Mazda 626 GE (1991-97) Sedan Distribütörü Hb Kasaya Uyar mı ?

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Selam Aleyküm
94 model Hb mazda 626 var .distribütör de sıkıntı var gibi ve değiştirmek istiyorum . Sedan kasa distribütör uyar mı ?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
hatta 97 lerde s9 distribütör var ve pek az bulunuyor.
ben sedan ve hb için farklı diye duydum
yalnız distrübütör değiştirmeden önce tam arızası nedir onu öğrenin .onun bobini, kapağı ve oturduğu yerin keçeleri gibi malzemeleri değişebiliyor komple değiştirmektense güzel bir arıza tespiti yaptırın derim.alacağınız yine çıkma olacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet, sizin yazdıklarınıza istinaden, parça sitelerinden araştırdım, Sedan ile Hb distribütörü farklı... Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum, teşekkürler Hakan, Süleyman... :)

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam yağ kaçağı var . içinde ki oringlerden oluyormuş . tamir tadilat işi randımanlı olmaz dediler sorduğum ustalar . yaparım diyende oring vs parçaları getirirsen yaparım diyor. Bunlarla uğraşmaktansa temiz ikinci el nin çıkma bakmak . S9 dediğiniz distribütör 94 HB kasaya uyar mı peki ? bir tane denk geldi bana . sorun yaşar mıyım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam yağ kaçağı var . içinde ki oringlerden oluyormuş . tamir tadilat işi randımanlı olmaz dediler sorduğum ustalar . yaparım diyende oring vs parçaları getirirsen yaparım diyor. Bunlarla uğraşmaktansa temiz ikinci el nin çıkma bakmak . S9 dediğiniz distribütör 94 HB kasaya uyar mı peki ? bir tane denk geldi bana . sorun yaşar mıyım
@halilkirikkale nin de yazdığı gibi öncelikle tamir cihetine gidin, üzerinden çıkan oring örneğine göre bulmak zor olmamalı. :rolleyes:

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sağolasınız eksik olmayın. onu deneyeceğim olmazsa

aardic

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626