Mazda 3 BK (2003-09) Selektör Yapınca Teyp Kesiliyor

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamun aleyküm hayırlı günler.
Yine ben ve yine belki de ancak benim başıma gelebilecek bir sorunla(@Domestos Veli abime saygılarımla ) karşı karşıyayım.

Aracımda bir süredir gece yolculuğunda farlar açıkken, aynı anda usb den müzikte açıkken selektör yapınca veya uzuna geçip tekrar kısaya geçmem gerektiğinde müzik çalar 1 saniye kadar durup sonra devam ediyor.Bir defa da müzik çalar durdu ve devam etmedi.

İnternette biraz araştırma yaptım.Farklı markalarda benzer durumlar oluşmuş.Kimi akü kutup başlarında temassızlıktan demiş,kimi şarj dinamosu konnektöründen demiş v.b

Konu ile ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlarımın,abilerin yardımlarını bekliyorum inşallah.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Verdiğim linkteki son mesajı okuyun hocam... Allah korusun. :(

Ben oyumu, aracın ana şaşe kablosundan yana kullanıyorum. Bir ihtimal.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Verdiğim linkteki son mesajı okuyun hocam... Allah korusun. :(

Ben oyumu, aracın ana şaşe kablosundan yana kullanıyorum. Bir ihtimal.
Teşekkür ederim abi.Konuyu okudum.Yalnız bende uzun kısa geçişte hiçbir sıkıntı yok.
Bende uzundan kısaya geçerken teyipte çalan müzik 1-2 saniye durup geri devam ediyor öyle bir sorun var.O da sadece uzundan kısaya geçerken.
İlk fırsatta akü kutup başları ve şasi kablolarını kontrol edeceğim inşallah.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bir önceki mesajımda bahsettiğim şasi noktaları ve kutup başlarını elle ve gözle yüzeysel olarak kontrol ettim.Bir sıkıntı göremedim.
İlk fırsatta bu noktaları söküp temizlik ve bakımını yaparak tekrar kontrol edeceğim inşallah.
Sıkıntı devam ediyor bu arada...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bir önceki mesajımda bahsettiğim şasi noktaları ve kutup başlarını elle ve gözle yüzeysel olarak kontrol ettim.Bir sıkıntı göremedim.
İlk fırsatta bu noktaları söküp temizlik ve bakımını yaparak tekrar kontrol edeceğim inşallah.
Sıkıntı devam ediyor bu arada...
Tuşları çıkarıp deneme yapabilirmisin?

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bu sıkıntı ile ilgili, araçtaki bildiğim yerlerdeki 3 tane şasi kablosunu çıkarıp zımpara ile iyice temizleyip geri taktım ama bu sıkıntıda bir değişiklik olmadı.
Sorunun sebebi,usb aux aparatı da olabilir ama onu şimdi değiştiremem.İyice bozulursa ancak o zaman (zaten şu anda, kontağı her kapatıp açtığımda şarkıyı baştan alıyor, önceden En son nerde kaldıysa ordan devam ediyordu)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Son zmanda teybe müdahale yapıldı mı? Kaldığı Yerden devam etmiyorsa sürekli+ ile kontak+'si ters bağlanmış olabilir

Üst Alt