Mazda 323 BA (1994-98) Practica Sis Farı Montajı

Adams

Adem Toytekin
Araç Markası
Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hothact
Dostlar tekrardan merhaba.97 model mazda 323 practica kullanıcısıyım.araca sis farı taktırmak istiyodum.doğanların sisleri benim araca uyuyomuş.fakat yaptığım incelemeler sonucunda sis farlarına bağlayacağım söketi bilmiyorum.ben aracın ikinci sahibiyim.ve aracın ön far bölümünde iki tane farklı söket var.söketlerden biri led xenonun bağlandığı sökete benziyor.fakat bu giriş sadece sağ far ampulünün bağlandığı yerde var.sol tarafta malesef yok.diğer gördüğüm sökette ise her iki tarafta var.ve aracın orjinal kabloları gibi duruyor.ve söketin içleri kirli.hiç kullanılmamış gibi.internette araçtırma yaptım bi sonuç elde edemedim.oto elektrikçiye gösterdim aracı "abi biz bu aracın dilinden anlamıyoruz." dedi.bende "o zaman senin bu dükkanda durmanın bi anlamı yok kapat git başka meslek bul kendine" dedim çıktım ordan.dostlar daha önce tecrübesi olan abilerim varsa bana yardımcı olursa sevinirim.doğan slx far takımını aldım.sadece bu işi ben yapabilirmiyim yoksa bu iş beni aşıyomu bunu bilmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merak ediyorum acaba hangi aracın dilinden anlıyor o gittiğiniz oto elektrikçi arkadaş.
Sizin aracınızda orijinal sis farı tesisatı var. Kabloları ölçerek ne nereye gidiyor bulabilirsiniz. Fotoğrafsız konuya yorum kısıtlı oluyor.

Adams

Adem Toytekin
Araç Markası
Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hothact
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
akşam eve gidince fotoğraf atıcam.tesisat hazır ise sadece sis farı montajlanıp kablolar takılacaksa takarım.herşeyi taktıktan sonra sis farı tuşuna bastıktan sonra ön arka aynı andamı çalışacak yoksa ön sisler için ayrı bi düğme mi takılacak merak ediyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bunun için baakmak lazım yada önceden bu işlemleri yapmış biri lazım.

Adams

Adem Toytekin
Araç Markası
Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hothact
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hocam şimdi boşta olan söketler bunlar.sis yuvalarının bağlantı girişleri bunlar mı ? bunlar ise sadece sis farlarının bağlantısını yaptıktan sonra arka sis açma tuşuna bastıktan sonra ön ve arka ikisde bir bi çalışacak ? düşüncelerini bekliyorum.
4d3ed849-89cb-45d9-a21d-09351ae7715d.jpg
5ddfb5cd-e051-4e39-a945-69147b5673f3.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
hocam şimdi boşta olan söketler bunlar.sis yuvalarının bağlantı girişleri bunlar mı ? bunlar ise sadece sis farlarının bağlantısını yaptıktan sonra arka sis açma tuşuna bastıktan sonra ön ve arka ikisde bir bi çalışacak ? düşüncelerini bekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 28481Ekli dosyayı görüntüle 28482
Bunlar büyük ihtimalle içeriden ayarlanan fark yükseklik ayarının kabloları. Sis farının tesisat soketi genelde bir tane olur o sokete başka bir kablo bağlanır oradan çiftlenir sislerin arkasına gider. Tamponu sökmeden zor görürsünüz veya davlumbazları ayırıp oradan bakmaya çalışın.

Üst Alt