Mazda 323 BG (1989-94) Şanzıman Yağı Rengi

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Öncelikle Selamlar.Dün Resimdeki Gibi Üstten Km Telini Çıkarıp Km Dişlisini Söktüm Ve Baktımki Yağın Rengi Sarı Fakat Alt Tıpadan Biraz Akıttım Kırmızı Renkti.
Bu Nasıl Olur Acaba ? Birde L Ve F Harfleri Nerede Göremedim ?

48954

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Renk konusu hakkında bilgi sahibi değilim. Çubukta mutlaka seviye hakkında bilgi verecek işaretler vardır...

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çubuk yok Ne Yazıkki.Acaba Dişlinin Üzerindemi Diye Baktım Ama Üzerindede Birşey Yazmıyor.
48955

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şekilde gösterildiği gibi demiş yazıda, ne şekil gösteriyorsa oraya bakmak lazım. :rolleyes:

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Elinde Bu Kitapçığın Resmi Varsa Paylaşan Olursa Sevinirim. Özelikle L Ve F Olan Resimi.İyi Çalışmalar.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Çubuk yok Ne Yazıkki.Acaba Dişlinin Üzerindemi Diye Baktım Ama Üzerindede Birşey Yazmıyor.Ekli dosyayı görüntüle 48955
hocam yanlış hatırlamıyorsam şu sarı plastik spiral dişlinin üstünde ise full en altındaysa low oluyor. Gösterge dediği dişli yani. Yağa gelirsek sarı renkte olması lazım ben katmıştım ordan hatırlıyorum 80/90w idi bendeki kartelde kırmızı yağ var ise büyük ihtimal sizden önceki otomatik şanzıman yağı koymuş şanzımana oda ağırsa demekki dibe çökmüş

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
hocam yanlış hatırlamıyorsam şu sarı plastik spiral dişlinin üstünde ise full en altındaysa low oluyor. Gösterge dediği dişli yani. Yağa gelirsek sarı renkte olması lazım ben katmıştım ordan hatırlıyorum 80/90w idi bendeki kartelde kırmızı yağ var ise büyük ihtimal sizden önceki otomatik şanzıman yağı koymuş şanzımana oda ağırsa demekki dibe çökmüş
Teşekkürler.Anladığım Kadarıyla Metal Kısmı Başlangıcı Yağlanana Kadar Koymak Mantıklı Gibi.Km Dişlisini Söküp Temizleyip Tekrar Taktığımda Sadece Dişli Yağ Oldu Tabii Yağla Aynı Renkte Olduğu İçin Pek Seviyeyi Anlayamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan Koymayı Düşünüyorum En Mantıklısı Komple Boşaltmak.
48967

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Teşekkürler.Anladığım Kadarıyla Metal Kısmı Başlangıcı Yağlanana Kadar Koymak Mantıklı Gibi.Km Dişlisini Söküp Temizleyip Tekrar Taktığımda Sadece Dişli Yağ Oldu Tabii Yağla Aynı Renkte Olduğu İçin Pek Seviyeyi Anlayamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan Koymayı Düşünüyorum En Mantıklısı Komple Boşaltmak.Ekli dosyayı görüntüle 48967
Zaten kapasitesi 2,3 lt miydi ne yağın numarasıda 75/90w idi sanırım. Plastik olan dişliyi geçmemesi lazım benim bildiğim onun üzerinde kalmalı

Üst Alt