Mazda 6 GG (2002-08) Şanzıman Yağ Filtresi Hakkında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende değişeceğim ancak yağ konusunda kararsız kaldım Atf M-V yi karşılayan birkaçtane yağ var Castrol ATF Multivehicle ve Motul 'un yağı mevcut gönlüm motuldan yana motor yağı olarak da onu kullanıyorum ancak şanzıman yağı nasıldır bilemedim
Liki moli
Motul
Castrol

Benim sıralamam böyle olurdu hocam.

Ilgaz-p

Katılımcı
geçen hafta şanzıman yağı değişimi için ilçemde bulunan her zaman gittiğim özel servise gittiğim şanzıman yağını boşalttığımızda yağın sim siyah olduğunu akışkanlığın suya yakın seviyede olduğundan dolayı yağın eski olduğunu düşündük ustamında tavsiyesi ile şanzımandan vakumlama yapılmak suretiyle yaklaşık 5 Litre civarında sıvı çektik,( 3 litresi normal aktı 2 litre kadarını geri dönüş hortumundan vakum yapılarak çıkartıldı) daha sonra 5 litre Castrol Transmax Z kullanarak tamamladık içindeki yağın tamamını alamadığımız için bir 10.000 km kadar kullandıktan sonra tekrar sıvı değişimi ile filitre değişimi yapacağım .

Ilgaz-p

Katılımcı
@Ilgaz-p birde bu ürünü ekleyin bence listeye memnun olanlar var ;
sitesinde de inceledim Atf1200 ve atf1200G(sarı) olarak iki çeşidi var castrol transmax Z de sarı renkti özellikleri aynı ancak tek farkı renk midir ?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sitesinde de inceledim Atf1200 ve atf1200G(sarı) olarak iki çeşidi var castrol transmax Z de sarı renkti özellikleri aynı ancak tek farkı renk midir ?
tek fark renkmi bilemedim ama bizim arabanın içinde kırmızı olanı var.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bende şimdi onu görünce castrol transmax Z sarı renkli bende tereddütde kaldım acaba renk fark ederim, gerçi aracı kullanıyorum vites geçişleri biraz daha yumuşadı sanki herhangi bir gariplik yok
fark sadece renkde ise bir şey farketmez bence , ama çubuktan kontrol yapılacağı zaman ikisi birbirine karışmış bir hal oluyor , o durum da çubuğu çeken kişi anlamak istediklerinde yanılabilir.
bence içerisindeki renkden devam etmek lazım

Üst Alt