaz tatili olmuş ve heyecanla yaylaya gidiyorum çünkü orda en samimi arkadaşım beni bekliyor ve oraya gittiğimde ki tek derdim tek düşüncem oyun oynamak, bolca oyun oynamak. Kafa rahat kuş gibi...
Geçmişi özlemle anıyor ve geleceğin daha iyi olacağını umuyorum inş :)
peki şimdi kafan rahat mi;)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Sevgili günlük,

Oğlanın geçtiğimiz hafta cuma gününden itibaren ateşi vardı. Ara ara yükseliyordu, düşürüyorduk. Başka da bir sıkıntısı yoktu. Dün akşam öksürük de başlayınca sabah hastaneye gidelim dedik. Normal muayenede bir şey çıkmadı ama ateş ve öksürük olunca doktor şüphelenip ciğer röntgeni istedi, kan sayımı yapıldı. Sonuç: Zatüre. Tam bayram arefesinde hoş olmadı ve evde kalacaz gibi görünüyor ama sağlık her şeyden daha önemli. Perşembe gününe kadar iğne ve ilaç tedavisi olacak sonra tekrar kontrol. Eğer düzelme olmazsa bayramı hastanede geçirme ihtimalimiz de var. Hayırlısı bakalım, inşallah tedaviye olumlu cevap verirde hastanelerde psikolojimiz iyice bozulmaz.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sevgili günlük,

Oğlanın geçtiğimiz hafta cuma gününden itibaren ateşi vardı. Ara ara yükseliyordu, düşürüyorduk. Başka da bir sıkıntısı yoktu. Dün akşam öksürük de başlayınca sabah hastaneye gidelim dedik. Normal muayenede bir şey çıkmadı ama ateş ve öksürük olunca doktor şüphelenip ciğer röntgeni istedi, kan sayımı yapıldı. Sonuç: Zatüre. Tam bayram arefesinde hoş olmadı ve evde kalacaz gibi görünüyor ama sağlık her şeyden daha önemli. Perşembe gününe kadar iğne ve ilaç tedavisi olacak sonra tekrar kontrol. Eğer düzelme olmazsa bayramı hastanede geçirme ihtimalimiz de var. Hayırlısı bakalım, inşallah tedaviye olumlu cevap verirde hastanelerde psikolojimiz iyice bozulmaz.
:( :(

Geçmiş olsun Kerim. Her şey çocuklar için... İyi olmaları bizim için en güzel bayram... Üç Dört yemek kaşığı bal içine iki üç çay kaşığı toz zencefil atıp karıştırın, sabah akşam veya öksürük şiddetlendikçe yedirin, öksürük için bire bir. ;)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Geçmiş olsun ufaklığa, sağlıklı olsunda bayram evde de bayram...
:(:(

Geçmiş olsun Kerim. Her şey çocuklar için... İyi olmaları bizim için en güzel bayram... Üç Dört yemek kaşığı bal içine iki üç çay kaşığı toz zencefil atıp karıştırın, sabah akşam veya öksürük şiddetlendikçe yedirin, öksürük için bire bir. ;)
Sağolun, Allah razı olsun.

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sevgili günlük,

Geçmiş olsun

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sevgili günlük,

Geçmiş olsun,çocukların hastalanmasına daha alışamadım ben, hep stres olurum, inşallah kısa sürede iyileşir.

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Sevgili günlük,

Geçmiş olsun hocam. İnşallah kısa sürede iyileşir. Çocuğun hastalanması kadar kotu bir şey yok,iyileşinceye kadar diken üstünde oluyor insan.
Bir konuya dikkat çekmek istiyorum, az buçuk sağlık işleri tecrübesine dayanarak;
Çocuklarda eğer ki ateş varsa kesinlikle derhal hastaneye gitmek gerekir. İnsan bünyesinde ateş durduk yere yukselmez,muhtemel bir enfeksiyon işaretidir. Ateş yok çocuğun hal hareketleri iyiyse misal sadece öksürüyor ise bir kaç gün beklenebilir ancak ateş var başka bir neden dahi yoksa hiç beklememek gerekir.

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
buraya ilk defa yazıyorm sevgili günlük.
annemin teyzesi şu an 60 yaşında.çocuk ken araba nin üstün den düşmüş ve belden altı felç kalmış.4 tane kız kardeşi var şimdi ye kadar sırayla baktılar ama insan oğlu işte zaman geldi en son bakan kardeşi kimseye haber verme den huzur evine göndermişler.zaten kadın sakat hiç bir işini kendisi halledemi yo.hangi akla hizmetle hangi vicdanla onu oraya gönderdiniz.hiç mi vicdanınz sızlamadı hiç mi.yarın bir gün siz de elden ayak dan düşmeyeckmisiniz.hep genç mi kalacağınızı sanıyorsunuz.
hani bir söz var ya bir ANA 9 evladına bakarmş da 9 evlat bir ANA ya bakamaz miş.
bolu da ki bakim evinde yer olmadığı için istanbula göndermişler.dün akşam geldim bugün sabah da şislide ki darulaceze den akrabımızı aldık.
insan oraya girince içi parçalanıyo.o kadar masum yaşlılar var ki..
rabbm kimse yi elden ayak dan düşürüp de birine muhtaç etmesin.
20180612_091408.jpg

Üst Alt