Mazda 6 GH (2007-13) Rölanti ve Stop Etme Sorunu

osmanyigit23

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Merhabalar, Temmuz ayında 130bin km de 2009 model Mazda 6 Dynamic+ OV araç aldım. Aracı aldıktan sonra tatil için Çanakkaleye gittim ve yolda kaldım. Araç rolantide istop ediyordu ben bu durumu çok önemsememiştim sonrasında aracı çalıştırmaya çalıştığımda çalıştıramadım, çalıştırsam da gazı bıraktığımda geri istop ediyordu bundan dolayı çekici ile aracı bir servise çektirdim orada kelebek boğazı çıkartılmadan sprey ile temizlendi ve bujiler değişti. Bundan sonra bi 15 gün kadar sorun çıkmadı fakat şimdi tekrardan istop etmeye başladı, bunu sürekli olarak yapmıyor bir gün yapıyor, 5 gün yapmıyor sonra tekrar yapıyor gibi. Bursada Mazdadan anlayan usta bulamadım herkes yetkili servise yönlendiriyor. Sizce bu durum neden kaynaklı olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle, iyi bir mazda ustası bulmak lazım. Arıza ışığı yanıyor mu? Benzinde ve lpgde sorun aynı mı? Klimayı açınca rölanti bozulup stop Etme veya silkeleme oluyor mu?

Bütün bunların teşhisini koyacak usta bulmanız gerekiyor.

osmanyigit23

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öncelikle, iyi bir mazda ustası bulmak lazım. Arıza ışığı yanıyor mu? Benzinde ve lpgde sorun aynı mı? Klimayı açınca rölanti bozulup stop Etme veya silkeleme oluyor mu?

Bütün bunların teşhisini koyacak usta bulmanız gerekiyor.
İyi bir mazda ustasını Bursada bulamadım maalesef. Benzinde ve tüpte aynı sorun var. Arıza ışığı yanmıyor. Klima da sorun olmuyor. Bursada Yetkili servis için pek olumlu yorumlar yok önerebileceğiniz bir yer var mı bu çevre için?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi bir mazda ustasını Bursada bulamadım maalesef. Benzinde ve tüpte aynı sorun var. Arıza ışığı yanmıyor. Klima da sorun olmuyor. Bursada Yetkili servis için pek olumlu yorumlar yok önerebileceğiniz bir yer var mı bu çevre için?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geçmiş olsun.

Bursada BL kasada subap değişimi yaptıran arkadaşım vardı ona sordum.

Gelen cevap :

Merhaba abi evet gayet memnunum
Hızlı ve kaliteli yapıyorlar zaten uzun yıllardır ustamizdir

İlyas usta
+90 532 247 47 68

osmanyigit23

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Tüp ile alakalı bir durum olabilir diye düşünüyorum. TP den yurtgaz olan istasyon ucuz diye oradan alıyordum bu durum oluyordu. Bp kullanmaya başladım ve sorun yok oldu. Tekrar TP den yurtgaz aldığımda aynı sorun yine oldu. Onunla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tüp ile alakalı bir durum olabilir diye düşünüyorum. TP den yurtgaz olan istasyon ucuz diye oradan alıyordum bu durum oluyordu. Bp kullanmaya başladım ve sorun yok oldu. Tekrar TP den yurtgaz aldığımda aynı sorun yine oldu. Onunla alakalı olabileceğini düşünüyorum.
Sadece lpg kalitesi ile bu sorunu çözmek büyük şans bence. Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

İyi bir ustaya lpg ayarını yaptırın ve sorun oluşturmayan yerden lpg kullanmaya devam edin. :harika:

osmanyigit23

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Sadece lpg kalitesi ile bu sorunu çözmek büyük şans bence. Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

İyi bir ustaya lpg ayarını yaptırın ve sorun oluşturmayan yerden lpg kullanmaya devam edin. :harika:
Kış bakımını yaptıracağım bu hafta içinde kısmetse. Mazda için Bursada Erol Usta ile görüştüm. Mazda için orjinal obd cihazı mevcutmuş yine bir gelişme olursa burada bildireceğim.

Üst Alt