Sel Arızası Giderilmiş Araç Alınır mı?

sinan86

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Bir araç var. Fiyatı diğer muadillerine göre 10 bin gibi daha uygun ve sel hasarlı görünüyor. haricinde hatası görünmüyor. Merak ettiğim konu:

1-" Sel hasarlı araaç alınmaz sonrasında büyük arızalara yol açar" gibi bir gerçek var alıcılar için.
2- 6 yıl önce 56 bin km önce sel hasarına uğramasına rağmen bu risk devam edebilir mi?

sel hasarından dolayı değişenler ise:
a) yakıt ünitesi
b) müzik sistemi
c) unit sas ( bunun hakkında bilgim yok. bilen varsa aydınlatırsa sevinirim)
2014 yılında yetkili serviste 1300 tl işçilik dahil 7000 hasar kaydı var. Fikirlerinize ihtiyacım var. teşekkür ederim.

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
sel hasarli arac almak, aracina gore degisir. ornegin elektronik aksami cok olan bir arac ise ve otomatik sanzuman ise, epey sorun cikartir. arac manuel sanzuman + elektronik donanimi cok az ise degerlendirilebilir. Ama suyun aracin neresine kadar yukseldigini bilmek lazim. Genel olarak sel hasari = sel hasari. 10.000tl gibi bir paraya degmez. piyasa fiyatinin yarisina yakin bir fiyata alinmasi lazim veya hurda fiyatina.

Zamaniniz ve el beceriniz varsa yari fiyatina veya altinda bir fiyata alindiginda degerlendirebilirsiniz. Ama butun herseyin elden gecmesi emin olun 1 ay gece gunduz calisma gerektirebilir. Arabanin heryerinin sokulup, tekrar toplanmasi gibi.

sinan86

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
konuyu yanlış yere açmışım maalesef. mazda 3 bm kasa araç.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Sel hasarı deyince akla her türlü elektronik arıza gelir. En tehlikelisi de hava yastığı bence.. şahsen ben olsam almam taktir sizin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç Skyactiv teknoloji ürünü ise 10 bin lira için ben bu riske girmem. 6 yıldır sıkıntısız çalışması artı olabilir ama 10 bin için değmez.

Not; konu otomotiv genel bilgiler bölümüne taşınmıştır.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bundan yaklaşık 5 sene önce akrabamın sel hasarı almış Palio Weekend aracını canlı olarak görme imkanım oldu. Arabada elektronik sistem yoğun olmadığından dolayı temizleme- yenileme sonrası sıkıntı olmamıştı ama arabanın o halini Allah düşmanıma vermesin. Ben de arabadan arabaya değişir fikrine katılıyorum. Fiyat konusunda da daha tatmin edici olmalı.

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Arkadaş pikniğe gittiğinde kafasımı güzeldi nasıl becerdiyse VW CADDY i göle kaçırdı. Aracın tamamı batmadı sadece ön cam altına kadar suya girdi. Aracı tekrar çalışır hale getirebilmek için 1/3 kadar değerinde para harcadı. İş satmaya geldiğinde aracı kimse almaya yanaşmıyor. Ölücüler dışından.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Sel hasarlı araç alınır tabi ne denli suya maruz kaldığına bağlı bu konuda epey yorum yapardım ama forumdaşlara katılıyorum 10 bin için pert kayıtlı araç almak mantıklı değil

Üst Alt