Mazda 3 BM Skyactiv Serviste Farklı Tonda Tampon Boyama

burk

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Arkadaşlar herkese selam,

Şu mesajımda da göreceğiniz üzere bir kazada aracım hasar gördü. Aracı Her-Ter Otomotiv yetkili servisine götürdüm. Ayın 6'ındandır araç orada yatıyor.

Eksper aracı inceleyip plastik parça değişmesin onun yerine yapılabilirse kalıp dökülsün araca takılsın demiş. Ben de servis müdürü ile konuştuğumda boyada 1 ton fark olur dediler.

Benim merak ettiğim şey şu, ben parçanın değişmesini talep edebilir miyim? Veya aracın tamponu yetkili serviste boyanmasına rağmen 1 ton kadar nasıl farklı boyanır, bu normal midir?

Kaza sonrası aracın fotoğraflarını da ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• kaza2.PNG
    kaza2.PNG
    1.1 MB · Görüntüleme: 105
  • kaza3.PNG
    kaza3.PNG
    1.8 MB · Görüntüleme: 105

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Söylenenler doğrudur. Tampon plastik malzeme olduğu için metal yüzey ile arasında fark olabilir... Sıfır araçların plastik aksamları bile gövdeden farklı tonda olabiliyor maalesef.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bunda kalıp dökülmesi parçadan pahalıya çıkar sadece üst kısımdaki parça değişecek. Alt kısım değişmesine gerek yok ki. Ton farkı orijinal olsa da olabiliyor, ama çok belirgin bir ton farkı olmaz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kalıp dökmek işiyle olacak şey değil, ya onararak boyama olur ya da değişim, tampon önemli bir aksam olmadığı için çözümün en kısa sürede nasıl olacaksa ona bakılmalı, ton farkı olur ama çok ince olur, bazı ışık oyunları altında belli olmalı, uzaktan bakınca kabak gibi belliyse sıkıntı.

burk

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayır gittim baktım çok kötü bir boyama olmuş ve ton farkı çok göze batıyor. Ne yapabilirim ki?

burk

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Bugün servise uğradım. Gerçekten çok iyi niyetli ve çalışkan arkadaşlar. Bana oluşabilecek farkı başka renkte bir araçta gösterdiler. Gözle görülür derecede belirgin ama Çok da rahatsız etmiyordu. Kırmızının boyanması zorluğundan da bahsettiler. 4 5 kat boya armaları gerekiyormus.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Valla benim aracın da sol yanı çizikten dolayı boyalı ve bariz belli olan ton farkı var boyanan yer ile diğer kısımlar arasında. Muğla gönen de boyanmış hemi de

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Arkadaşlar aracım kısmi olarak tamir oldu, tamponu da çok güzel boyamışlar çok dikkat etmedikten sonra farketmek cidden çok zor.

o fark bayideki araçta da oluyor metal ve plastik yüzeydeki boya illa fark ediyor. İyi günlerde kazasız belasız kullanmak nasip olsun...

burk

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Valla benim aracın da sol yanı çizikten dolayı boyalı ve bariz belli olan ton farkı var boyanan yer ile diğer kısımlar arasında. Muğla gönen de boyanmış hemi de
Benim tampon 4-5 kere komple boyanıp fırınlanıyor dostum, seninki anladığım kadarıyla yüzeysel basit bir boyama işlemi sadece. Fark ondan olabilir.

Kazasız belasız keyifli sürüşlerimiz olsun inşallah.

Üst Alt