Seat'a Göre Dünyanın En Harika 10 Yolu

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
5 numaradaki Romantik Yol'un dibinden geçip kaçırmama üzülsem de, 1 numaradaki Stelvio Geçidi'nin yakınındaki yollardan, %16 eğimli yollardan korkarak ve ortalama hız 30 ile geçmiş olsak da o 3 numaradaki Furkapass'ı deneyimlemenin verdiği zevki ve huzuru iliklerimde hissetmek hepsini unutturuyor.

The 10 Most Spectacular Roads In The World For Petrolheads [w/Video]

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tüm dünyada harika yollar var, biz de çok şanslıyız bu konuda. Ama listedeki yollar gerçekten hakkını veriyor. İsviçrenin 3, italyanın 4 dağ geçidini geçtim. Asfalt kaliteli ve sadece doğaya yola odaklanıyorsun. Hiç yol beni tutmamıştı. Yalnız italyada 1.5 saatte 30 km gidebilmiştim ve tam tepede 2 ceylan, 1 tavşan, yerde 1 ybüyük yarasa gördükten sonra korkmaya başlamıştım yol nereye gidiyor diye ve aşırı kötü virajlıydı.
aynı şekilde Avusturya dan venedike giderken de stelvio nun yakınlarındaki bir geçitten korkarak geçmiştim, %16 eğim, viraj almanya sonrası korkutmuştu.
Ama isviçrede gerçekten çok huzurluydım.
Assos dan indim, antalyaya Konya ve burdur üstünden gittim, fethiyeye gittim, sakar geçidini göcek geçidini geçtim. Ama hiç biri o huzuru vermemişti. Doğayı kendi halinde bırakmıyoruz, köylerden geçen küçük yolları da güzelce asfaltlamıyoruz ki tadını çıkaralım.

Evlenmeden önceki ay delilik yaptım ve yarisim ile ankaradan Zonguldak ereğliye köy yollarından dönmüştüm. Ankara eğriova göleti ve yaylası, Bolu kıbrıscık Nallıhan Kızılcahamam kavşağına çıkıp muhteşem kıbrıscık yolundan gitmiştim. Bolunun çoğu göllerini görüp (küçükleri de dahil) topuk yaylasına çıkmıştım Fenerbahçe tesislerinin olduğu. Daha sonra da ereğliye yığılca üzerinden gitmiştim ve hayran kalmıştım doğaya ve yola. Ama dediğim gibi ya doğa tahrip ediliyor, ya asfalt kötü oluyor ya da kamyonlar diğer sürücüler rahat vermiyor.
Ankara bolu kıbrıscık ve düzce yığılca Alaplı yolunu da tavsiye ederim herkese.

Safranbolu Bartın yolu da doğası güzeldir. Ağaçlardan oluşan tüneller yurtdışında çok görülse de bizim ülkemizde nadir maalesef. Karabük yenice yolu da 30 km de 21 tünel içeriyor ve kanyonları görmek amacıyla güzel bir rota.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ağaçlardan oluşan tünel yolundan gittim bir defa, gerçekten çok güzel, araba sürmekten de haz alıyorsun, MX-5 le gidildiğini hayal ettim de şimdi, piuuvv :)

Kıbrıscığa Nallıhan üzerinden mi geçiyorsun, yoksa Kızılcahamam dan mı sapıyorsun, bir de aynı yol Seben den geçiyor mu

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Yalnız bu araç ve ekipman üreticilerinin enteresan zevkleri var.

Seat yol seçer ,Michelin Lokanta seçer ,Volskwagen sosis yapar....Bir süre sonra arabalarla uğraşmak sıkıntı veriyor galiba :D
Otomobil üreticilerinde can sıkıntısı kötü şey :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yalnız bu araç ve ekipman üreticilerinin enteresan zevkleri var.

Seat yol seçer ,Michelin Lokanta seçer ,Volskwagen sosis yapar....Bir süre sonra arabalarla uğraşmak sıkıntı veriyor galiba :D
Kahkaha attım hocam çok güzel yorum. :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ağaçlardan oluşan tünel yolundan gittim bir defa, gerçekten çok güzel, araba sürmekten de haz alıyorsun, MX-5 le gidildiğini hayal ettim de şimdi, piuuvv :)

Kıbrıscığa Nallıhan üzerinden mi geçiyorsun, yoksa Kızılcahamam dan mı sapıyorsun, bir de aynı yol Seben den geçiyor mu
Nallıhan ya da Kızılcahamama uğramamıştım Bülent abi, Çamlıdereden dağ yolundan ulaştım o kavşağa. Seben için bir 5-10 km civarı seben ilçesine doğru sapmak gerekiyordu.

Rotam
Ankara-Çamlıdere Benli Yaylası-Beypazarı Eğriova Yaylası-Bolu Kıbrısçık Karagöl-Bolu Karagöl Mesire Yeri-Kıbrıscık-Seben Gölü-Aladağ Göleti-Gölcük Milli Parkı-Bolu Akkaya Traverten-Bolu Dağı-Düzce Topuk Yaylası ve Göleti-Yığılca-Alaplı-Kdz. Ereğli

Resimler
Mutlu Tekir - Ankara-Çamlıdere Benli Yaylası-Beypazarı... | Facebook

Üst Alt