Mazda 323 BJ (1999-03) Şanzımandaki Kablosu Olmayan Sensör Nedir?

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İyi Geceler Garaj.

Geçen gün motor arka kulağını değiştirdik. Hazır lift e kaldırmışken aracın altını kolladım biraz. Şanzımanda iki tane sensör var. Biri farların tarafına düşen geri vites sensörü onu biliyorum. Fakat arka tarafta vites kolunun şanzımana girdigi noktadan 15 cm ilerde bir sensör var. Kablosunun söküldüğü belli (Kameram bozuk fotograflayamadım) fakat orada herhangi bir kablo göremedim. Acaba konu hakkında bilgisi olan veya kablonun nerden geldiği ne işe yaradığını bilen varsa sevinirim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Nötr güvenlik anahtarı gibi görünüyor tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum yalnız. Bir ihtimal belli hızın üzerinde giderken boşa atınca rölantiyi dengeliyor olabilir. Bazı kaynaklarda araç viteste iken marş basmayı engelliyor gibi şeyler yazıyor.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nötr güvenlik anahtarı gibi görünüyor tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum yalnız. Bir ihtimal belli hızın üzerinde giderken boşa atınca rölantiyi dengeliyor olabilir. Bazı kaynaklarda araç viteste iken marş basmayı engelliyor gibi şeyler yazıyor.

Birtane kablo var aslında boşta. Fakat oraya mı gidiyor tam emin degilim. Şanzımanın ustunde boşta duruyor bir telefon bulunca atacam resmini.

Üst Alt