Mazda 3 BL (2009-13) Radyo Anteni Çekim Kalitesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Bazı radyo kanallarında hışırtı oluyo Ankaranın göbeğinde. Antenden midir dersiniz yoksa orjinal olmayan teybin yediği naneler midir ? :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bazı radyo kanallarında hışırtı oluyo Ankaranın göbeğinde. Antenden midir dersiniz yoksa orjinal olmayan teybin yediği naneler midir ? :)
Bazı kanallarda olması, kanal frekansının zayıflığı ve bir birleri ile etkileşim yapmasından olabilir bence.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bazı kanallarda olması, kanal frekansının zayıflığı ve bir birleri ile etkileşim yapmasından olabilir bence.

Abi kanalla alakası yok. Bizim anten gerçekten zayıf. Çünkü bunu bir kaç kere farklı araçlarla yanyana test ettik. Uyuz olduğum nokta ise çekirgenin radyosu çok iyi çekiyor :mad:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Hayırlı günler abiler. Ne zamandır konuyu açmayı düşünüyordum aklımdan çıkıp gidiyordu. Boşluk bulmuşken sorayım dedim. @Murat Yılmaz özellikle senden yorum bekliyorum abi :) başka forumlarda araştırmalar yaptım buna benzer sorunu bulamadım veya yanlış araştırma yaptım. Aracın kontağını çeviriyorum teyp açılıyor radyom pürüzsüz çok güzel çalıyor ama arabayı çalıştırınca radyom da parazitlenme başlıyor. USB geçtiğimde sorunum ortadan kalkıyor. Anteni kontrol ettim belki oksit filan vardır diye ama alakasız olcağını düşündüm sonradan açmış oldum. Başına gelen veya yorum yapabilecek var mı? Elektrikçiye gidip arabayı kurcalatmak istemiyorum. Çok rahatsız etmiyor sadece sorunun kaynağını sağına soluna bakarak kurcalanmadınız istemiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teybin şasisinin (negatif kablosu) sağlam monte edilip edilmediğini kontrol ettin mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Görüldüğü üzere, konuya yazılan 30 mesajda da çözüm bulunamamış... ;)

Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Radyomda sorun yok abi dediğim gibi sadece arabayı çalıştırınca oluşan bir parazit tarzı zırıltama var(amfi yok aracımda) ama kontak 1tur çevirip arabayı çalıştırmazsam bu sorun olmuyor yani antenim çok güzel çekiyor ve net ses veriyor. arabanın çalışması bozuyor çekim kalitesini veya ses kalitesini

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konumuz; model kapsamından çıkartılıp, kilitlenerek, Genel Bilgiler Teknik Bölümüne taşınmıştır, linkten devam edebiliriz. :)

:kkk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt